Asgari Ücret 2 bin 750 TL mi Olacak? Enflasyon Oranı Ne Kadar Olacak?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Asgari Ücret 2 bin 750 TL mi Olacak? Enflasyon Oranı Ne Kadar Olacak?

İŞ

10 Kasım 2020 Salı 20:39:56

Asgari Ücret 2 bin 750 TL mi Olacak? Enflasyon Oranı Ne Kadar Olacak?

Asgari ücret tutarının ne kadar olacağı vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız için yapılacak olan asgari ücret zammı oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız yılsonuna yaklaşılmasıyla birlikte oldukça bu konuda meraklılar. Vatandaşlarımız her yerden tahminleri araştırıyorlar. Vatandaşlarımız tahminleri araştırırlarken bir de enflasyon oranları hakkında araştırma yapıyorlar. Asgari ücret üzerinde belirleyici etkenlerden bir tanesi de enflasyon oranlarıdır.

Bunun için de vatandaşlarımız asgari zammı tahminlerini yapmak için enflasyon oranlarını da takip ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından Asgari ücret ne kadar yükselecek? Asgari ücret zamları hakkında resmi bir açıklama ne zaman gelecek? Gibi pek çok soru oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımızın bu konuda araştırmaları sürerken araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Devlet tarafından yapılacak olan zam oranları vatandaşlarımız tarafından oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız korona virüs etkisiyle oldukça zarara uğramışlardır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan zamlar önemlidir. Zaten vatandaşlarımız her yılsonuna yaklaşıldığı zaman gelecek olan zamları merakla bekliyorlardı. Korona virüs her kesimden vatandaşımızı ekonomik açıdan etkilemiştir. Fakat bunun yanında bir de bazı kesimden vatandaşımızı daha çok etkilemiştir. Daha çok etkilenen vatandaşlarımız arasında asgari ücretle geçinen dar gelirli vatandaşlarımız da vardır. Vatandaşlarımız zaten maaş azlığından ve geçin sıkıntılarından şikâyet ediyorlarken bir de korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılar vatandaşlarımızı oldukça fazla etkilemiştir. Bunun için ekonomik sıkıntılardan bir nebze olsun rahatlamak isteyen vatandaşlarımız gelecek olan zamları merak ediyorlar.

Hükümet tarafından zamlar belirlendi mi?

Vatandaşlarımız gelecek olan zamları merakla bekliyorlar. Vatandaşlarımız korona virüs sürecinin getirdikleri olumsuzluklardan dolayı da zamlarda hükümetten gelecek olan jestleri bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan zamlardan vatandaşlarımızın beklentileri oldukça yüksektir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan zamlar ile ilgili açıklamalar merak ediliyor.  Asgari ücret zammına ilişkin ilk resmi açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum” sözlerini taraflara iletti.  Vatandaşlarımız tarafından açıklamada kastedilen tarafların kim olduğu oldukça merak ediliyor. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada zam oranlarına dair uzlaşmanın Türk İş ile TİSK arasında sağlanmasını kastetti. Masadaki hangi oranlar üzerinden uzlaşma sağlanacağı vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor.

Vatandaşlarımız asgari ücretlere zam gelmesini temel ihtiyaçlarının karşılanması için istiyor. Vatandaşlarımız gelecek olan zamlarda yüksek rakamları bekliyor. Asgari ücretin alım gücü düştü. Vatandaşlarımız bu konuda oldukça mağdurlar. Vatandaşlarımız zamların artmasıyla birlikte asgari ücretin alım gücünün de artmasını bekliyor. Vatandaşlarımız korona virüs ile de birlikte pek çok olumsuzluk ile aynı anda mücadele ediyor. Bunun için de vatandaşlarımız ekonomide yaşayan sıkıntıların piyasadaki fiyatlara yansıması ile mücadele etmek için yapılacak olan zamları bekliyorlar. Vatandaşlarımız anında haberdar olsunlar diye asgari ücret ile ilgili gelen güncel açıklamaları anında haber kaynağımızda paylaşacağız.

Uzlaşma hangi zam oranları üzerinden yapılacak?

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan zam oranları oldukça merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından iade edilen uzlaşmanın hangi oranları üzerinden yapıldığı da vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Asgari ücret belirlenmesinde öncelikle enflasyon oranları etkili oluyor. Enflasyon oranları Maliye Bakanlığı için yüzde 10,50 TCMB için ise yüzde 12.00 seviyesindedir. 2021 yılı asgari ücret için beklenen artış ise yüzde 10.50 olarak öngörülmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı