Annelerin dikkatine! Tüm Anneler 9000 TL'den fazla ödeme! Bu ödemeler sizin için yapılıyor! Hemen başvuru yapın!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Annelerin dikkatine! Tüm Anneler 9000 TL’den fazla ödeme! Bu ödemeler sizin için yapılıyor! Hemen başvuru yapın!

İŞ

3 Ekim 2020 Cumartesi 23:07:44

Son Güncelleme: 03/10/2020 23:08:27

Annelerin dikkatine! Tüm Anneler 9000 TL’den fazla ödeme! Bu ödemeler sizin için yapılıyor! Hemen başvuru yapın!

Devlet tarafından yapılan destek ödemeleri son hızıyla devam etmesiyle beraber İŞKUR’da olağanüstü fırsatlar kapsamında pek çok vatandaşımız için müjdeli haberi vermektedir. İşbaşı eğitim programları kapsamında ‘’Anne Projesinin’’ başlatılacağına dair açıklamalar da bulunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Devlet tarafından yapılan destek ödemeleri son hızıyla devam etmesiyle beraber İŞKUR’da olağanüstü fırsatlar kapsamında pek çok vatandaşımız için müjdeli haberi vermektedir. İşbaşı eğitim programları kapsamında ‘’Anne Projesinin’’ başlatılacağına dair açıklamalar da bulunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Günümüzde hem çalışan hem çalışmayan anne ve anne adayları için olağanüstü fırsatlar sunularak gündemimizde ki yerini almaktadır. Çalışan ve doğum yapan anneler için SGK tarafından tek seferliğine destek ödemesi sağlanması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Analık izninin kullanılmasıyla birlikte 16 haftada için iş göremezlik ödeneğinden yararlanma fırsatı sunulması ile büyük destek verilmektedir. 112 günlük parası 6 bin 367 TL olarak belirlenmesi durumunda büyük destek ödemesi gündemimizde ki yerini almaktadır.

EN AZ 9 BİN 214 TL ÖRNEK HESAPLAMA

Asgari ücretli ilk çocuğunu dünyaya getiren anne için: Emzirme ödeneği: 180 TL Doğum yardımı: 300 TL İş göremezlik ödeneği: 6.367,57 TL Yarı zamanlı çalışma desteği: 1.183,26 x 2 = 2.366,52 TL TOPLAM: 9.214,09 TL

  • Analık izninin kullanıldığı 16 haftada kadınlara çalışmadığı her gün için, geçici iş göremezlik ödeneği veriliyor. Asgari ücret alan bir annenin 112 günlük parası 6 bin 367 lirayı buluyor.
  • Doğum yapanlara ve evlat edinenlere, 1’inci doğumda 60 gün, 2’nci doğumda 120 gün, sonraki doğumlarda 180 gün süreyle yarım gün çalışma hakkı veriliyor.
  • Anneler tüm izinlerini kullandıktan sonra isterse çocuk mecburi ilköğretim çağına gelene kadar kısmi çalışma yapabiliyor.

SÜT DESTEK ÖDEMELERİ!

4A ve 4B sigortalılık statüsünde çalışan anneler için verilen sosyal haklar arasında süt parası bulunmasıyla beraber günümüzde emzirme ödeneği olarak da yerini almaktadır. Kamu görevlisi olarak çalışan 4C sigortalılık koluna mensup olan anneler için süt parası ödemelerinin yapılması ön görülmektedir. Bu kapsam doğrultusunda emzirme ödeneğinin verilmemesi bilinmesiyle beraber bu fırsattan yararlanan bireyler için 2020 yılında 202 TL olarak ödemeler gerçekleştirilmektedir.

Doğum tarihinden itibaren 5 yıl içinde süt parası ödemesi yapılır. 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğumun canlı ve sağ olarak gerçekleşmesi gerekir. Emzirme ödeneği T.C. vatandaşı ve çalışan annelere verilen bir destektir. Annenin çalışmaması ya da vefat etmesi durumunda babalara ödeme yapılmaktadır. 4A ve 4B sigortalılık kollarına mensup olan çalışan annelerin adına doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 120 günlük prim ödemesi yapılmalıdır.

DOĞUM PARASI DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI!

Doğum parası ile ilgili günümüzde pek çok destek ödemelerinin başlamasıyla beraber tüm T.C. vatandaşı olan kadınlar için doğum yapmaları durumunda ödemeler yapılmaktadır. Doğum parası ödemeleri tek seferli ve geri ödemesiz olmasıyla beraber anne tarafından sahip olunan çocuk sayısına göre destek ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Doğum yardımı fırsatlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız T.C. vatandaşı ya da mavi kart sahibi olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

  • Doğum, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra sağ olarak gerçekleşmelidir.
  • Çocuğun ilgili nüfus müdürlüklerinden Kimlik Paylaşım Sistemine kayıt ettirilmesinden sonra başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ya da Sosyal Hizmetler Merkezleri üzerinden yapılmaktadır.
  • Annenin ilk bebeği için 300 TL, ikinci bebeği için 400 TL, üçüncü ve sonrasındaki bebeği için 600 TL doğum yardımı ödenir.
  • Annenin aynı anda birden fazla çocuk sahibi olması durumunda; ikiz bebeklerin ilki için 300 TL ve ikincisi için 400 TL olmak üzere toplam 700 TL; üçüz bebeklerin ilki için 300 TL, ikincisi için 400 TL ve üçüncüsü için 600 TL olmak üzere toplam 1300 TL yardım verilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı