Aktifbank PTT Emekli Kredi Kampanyası Duyurdu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aktifbank PTT Emekli Kredi Kampanyası Duyurdu

İŞ

21 Mart 2020 Cumartesi 22:58:12

Aktifbank PTT Emekli Kredi Kampanyası Duyurdu

Aktifbank emekli kredi kampanyasına nasıl başvuru yapılır? Aktifbank PTT emekli kredisi şartları nelerdir? Düşük kredi notu olanlar nasıl kredi başvurusu yapar? Sizlere bu yazımızda Aktifbank üzerinden özellikle emeklilere verilen kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Aktifbank emekli kredi kampanyasına nasıl başvuru yapılır? Aktifbank PTT emekli kredisi şartları nelerdir? Düşük kredi notu olanlar nasıl kredi başvurusu yapar? Sizlere bu yazımızda Aktifbank üzerinden özellikle emeklilere verilen kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde emekli kredisi veren bankalar sürekli olarak yeni kampanyalar yapmaktadırlar. En çok gündem olan ve en çok emekli kredisi veren bankalar arasında da Aktifbank’ı söyleyebiliriz. Aktifbank ilk kurulduğu günden beri PTT ortaklığı ile PTT üzerinden emekli maaşı alanlara kredi notu düşük olsa da kredi veren bir bankadır. Aktifbank’tan emekli kredisi alacaksanız maaşınızın PTT üzerinde olması gerekiyor. PTT üzerinde ilk maaşınızı çektikten sonra bu bankanın kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Şimdi sizlere verilen bu aktifbank ptt emekli kredisi kampanyası hakkında detaylar verelim..

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu bankadan emekli kredisi almak istiyorsanız öncelikle maaşınızı PTT üzerinden almanız gerekmektedir. PTT üzerinden alınan maaş için yine PTT şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 60.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde diğer bankalara nazaran daha yüksek faiz oranı ile işlem yapılacaktır. Şu an için %1.33 faiz oranı ile işlem yapan bu banka eğer 36 ay vade ile kredi alacaksanız %1.08 faiz oranı ile sizlere kredi vermektedir.

Kredi başvurusu için herhangi bir PTT şubesine giderek gişeden kimlikle Aktifbank kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu sonrasında bir süre değerlendirme aşaması sürecek ve sizi genel müdürlükten arayacaklardır. Genel müdürlük sorularına doğru cevap verirseniz, banka onayı verecektir. Bu sorular sizin güvenliğiniz için sorulan sorulardır. Son zamanlarda özellikle PTT üzerinden yapılan sahte kimlikle kredi kullanımlarının önüne geçmek için sorular sorulacaktır.

Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

PTT üzerinden emekli maaşı almıyorsanız bu bankadan kredi alamazsınız. Eğer bu bankadan kredi alacaksanız emekli maaşınızı PTT’ye taşımalı ve ilk maaşınızı bu bankadan çekmeniz gerekmektedir. Eğer ilk defa maaş taşıyacaksanız bu süre 30 ile 45 gün arasında sürebilir. Emekli olan kişiler bu kurumdan maaş alıyorsa, 80 yaşına kadar kredi kullanabilirler. Bankanın kredi notuna önem vermediğini söylemiştir. Banka kredi notu düşüklere kredi verirken, kredi sicili bozuk olan ve bankalarda icralık olan kişilere kredi vermemektedirler. Bu yüzden bir icralık durumunuz varsa bu icralık borçları kapattıktan sonra bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şartlara uygun olmanız durumunda 60.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ptt emekli kredisi kullanabilirsiniz.

Aktifbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Bu bankadan kredi başvurusu yaptığınız zaman genel olarak hemen onay alamazsınız. Bir süre inceleme işlemleri sürecektir. Eğer bu işlemler uzun sürerse kredi başvuru sonucu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Aktifbank üzerinden kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerini 0 850 724 30 50 numarasından veya başvuru yaptığınız PTT şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Eğer bir kredi başvurusu yaptıysanız müşteri hizmetlerini aradığınız zaman size kredi sonucunuz hakkında bilgiyi hemen söyleyeceklerdir.

Emekli Maaşı PTT’de Olmayan Emekliler

Emekli Maaşı PTT’de Olmayan Emeklilerde Aktifbank N-kolay kredi başvurusu yapabilir. Bunun için banka internet üzerinden kredi başvurusu imkanı vermektedir. Burada da banka sizin kredi notunuza bakmayacaktır. Kredi başvurusu yaptıktan sonra banka onay verirse ayrıca krediyi evinizde bile kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Aktifbank resmi internet sitesine girip 40.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapmaktır. Bu kredilerde onay alırsanız ve bu bankada bir hesabınız, passolig kartınız varsa hesabınıza parayı aktarabilirsiniz. Bu sistem emekli olmayan veya emekli maaşını PTT üzerinden almayanlar için yapılmıştır.

 

 

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. filiz

    22 Mart 2020 at 01:03

    kredi veriyorsunuzda noluyor verdiğiniz para kadar faiz alıyorsun
    diğer bankalar en azından sizin kadar faiz koymuyor % faiz alıyorsunuz Allah düşürmesin birdaha tobe aktif bankmi 👹👹👹👹

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı