Aile Bakanlığı O Müjdeyi Verdi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aile Bakanlığı O Müjdeyi Verdi

İŞ

13 Ekim 2020 Salı 22:02:58

Aile Bakanlığı O Müjdeyi Verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yardıma muhtaç kişiler için yardım faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. İhtiyaç sahipleri için her yıl düzenli olarak yardım faaliyetleri düzenleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni yardım düzenlemesi kapsamında annelere para desteğinde bulunacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yardıma muhtaç kişiler için yardım faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. İhtiyaç sahipleri için her yıl düzenli olarak yardım faaliyetleri düzenleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni yardım düzenlemesi kapsamında annelere para desteğinde bulunacak. Bakanlık daha öncesinde de annelere para desteğinde bulunarak ihtiyaç sahibi ailelere desteklerini sağlamıştı. Yeni düzenlemeler ile birlikte Süt Parası olarak bilinen projeyle annelere destek sağlanacaktır.

Annelere Süt Parası Desteği

Annelere daha önce doğum parası olarak bilinen yardım faaliyeti kapsamında ilk çocuk için 300 lira ikinci çocuk için 400 lira ve ikinci çocuktan sonra dünyaya getirdiği her çocuk için anneye 600 lira ödeme yapılmaktadır. Halk arasında çocuk parası olarak bilinmekte olan yardım, annelere ciddi oranda yardım sağlamıştır. Bu yardımın yanı sıra Aile Bakanlığı annelerin emzirme döneminde iş hayatına devam etmesi ve gelir kaybı yaşamaması için süt parası olarak maddi destek sağlanacaktır.

Süt parası ve doğum parası ile annelere her zaman desteklerini sağlayan Aile Bakanlığı, destekleri sayesinde birçok anneye hem maddi hem de manevi olarak yardımda bulunmaktadır. Bu yardım faaliyetlerinden annelerde oldukça memnundur.

Süt Parası Nedir? Süt Parasına Kimler Nasıl Başvurabilir?

Doğum parası yardımı ile annelere desteğini sağlayan bakanlık yeni yardım faaliyeti ile de desteklerini sağlamaya devam etmektedir. Aile Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre annelere artık doğum parasından sonra süt parası yardımı da yapılacaktır. Peki süt parası yardımı nedir, şartları nelerdir ve kimler nasıl başvurabilir?

Süt Parası Yardımı Nedir?

Doğum yapan annelerin emzirme dönemlerinde iş hayatına devam etmeleri ve fazla gelir kaybı yaşamaması için Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından annelere destek olunması amaçlı süt parası yardımında bulunulacaktır. Bu sayede doğum yapan anneler emzirme dönemlerinde her ay boyunca Aile Bakanlığı tarafından süt parası yardımı alacaklardır. Daha öncesinde de annelere yardımlarını sağlayan Aile Bakanlığı halk arasında çocuk parası olarak bilinen doğum parası ile desteklerini sağlamaktadır.

Süt Parası Koşulları Nelerdir?

Bir annenin süt parasına başvurabilmesi için doğum yapılmadan en az 1 sene içerisinde 120 gün boyunca ödenmiş primi bulunması gerekmektedir. Doğum yapan anne çocuğunun hayatta olduğu 5 yıl içerisinde süt parası yardım desteğine başvurmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra doğum yapan anneler emzirme dönemlerinde PTT şubelerinden süt parası yardımını her ay düzenli olarak alabileceklerdir. Emziren annenin PTT şubelerine gitme imkanı yok ise eşi ve vekalet verebileceği kişiler tarafından süt parası temin edinebilir. PTT’den ödeme alabilmek için TC kimlik kartınızın olması yeterlidir.

Aile Bakanlığının Süt Parası İçin Başvuru Nasıl Yapılabilir?

Süt parası yardımına bazı koşulları sağlayan her anne başvuru yapabilmektedir. Öncelikle bir annenin süt parası yardımına başvuru yapabilmesi için doğum yapmadan 1 yıl içerisinde 120 gün boyunca ödenmiş primi olması gerekmektedir. Bu kritere göre ise her anne süt parasından faydalanabilmek için başvurusunu yapabilir. Süt parası başvurusu için Aile Bakanlığının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çalışan annelere desteklerini hem maddi olarak hem de manevi olarak sağlamaya devam etmektedir. Daha öncesinde doğum parası ile yardımlarını sağlayan bakanlık, şimdi ise süt parası ile çalışan annelere desteğini devam ettirmektedir. Süt parasına başvurabilmek için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşulları sağlayan her doğum yapmış anne doğumdan sonra 5 yıl içinde süt parası yardımına başvurmalıdır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı