Aile Bakanlığı o kişilere 12 ay ödemesiz 15 bin TL kredi verecek
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aile Bakanlığı o kişilere 12 ay ödemesiz 15 bin TL kredi verecek

İŞ

10 Ekim 2020 Cumartesi 18:00:54

Son Güncelleme: 10/10/2020 15:40:41

Aile Bakanlığı o kişilere 12 ay ödemesiz 15 bin TL kredi verecek

Vatandaşlarımız tarafından devletin yaptığı yardımlar oldukça merak ediliyor. Aile Bakanlığı müjdeyi verdi. Aile Bakanlığının verdiği müjde kimleri ilgilendiriyor? Aile Bakanlığı tarafından yapılacak olan yardımlara vatandaşlarımız nasıl başvuru yapabilecekler?  Devlet tarafından vatandaşlarımıza yapılacak olan yardımalar nelerdir?

Vatandaşlarımız tarafından devletin yaptığı yardımlar oldukça merak ediliyor. Aile Bakanlığı müjdeyi verdi. Aile Bakanlığının verdiği müjde kimleri ilgilendiriyor? Aile Bakanlığı tarafından yapılacak olan yardımlara vatandaşlarımız nasıl başvuru yapabilecekler?  Devlet tarafından vatandaşlarımıza yapılacak olan yardımalar nelerdir? Kimler bu yardımlara başvuru yapabilecekler? Başvuru yapılacak olan kurumlar hangileridir? Devlet hangi kurum ya da kuruluşlar aracılığı ile vatandaşlara yardım yapıyor? Aile bakanlığı tarafından verilecek olan kredinin miktarı ne kadar? Aile bakanlığı tarafından yapılacak olan kredi kampanyalarından kimler faydalanacak? Bu kampanyaya başvurular nereden yapılacak? Vatandaşlarımız tarafından bu yardımlara olan araştırmalar deva ediyor. Merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız tarafından korona virüs dolayısıyla oldukça ekonomik sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Hemen hemen her kesimden vatandaşımız bu ekonomik anlamdaki sıkıntılarla başa çıkmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar oldukça merak ediliyor. Geçinmeye çalışan vatandaşlarımız için korona virüsten sonra bu yardımlar oldukça önem taşıyor. Vatandaşlarımız için hangi tür yardımlar yapılacağı bu yardımların kimleri kapsayacağı merak ediliyor. Bu süreçten özellikle de yeni girişimci vatandaşlarımız etkilendi. Yeni iş kuracak olan vatandaşlarımız korona virüs sebebiyle iş kuramadılar. Devlet piyasadaki olumsuz etkilerin de azalması için de vatandaşlarımıza yeni iş kurabilmeleri için yeni imkânlar tanıyorlar. Merak eden vatandaşlarımız için bu haber kaynağımızda detaylara yer verdik.

İş kurmak isteyen vatandaşlar müjde!

Vatandaşlarımızın en büyük problemleri bu korona virüs salgınıyla birlikte işsizlik olmuştur. Korona virüsle birlikte gelen işsizlik en çok yeni girişimcileri etkilemiştir. Vatandaşlarımız bu konuda çareler aramaktadır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan girişimler devlet tarafından desteklenmeye çalışılıyor bunun için de çeşitli projeler ve çeşitli imkânlar vatandaşlarımıza tanınıyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardım talepleri de oldukça bu süreçte artmıştır. Vatandaşlarımız için yardım kampanyaları devam ediyor. Bunlardan birisi de genç girişimcilere yapılacak olan yardımlardır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından iş kurmak isteyen vatandaşlarımız için destek kredileri veriliyor. Bu kredi imkânından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için 15 bin TL yardım desteği sağlanacak. Başvuru sonrasında incelemelerden sonra gerekli şartlar sağlandığı takdirde vatandaşlarımız bu fırsattan yararlanabilecekler. Vatandaşlarımız başvurularını yapmak için sanal ortamları kullanmayacaklar. Vatandaşlarımız sanal ortamları kullanmadan birebir ve yazılı şekilde müracaat etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvuruların son başvuru tarihleri belli oldu.

İş kurma destek paketleri için nasıl başvuru yapabilirim?

İş kurmak isteyen vatandaşlarımıza yardım sosyal destek vakıfları tarafından gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımız bu yardımlara nasıl başvuru yapabileceklerini oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımızın başvuru aşamasından önce ilk olarak istenen belgeleri tamamlamaları gerekiyor. Vatandaşlarımız ikamet ettikleri illerin ya da ilçelerin içerisinde yer alan Sosyal deste vakıflarına giderek birebir müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru sonrasında gerekli olan incelemeler yapılacaktır. Vatandaşlarımız gerekli şartları sağlıyorsa eğer bu ödemeden faydalanacakladır.

İş kurma destek paketlerine başvuru için gerekli şartlar!

İş kurma destek paketleri haklarından yararlanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekir. İşte bu istenen şartlar;

  • 18 yaşını doldurmuş ve daha üstünde olmak
  • TC vatandaşı olarak hayatına devam etmek
  • İş kurma danışmanlığı ile gerekli olan eğitimi tamamlamış olmak
  • İŞGEC altında tam bir yıl içinde işletme açmış olmak
  • KOSGEB aracılığı ile kuruluşunun üniversiteler içerisinde yapılmış olan girişimci programlarda yerini almış olma şartları aranır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı