Aile Bakanlığı Açıkladı! Sosyal Destek Ödeme Başvuruları Sürüyor! 5 Yıla Dönük Ödemelerinizi Hemen Alın
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aile Bakanlığı Açıkladı! Sosyal Destek Ödeme Başvuruları Sürüyor! 5 Yıla Dönük Ödemelerinizi Hemen Alın

İŞ

14 Aralık 2020 Pazartesi 21:17:33

Son Güncelleme: 14/12/2020 21:17:08

Aile Bakanlığı Açıkladı! Sosyal Destek Ödeme Başvuruları Sürüyor! 5 Yıla Dönük Ödemelerinizi Hemen Alın

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika gelişmeler ile beraber on binlerce vatandaşımız için her geçen gün yapılan sosyal destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor. On binlerce vatandaşımızın faydalanabileceği bu olanaklar ile beraber pek çok vatandaşımız birçok fırsatı değerlendirebilmek için araştırmalarını sürdürmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika gelişmeler ile beraber on binlerce vatandaşımız için her geçen gün yapılan sosyal destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor. On binlerce vatandaşımızın faydalanabileceği bu olanaklar ile beraber pek çok vatandaşımız birçok fırsatı değerlendirebilmek için araştırmalarını sürdürmektedir. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan her aile için yapılan sosyal destek ödemeleri vatandaşlarımız tarafından unutulmuş dahi olsa 5 yıla dönük olarak ödemelerinizi alma fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle bu fırsatlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için gerekli detaylar ile gündemimizde bulunuyor. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler vasıtası ile verilen sosyal destek ödemeleri vatandaşlarımız için büyük önem taşırken pek çok vatandaşımız hangi ödemelerin 5 yıla dönük olarak verildiğine dair araştırmalarını yapmaktadır. Yapılan bu araştırmalar doğrultusunda vatandaşlarımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya devam etmesiyle beraber Çeyiz parası, Dul maaşı, Yetim maaşı ve cenaze ödeneği gibi pek çok ödemeler ön plana çıkmaktadır. İşte devlet tarafından sosyal yardımlar hakkında pek çok olanağı haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

ÇEYİZ ÖDEMELERİNİZİ ALIN!

Devlet tarafından evlenme çağına gelmiş genç kızlar için çeyiz ödemeleri yapılmaktadır. Çeyiz ödemeleri ile ilgili son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasıyla beraber geriye dönük olarak 5 yıl içerisinde ödemeyi almayı unutan vatandaşlarımız bu fırsatlardan tekrardan yararlanma hakkına sahip olabilmektedir. Ancak 5 yılı geçmiş olan bireyler bu fırsatı değerlendirememektedir. Peki, çeyiz parasından kimler yararlanabilir? Çeyiz parasından yararlanma şartları nelerdir? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

ÇEYİZ PARASI ŞARTLARI AÇIKLANDI!

Yetim maaşı evlenecek çağa gelmiş ve resmi nikah yapmış olan bireyler için kesinti yapılmaktadır. Bu durumda devlet tarafından yapılan açıklamalar dahilinde yeti maaşı kesintiye uğrayan vatandaşlarımız çeyiz paralarından yararlanma hakkına sahip olabilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olmasıyla beraber devlet tarafından açıklanan çeyiz parasından yararlanma şartları şu şekildedir;

 • Bu şartlardan ilki ve en önemli olanı kişilerin anne ya da babalarının vefatının ardından, SSK yetim aylığı alması şartı bulunması lazımdır.
  Ardından çeyiz parası başvurusu yapmak için istenen tüm gerekli olan evrakları tamamlamaları lazım.
  •Çeyiz parası başvurusu için, resmi nikahın kıyılmasının ardından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer ki resmi nikahı olmayan evlenecek olan kadınlara, çeyiz parası ödemesi yapılmaz.
  •Eğer ki kızların SGK kapsamında çalışmaya başlaması durumunda, yetim aylığı alma hakkı sona ermektedir. Bunun sonucunda çeyiz parası başvurusu yapamazlar.
  •Çeyiz parası, sadece bir defa verilmektedir.
  •Yetim aylığı alan erkek çocukları için çeyiz parası ödemesi yapılmaz.
  •SSK sigortasının dışında 4B ve 4C sigorta kolları üzerinden yetim aylığı alan kişilere de çeyiz parası ödemesi yapılabilir.

YETİM MAAŞI NASIL ALINIR?

Yetim maaşı devlet tarafından yetim kalmış bireyler için verilen sosyal destek ödemeleri arasında bulunması ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu sosyal destek ödemesi umut kaynağı olurken ön plana çıkmaktadır. Yetim maaşından yararlanmak isteyen bireyler için belirlenen en önemli şartlar arasında 5 yıllık sigortalılık süresi ve yeterli prim ödemelerinin yapılmış olması bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli unsurlar ile beraber devlet tarafından verilen yetim maaşından bu şarta uyum sağlayan bireyler faydalanma hakkına sahip olabilmektedir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı