711 TL Yardım Parası PTT ve ATM'lerden Alınabilecek! Hemen Başvurun!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

711 TL Yardım Parası PTT ve ATM’lerden Alınabilecek! Hemen Başvurun!

İŞ

24 Aralık 2020 Perşembe 10:09:28

711 TL Yardım Parası PTT ve ATM’lerden Alınabilecek! Hemen Başvurun!

Koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara nakdi yardım ödemeleri devam ediyor. Pandemi dolayısıyla pek çok kişi maddi olarak zor duruma düştü. Bu sıkıntılı dönemlerde vatandaşlara devlet tarafından nakdi yardımlar dağıtılmaya devam ediyor. E-devlet üzerinden başvuru yaptığınız taktirde 700 TL nakdi yardımları PTT ve ATM’lerden alabileceksiniz! İşte tüm detaylar!

Koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara nakdi yardım ödemeleri devam ediyor. Pandemi dolayısıyla pek çok kişi maddi olarak zor duruma düştü. Bu sıkıntılı dönemlerde vatandaşlara devlet tarafından nakdi yardımlar dağıtılmaya devam ediyor. E-devlet üzerinden başvuru yaptığınız taktirde 711 TL nakdi yardımları PTT ve ATM’lerden alabileceksiniz! İşte tüm detaylar!

Koronavirüs pandemisinde zor duruma düşen vatandaşlara devlet tarafından nakdi yardımlar sürüyor. KOVİD 19 salgınında pek çok iş yeri kapanmış ve vatandaşlar işsiz kalmıştı. Devlet ekonomik olarak zor duruma düşen vatandaşlara gıda ve nakdi yardımları yapmaya devam ediyor. Başvurular sürüyor. Peki vatandaşlar nasıl bu yardımlara başvuru yapabilir?

Devlet 711 TL nakdi yardımları 65 yaş ve üzeri vatandaşlara veriyor. Bu yardımları almak için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Maddi geliri olmayan 65 yaş üzeri vatandaşlar 711 TL yardım parası ödemelerinden yararlanabiliyor.

65 yaş aylığı düzenli gelir sahibi ve sosyal güvencesi olmayan yaşlı vatandaşları mağdur olmaması için devlet 65 yaş aylığı dağıtıyor.

65 yaş aylığı başvurusu yapmak için ikametgah adresinizin yer aldığı kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gidilmesi gerekiyor.

Peki 65 yaş aylığı almak için gerekli şartlar nelerdir?

65 yaş aylığı almak için gerekli şartlar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

65 yaşını doldurmak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında bir sosyal güvence olmaması 

SGK’den dul, yetim maaşı vb. aylıklar almamak

SGK’ye kişi adına kısa ya da uzun sigorta kollarına dair prim ödemesi yapılmaması

Bir işte çalışmamak

Düzenli gelirin olmaması (nafaka, yardım ödemesi vb.)

Hanede kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı