Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

7 milyon emeklinin maaşına 386 TL zam yapılacak! Bu formu gönderenler hemen yararlanacak

İŞ

16 Eylül 2020 Çarşamba 20:56:04

7 milyon emeklinin maaşına 386 TL zam yapılacak! Bu formu gönderenler hemen yararlanacak

Emeklilere müjde mi geliyor? Milyonlarca emekli vatandaşımızın kulağı bu haberde! Emekliler müjde! Emekliye zam müjdesi gecikmedi! Emekliye verilecek olan zamdan kimler yararlanabilecek? Nereden emekli olduğumuzun bir önemi var mı? Zamdan faydalanabilmek için yaş önemli mi?

Emeklilere müjde mi geliyor? Milyonlarca emekli vatandaşımızın kulağı bu haberde! Emekliler müjde! Emekliye zam müjdesi gecikmedi! Emekliye verilecek olan zamdan kimler yararlanabilecek? Nereden emekli olduğumuzun bir önemi var mı? Zamdan faydalanabilmek için yaş önemli mi?

Milyonlarca vatandaş Temmuz ayında yapılan zamdan sonra yapılacak zam miktarını merak ediyor. Aynı zamanda bunlara ek olarak emeklilerin yılda iki kere zam olması ve üç yılda bir banka promosyon alması da bu seneye denk gelmiştir. Emekliler Temmuz ve Ocak aylarında zam alırlar. Temmuz ayında yapılan zamlardan sonra emekliler yapılacak olan yeni zammı bekliyor.

Ülkemizde ilk korona virüs vakasının görülmesiyle birlikte dengeler değişmiştir. Virüs giderek hızla yayılmıştır. Bununla birlikte de vatandaşlarımız olumsuz etkilemiştir. Her kesimden vatandaşımız korona virüs sebebiyle mağdur olmuştur. Korona virüs ekonomik bir kriz yaratmıştır. Gelen ekonomik kriz vatandaşımızın bütçesini etkilemiştir. Zaten dar gelirle geçinmeye çalışan emekli vatandaşlarımız da çok etkilenmiştir. Korona virüsle birlikte piyasa pahalılığı artmıştır. Kendini ayakta tutamayacak hale gelen firma ve işletmeler mecburen işçi çıkarmak zorunda kalmışlardır. Bununla birlikte mal ve hizmet değeri artmış her şey pahalılaşmıştır. Zaten dar gelirle geçinmeye çalışan emekliler pahalılığında atmasıyla birlikte bu durumdan daha olumsuz etkilenmişlerdir.

DEVLET BU ZOR GÜLERDE EMEKLİNİN YANINDA!

Dar gelirle geçinmeye çalışan emekli vatandaşlarımız korona virüsten olumsuz etkilenmişlerdir. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışan üstelik de bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı fazla olan emeklilerimiz devletten yardımlarını bekliyor. Emekli maaşlarına zam mı gelecek? Zor durumda kalan vatandaşa devletten yardım eli mi uzanıyor? Bu zamdan kimler yararlanabilecek? Yapılan haberlere göre TÜED içerisinde yeni oranın eski oranı ikiye katlayacak olması talepler arasında bulunmaktadır. Eğer istenilen olursa yüzde 4 olan oran yerine u oran neredeyse ikiye katlanacak ve 8 ya da 10 oranla gelecek ek ödemelere yansıyacak. En yüksek oran neredeyse 637 TL tutarında oldu.

Talebin hayata geçmesi durumunda ödemlere artacak mı? Eğer proje hayata geçerse ve SSK ve BAĞ-KUR emeklisi olan kişiler gelir düzeylerine ek olarak yaklaşık yüzde 8 oran meydana gelirse 225, yüzde 10 oran meydana gelirse 382 TL olan bir artış meydana gelecektir. Ek ödeme meydana gelirse vatandaşımızın bütçesi büyük ölçüde rahatlayacak. Korona virüs sürecinde emekliler büyük maddi sıkıntılara girince çare aramaya başladılar. Vatandaşlarımız merakla yapılacak olan açıklamaları bekliyorlar.

Eğer proje hayata geçerse yapılacak olan yaklaşık yüzde 8 ya da daha fazla gerçekleşecek olan oranla vatandaşlarımız oldukça rahatlayacaklar. Emekli vatandaşlarımızın yükü fazladır. Yaşları itibari ile de düşünürsek emekli vatandaşlarımızın sağlık alanında da pek çok masrafı vardır.  Eğer proje hayata geçerse emeklilerin maddi yükü bir nebze olsun azalacaktır. Kesin olarak bir açıklama yapılmamakla birlikte vatandaşımızın gözü kulağı gelecek olan haberde. Resmi bir duyuru olmamakla birlikte tahminler bu yönde gerçekleşiyor.  İleriki günlerde eğer bir açıklama gelirse açıklamayı sizler ile paylaşacağız. Şuan bir açıklama gelmemiş olsa da en kısa zamanda maaşlara ek ödeme için bir açıklama yapılması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı