32 Gün Üzerinden 10 Bin Dolarlık Tasarrufa, 2021 Yılı İçin Hangi, Banka Ne Kadar Kazanç Veriyor? En Yüksek Kazanç Hangi Banka da?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

32 Gün Üzerinden 10 Bin Dolarlık Tasarrufa, 2021 Yılı İçin Hangi, Banka Ne Kadar Kazanç Veriyor? En Yüksek Kazanç Hangi Banka da?

İŞ

27 Aralık 2020 Pazar 13:09:00

32 Gün Üzerinden 10 Bin Dolarlık Tasarrufa, 2021 Yılı İçin Hangi, Banka Ne Kadar Kazanç Veriyor? En Yüksek Kazanç Hangi Banka da?

Bankaların gerçekleştirdiği vadeli mevduat faiz oranları yükseldi. Peki döviz mevduatlarına en yüksek faiz oranlarını sunan bankalar hangileri? 32 gün üzerinden 10 bin dolarlık tasarrufa, hangi, banka ne kadar kazanç veriyor? Türkiye’de en yüksek dolar kazancı veren bankalar hangileri? Paranız olduğunda hangi bankaya yatırmalısınız?

2021 Yılı Dövize En Fazla Kazanç Getiren Bankalar

Yaşanan ekonomik gelişmeler sonrasında, tüm bankaların vadeli döviz hesaplarında uyguladığı faiz oranları da yeniden düzenlendi. Yükselen faiz oranlarıyla birlikte, döviz tasarruflarını kendi bankasında toplamak isteyen bankaların her birinin farklı dönem ve kar oranı sunması durumu oluştu. Buna göre hangi bankanın ne kadar kar sağladığı ve bunu hangi dönemde sunduğu ile ilgili ayrıntılı haberimizi okuyabilirsiniz.

Enflasyonun yükselmesi ve döviz piyasalarının durumu, tüm vadeli mevduat faiz oranlarının da artmasına yol açıyor. Bankaların büyük çoğunluğu, vadeli mevduatlarına sunduğu faiz oranlarını bu sebeple yeniden düzenledi. Bir kısım banka ise mevduat faiz oranlarında şimdilik bir değişiklik yapmadı. Bu durum hangi bankanın vadeli mevduatlara ve hangi vadede daha fazla kazanç sağladığı sorusunun oluşmasına neden oldu. Bazı bankalar bu geçiş döneminde, tasarruf sahiplerine özel avantajlar ve daha yüksek kar sunuyor.

Bankaların Gerçekleştirdiği Vadeli Mevduat Faiz Oranları Yükseldi

Yaşanan yeni düzenlemeler ve Merkez Bankası’ nın yeni uygulamaları sonrasında, 32 gün üzerinden vadelendirilen TL faizi % 17 seviyesine yükseldi. Bu durum özel Bankaların çeşitli oranlarla faiz uygulamasına yol açtı. Buna göre bazıları %16.50, bazıları %16.00, bazılarıysa %15.90 oranlarında faiz vermeye başladığını duyurdu. Bu artış sonrasında Kamu Bankası olan Vakıfbank’ ta Türk lirası vadeli mevduat faiz oranını arttırdı ve 32 günlük vade de oranı %15.75 seviyesine yükseltti.

Döviz Mevduatlarına En Yüksek Faiz Oranlarını Sunan Bankalar Hangileri?

Dolar ve Euro gibi Döviz tasarrufları bulunanlar için sunulan vadeler ve faiz oranları bankalara göre değişiklik gösteriyor. Bu türlü mevduatı kendilerine çekmek isteyen özel bankalar, çeşitli oranlar ve vadelerde, özel fırsatlar sunuyor. Örneğin Dolar tasarrufu olan kişiler için sunulan en yüksek faiz oranı şu anda Burgan Bank tarafından veriliyor. Burgan Bank şu anda Dolar vadeli mevduatları için % 3 gibi bir faiz oranı sunuyor.

Burgan Bank’ ı %2,5 faiz Oranıyla Odeabank takip ediyor. Alternatif Bank %2,25 olarak uyguladığı faiz oranıyla, en yüksek faiz sağlayan 3 bankadan biri oldu. Bu oranlara göre 10 Bin Dolar bir tasarruf için 32 gün vadede kazanç oranları ne kadar oluyor? En fazla kazanç sağlayan ilk dört bankanın bulunduğu  bir tabloyu aşağıda bilginize sunuyoruz.

Burgan Bank  Dijital USD Hesabı Faiz %3  32 Gün Vade de 10 Bin Dolar için Net Kar 21,04 USD

Odea Bank  Oksijen USD Hesabı Faiz %2,5  32 Gün Vade de 10 Bin Dolar için Net Kar 17,53 USD

Alternatif Bank  VOV USD Hesabı Faiz %2,25  32 Gün Vade de 10 Bin Dolar için Net Kar 15,78 USD

Fiba Banka  Kiraz USD Hesabı Faiz %2  32 Gün Vade de 10 Bin Dolar için Net Kar 14,03 USD

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı