3 Bin, 5 Bin, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Kredisi Alamayanlar Dikkat
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

3 Bin, 5 Bin, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Kredisi Alamayanlar Dikkat

İŞ

2 Kasım 2020 Pazartesi 21:25:32

3 Bin, 5 Bin, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Kredisi Alamayanlar Dikkat

Temel İhtiyaç Kredisi alamayanlar dikkat! 3000 TL, 5000 TL ve 10000 TL alamayanlara müjde verildi. Hükümetten dev bir adım daha geldi. İşte ayrıntılar.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular başladı! 3 bin TL ihtiyaç kredisinden yararlanamayan vatandaşlarımız oldukça zoru durumda kalmışlardır. Bunun için bu imkândan faydalanamayan vatandaşlarımız için yeni kredi kampanyası geliyor. Üstelik korona virüsün uzaması sebebiyle de 3 bin TL kredi fırsatından yararlanan vatandaşlarımız da bu en az 5 bin TL kredi imkânından yararlanabileceklerdir. Vatandaşlarımız tarafından kredi imkânlarından yararlanmak için hangi şartların sağlanması gerekiyor? Kredi imkânlarından faydalanmak için nereye ve nasıl başvuru yapmak gereklidir? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüs sebebiyle ekonomik anlamda oldukça sıkıntı yaşamışlardır.  Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımız çareyi kredi çekmekte buldular. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi başvuru için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Bankalarımız her daim vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Bu zorlu korona virüs günlerinde de bankalarımız vatandaşlarımıza her daim en uygun kredileri uygulamışlarıdır. Korona virüs başladığı günden beri vatandaşlarımız ekonomik anlamda işsizlikle birlikte pek çok sıkıntıyı beraberinde yaşamıştır. Bunun için de vatandaşlarımız için kredi çekmek bir zorunluluk haline gelmiştir. Vatandaşlarımız bu süreçte ihtiyaçlarını karşılamak için kredi fırsatlarını araştırıyorlar. Vatandaşlarımız ihtiyaç kredilerini alırken özellikle düşük faizli olmasına ve kolay ödenebilir olmasına dikkat ediyorlar. Vatandaşlarımız anapara kadar da faiz ödemek istemiyorlar. Araştırmalar devam ederken biz de sizler için ayrıntılara haberimizde yer verdik.

Temel ihtiyaç kredisi için hemen başvurun!

Vatandaşlarımız korona virüsle birlikte daha da kredi almak için ilgi göstermeye başladılar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi başvuruları için sırada bekliyorlar. Korona virüs başta işsizlik olmak üzere pek çok sıkıntı ile birlikte vatandaşlarımızın ekonomik bütçe krizleri yaşamasına sebep oldu. Ekonomik yönden kendilerini geçindiremeyecek hale gelen vatandaşlarımız da bu sürecin uzamasıyla birlikte de kredi çekmek için araştırmalara başladılar. Vatandaşlarımız için kredi çekmek artık bir ihtiyaç halini almıştır. Temel ihtiyaç kredisi vatandaşlarımızın korona virüs sürecinde ihtiyaçlarını karşılaması ve zor durumda kalmaması için yapılmıştır. Vatandaşlarımız kredilerini alırken ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar az kredi aldıklarından şikâyet ediyorlar.

Vatandaşlarımız geçtiğimiz günlerde 3 bin TL kredi fırsatından yararlandılar. Bu kredi imkânından yararlanamayanlar yeni kredi fırsatlarını araştırırken diğer vatandaşlarımız da bu krediden yararlanan vatandaşlarımızın başka kredilerden de yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor.  Vatandaşlarımızda geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlarımıza önce neredeyse 10 bin TL kredi vaat edilip daha sonra başvurunca da bu başvurulardan 3 bin TL çıkınca vatandaşlarımız oldukça bu konudan şikâyetçi olmuşlardır. Bu konuda hem tüketici mahkemesine hem de Hazine ve Maliye Bakanlığına hem de Kamu Denetçiliğine yüzlerce ve binlerce başvuru yapıldı. Kamu bankalarının vatandaşlarımıza başvurulan kadar değil daha az krediler verilmesi iddiası vardı. Vatandaşlarımızın bilmediği ise kredi onaylananlara 10 bin TL verildi fakat kredi başvurusu sıkıntılı olan vatandaşlarımıza 3 bin TL verildi. 3 bin TL alan vatandaşlarımız için ise yeniden kredi başvuruları açıldı.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK için yeniden nasıl başvuru yapabilirim?

Vatandaşlarımız bu kredi imkânına yeniden nasıl başvuru yapacaklarını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden bu başvuruyu gerçekleştirebilirler. Vatandaşlarımızın bu başvuruları gerçekleştirmesi için ise T.C Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ve talep edilen kredi tutarını bunlarla birlikte de taksit ödeme gün başlangıcını hane halkı gelir bilgisini ve medeni hali, bakmakla yükümlü olduğu çocuk sayısı gibi pek çok hususu belirtmeleri gerekecektir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı