25 Bin TL Destek Müjdesi! Herkes Başvuru yapabilecek! Destekler Nasıl Verilecek?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

25 Bin TL Destek Müjdesi! Herkes Başvuru yapabilecek! Destekler Nasıl Verilecek?

İŞ

11 Ocak 2021 Pazartesi 12:36:05

25 Bin TL Destek Müjdesi! Herkes Başvuru yapabilecek! Destekler Nasıl Verilecek?

Covid-19 Salgını sosyal yaşamı derinde etkilemeye devam ediyor. Salgının kontrol altına alınamaması, aşı çalışmalarının henüz beklenen sonuçları oluşturmaması gibi etkenler, alınan önlemlerin uzatılması ve daha da fazlalaşmasına neden oldu.

Bunun yanında sosyal yaşamın yanında, alınan önlemlerin en olumsuz etkileri ekonomide yaşanıyor. Bu sebeple devlet tarafından sürekli yeni destek paketleriyle ilgili tüm vatandaşları ilgilendiren çalışmalar yapılıyor.

Bu çalışmaların bir sonucu olarak devlet tarafından 25 Bin TL kredinin, herkese verilmesine yönelik bir haber geldi. Destek vatandaşlara kredi şeklinde sunulacak, ancak ne zaman başlayacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

Destekler Artarak Devam Ediyor

Pandemi sebebiyle tüm yaşamlar ve yaşam koşulları olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Bu sürecin en hafif etkilerle atlatılmasına yönelik çalışmalarda, devlet tarafından sürdürülüyor. Salgının ekonomik etkilerinin daha da derinleşmesi, daha radikal desteklerin sunulmasına neden oluyor.  Yapılan açıklamada, bugüne kadar devlet tarafından sağlanan desteklerden 10 milyonu aşkın kişinin faydalandığı, yakın zamanda yeni destek paketlerinin de açıklanacağı belirtildi. Bu kapsamda başvuran herkese verilecek olan 25 Bin TL kredi desteği de bulunuyor. Desteğin kredi şeklinde olması, kamu bankaları aracılığıyla verileceğine dair tahminleri destekliyor. Ancak nasıl ve ne zaman verileceğine dair bilgiler, önümüzde ki günlerde açıklığa kavuşacak.

Dar Gelirlilere Çeşitli Destekler

Salgının ekonomik etkilerinden en fazla etkilenen kesim, kuşkusuz dar gelirli aileler. Bu durumun farkındalığında yapılan çalışmalarla, dar gelirli ailelerin desteklenmesine büyük bir önem veriliyor. Dar gelirli olan kişilerin, ödemelerde sıkıntı yaşamamaları için verilen desteklerinde özel koşullara sahip olması gerekiyor. Verilen desteklerin bu koşullara özel şekilde hazırlanması gerekiyor. Yakın zamanda hibe şeklinde ve kredi şeklinde verilen destekler, halen devam ediyor. Bununla birlikte yaşanan gelişmeler ve salgının uzaması, yeni desteklerin hazırlandığına dair beklentilerin de artmasına yol açtı.

Esnaflara Yoğun Destek

Salgının ve önlemlerin uzaması, dar gelirlilerden sonra en fazla esnafları etkileyen bir sonuca neden oluyor. Bu kapsamda esnafların ekonomik açıdan desteklenmesine yönelik çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Kira desteği, kredilerde faiz indirimi, ödeme erteleme, borç yapılandırması ve benzeri olmak üzere, sürekli esnafların desteklenmesine yönelik yeni destekler açıklanmaya devam ediyor. Bunun yanında, daha radikal çözümlerden oluşan yeni destek paketleri üzerinde çalışmalar da devam ediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı