2020 Yıl Sonunda Vatandaşa 1000 TL Pandemi Maddi Sosyal Yardım Desteği! Başvuru Nasıl Yapılır? Açıklama Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

2020 Yıl Sonunda Vatandaşa 1000 TL Pandemi Maddi Sosyal Yardım Desteği! Başvuru Nasıl Yapılır? Açıklama Geldi!

İŞ

15 Aralık 2020 Salı 22:29:32

2020 Yıl Sonunda Vatandaşa 1000 TL Pandemi Maddi Sosyal Yardım Desteği! Başvuru Nasıl Yapılır? Açıklama Geldi!

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere devlet 1000 TL maddi yardım desteği sağlamıştı. Sosyal destek yardımı parasına yönelik resmi açıklama yapıldı. 2020 yılının son günlerinde Pandemi yardımı 3. faz sonucunu bekleyen vatandaşlarla, sosyal yardım 4. faz başvurusu yapacak olan vatandaşlar gelişmeleri yakından takip ediyor

Beklenen o gelişme yaşandı ve açıklama geldi! 2020 yıl sonu 1000 TL Pandemi yardımıyla ilgili tüm detayları haberimizde sizler için hazırladık…

Covid-19 salgını sebebiyle Mart ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafınca açıklanan İstikrar Kalkanı Destek Paketi çerçevesinde ihtiyaç sahibi olan ailelere devlet geri ödemesiz bir şekilde 1000 TL pandemi yardımı olarak adlandırılan yardım parası ödemesi sunmaya başladı. Bu süreçte milyonlarca ihtiyaç sahibi başvuru gerçekleştirirken devlet bugüne kadar 3 faz altında destek ödemesi yaptı. 2020 yılının son döneminde vatandaşlara 1000 TL pandemi yardımları tüm hızıyla sürüyor. Yıl bitmeden 1000 TL pandemi yardımı yapmak isteyen vatandaşlar merakla araştırmalara başladılar. Detaylar haberimizde sizlerle…

Beklenen Açıklama Geldi

Vatandaşlar covid-19 salgını sebebiyle maddi alanda zorluklar yaşarken bin liralık sosyal yardım desteği dolandırıcıların da dikkatini çekti. İhtiyaç sahibi vatandaşların beklediği müjdeye yönelen dolandırıcılar sosyal medya üzerinden vermiş oldukları ilanların beraberinde vatandaşların cep telefonlarına da kısa mesaj göndererek banka hesaplarını ele geçirmeye devam ediyor.

Konuya yönelik gerçekleştirilen son dakika açıklaması ile yeni bir dolandırıcılık yöntemine karşı vatandaşlara uyarı yapıldı. Cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlarda sosyal destek ödemesi için bu kez Sağlık Bakanlığı adı kullanılırken sağlanacak olan desteğin 3000 TL olduğu söylendi.

Yalnızca e-Devlet Üzerinden Resmi Başvuru Yapın

Gerçekleştirilen uyarıda vatandaşların cep telefonlarına gelen kısa mesajlarda bulunan veya sosyal medya hesapları aracılığıyla iletilen reklamlardaki linki kesinlikle açmamaları istendi. Bunun yerine arama motoruna e-Devlet yazarak giriş yapmalarının yaşayacakları mağduriyeti önleyeceği bildirildi. Bu gibi sahte linkler ile vatandaşların girmiş olduğu şifreler korsan yazılımlar ile kopyalanarak vatandaşın banka bilgileri elde edilirken bu bilgiler üzerinden banka hesaplarında bulunan paralar çekilerek vatandaşların adına sahte krediler ve üzerinde borçlar yüklenebiliyor.

e-Devlet 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıda belirtilen link üzerinden e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra önünüze gelen ekranda kişisel bilgilerinizi doldurarak pandemi sosyal destek ödemesi başvurusu gerçekleştirebilir ve yapmış olduğunuz başvurunun sonucunu buradan öğrenebilirsiniz.

Şu anda 3.faz başvuruları hala kabul ediliyor. 1000 TL sosyal destek ödemesi parası yardımı için 4. faz başvuruları henüz başlamadı.

E-DEVLET 1000 TL PANDEMİ YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN! 

Kimler Sosyal Yardım Parasından Faydalanamaz?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi sebebiyle sağlanan sosyal destek parası yardımlarından kimlerin faydalanamayacağını duyurdu. İşte sosyal destek programından faydalanamayacak olan kişiler:

– Pandemi Sosyal Destek Programı 1. Faz ve 2. Faz kapsamında sağlanan 1000 TL’lik nakdi destekten yararlanmış olan kişiler,
– 5510 Sayılı Kanunun 4/A maddesi çerçevesinde olan kamu çalışanları,
– 5510 Sayılı Kanunun 4/C maddesi çerçevesinde olan memurlar,
– Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir ya da aylık alan emekliler,
– İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden yararlanan kişiler,
– İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanan kişiler pandemi sosyal yardım başvurusu gerçekleştiremez.

2020 yılının son günlerinde henüz 1000 TL pandemi yardımına başvurmamışsanız, dolandırıcı sitelerden ve tuzak linklerden uzak durarak başvuruda bulunabilirsiniz! 2020 yılı itibariyle başlayan pandemi yardımlarına ilişkin sürecin, 2021 yılında da peyderpey devam etmesi bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı