2020 bekçi alımları için başvuru ekranı açıklandı! Bekçi Olmak İsteyenler müjde
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

2020 bekçi alımları için başvuru ekranı açıklandı! Bekçi Olmak İsteyenler müjde

İŞ

20 Eylül 2020 Pazar 14:44:22

2020 bekçi alımları için başvuru ekranı açıklandı! Bekçi Olmak İsteyenler müjde

Bilindiği üzere günümüzde pek çok şehirde bekçi alımları yapılarak istihdam sağlanıyor. Alınan bu bekçiler ise mahalle ve çarşı sokaklarında devriye yaparak halkın huzurunu sağlayabiliyor. Fakat korona virüs salgınından dolayı son derece ertelenen bekçi alımları bu normalleşme süreci ile birlikte tekrar gündeme gelebildi. Özellikle salgından dolayı işten çıkarılan kişi sayısına bakacak olursak bu bekçi alımları oldukça fazla kişiye istihdam sağlayabilecek durumdadır.

Bilindiği üzere günümüzde pek çok şehirde bekçi alımları yapılarak istihdam sağlanıyor. Alınan bu bekçiler ise mahalle ve çarşı sokaklarında devriye yaparak halkın huzurunu sağlayabiliyor. Fakat korona virüs salgınından dolayı son derece ertelenen bekçi alımları bu normalleşme süreci ile birlikte tekrar gündeme gelebildi. Özellikle salgından dolayı işten çıkarılan kişi sayısına bakacak olursak bu bekçi alımları oldukça fazla kişiye istihdam sağlayabilecek durumdadır. İş sahibi olmak isteyen kişiler başvuru yaparak bekçi alımlarına katılarak direkt olarak göreve başlayabilecektir. Bekçi alımları için de başvuru ekranı ve detayları İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuştur.

Fakat bekçi alımlarına katılacak olan kişilerin sağlaması gereken bazı koşullar da bulunuyor. Bu koşulları sağlamayan kişiler başvurulara katılamayarak bekçilik görevine başlayamıyor. İstanbul’da gerçekleşecek olan bekçi alımları için başvuru ekranında bulunan başvuru adımları düzgün bir şekilde sağlamak gerekiyor. Eksik belge ve evrak da başvuruların iptal edilmesine yol açabiliyor.

BEKÇİLİK ALIMI İÇİN GEREKEN KOŞULLAR

Bekçilik alımlarına katılmak isteyen kişilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Bunun yanında lise veya dengi bir okuldan mezun olarak diploma belgesine sahip olmak da gerekiyor diyebiliriz. Başvuracak olan adayların en az 167 cm boyu olmalıdır. Erkek adaylarda ise askerlik görevinin tamamlanmış olması da isteniyor. Boy kilo endeksi olarak 18 ile 27 arasında olmak gerekiyor. Son olarak ise başvuruların sadece İstanbul ili içerisinde kabul edildiği söylenebiliyor. Başvuru yapan kişilerin en az 1 yıldır ikamet ediyor olması talep ediliyor.

Bunların yanında bekçilik alımlarına sadece 18 yaşını doldurmuş kişilerin katılabildiğini söyleyebiliriz. Kamu haklarından mahrum olmayan ve herhangi bir sabıka kaydı olmayan kişiler rahatlıkla bekçi alımlarına katılabiliyor. Başvuru yapan kişilerin toplum içerisinde kötü şöhreti olması başvuruları iptal edebiliyor. Bunun dışında herhangi bir nedenden dolayı memuriyet hakkı yanan kişiler de başvuru yapamıyor. Görevi yerine getirirken engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununa ya da fiziksel engele sahip olmak da başvurular için önemli kriterlerden oluyor.

BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Açılan kadrolar dâhilinde bekçilik alımların katılmak isteyen kişilerin başvuruları sadece İstanbul ili kapsamında kabul ediliyor. Tamamen e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurular ise T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yapılarak yapılabiliyor. Başvuru ekranından talep edilen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra başvuru adımları sonlanıyor. Verilen açıklanma tarihi ile birlikte de sonuçlar açıklanıyor. Sonucu olumlu olan kişiler ise direkt olarak göreve başlayabiliyor.

BEKÇİLİK BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR OLUYOR?

Bekçilik alımlarına katılacak olan kişilerin belirli oranda başvuru ücreti de ödemesi gerekiyor. E-Devlet üzerinden yapılan başvurularda yer alan tutar istenen tarihler arasında bankaya yatırılmalıdır. 250 lira şeklinde belirlenen başvuru ücreti 19 Eylül saat 09.00’dan itibaren 2 Ekim saat 17.00’ye kadar ödenmelidir. Bu tarihleri kaçıran kişilerin başvuruları iptal edilmektedir. Polis Akademisi Başkanlığına direkt olarak başvuru ücretleri ödenerek işlem tamamlanmaktadır.

BEKÇİLER NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Bekçiler genel olarak evlilik ya da bekârlık durumuna göre değişen maaş tutarlarına sahip oluyor. Eğer çocuk varsa da buna göre maaş üzerine ek ödemeler alınıyor. Fakat yeni başlayan bekâr bir bekçinin ne kadar maaş aldığı merak ediliyorsa yaklaşık 4 bin lira civarında maaş aldığını söyleyebiliriz. Bu maaş tutarı hizmet yılına göre daha da artabiliyor. Çocuk sayısı ve eş olma durumunda ise ek ödemeler alınıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı