İntizar Ve Sinem Gedik’in Mahrem Görüntülerini İfşa Eden Kişinin Cezası Beli Oldu…

İntizar Ve Sinem Gedik’in Mahrem Görüntülerini İfşa Eden Kişinin Cezası Beli Oldu…
YAYIN TARİHİ: 1.04.2021 12:12:00

Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik ile ve Şarkıcı İntizar Aslan’ın uygunsuz ve mahrem görüntülerini ifşa eden teknik servis müdürü Alper Güzel, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa’ suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ünlü şarkıcı İntizar ve Sinem Gedik, avukatları aracılığıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak uygunsuz ve mahrem görüntülerinin ifşa edildiğini iddia etmiş, Mustafa Ceceli ile teknik servis müdürü Alper Güzel'den şikayetçi olmuştu. Savcılık, yaptığı inceleme sonrası Mustafa Ceceli'ye delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi.

Teknik servis müdürü Alper Güzel’in ise belirlenmeyen zamanlarda kamera ve internet dolaşımındaki aksaklık nedeniyle Sinem Gedik’in daveti üzerine eve geldiği, medyaya servis edilen İntizar Aslan ile Sinem Gedik’e ait görüntülerin, söz konusu evin misafir odasında kayda alındığı tespit edildi.
GÖRÜNTÜLERİ E-POSTA İLE GÖNDERMİŞ


Savcılık tarafından yapılan incelemede, uygunsuz görüntülerin Mustafa Ceceli’ye Rusya tabanlı bir internet sitesine ait e-posta adresinden Alper Güzel tarafından gönderildiği tespit edildi.

MAHEME KARARA BAĞLANDI

İki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına müşteki İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in avukatı Emek Emre ve şüpheli Alper Güzel ile avukatı Bilal Dağtekin katıldı. Avukat Emek Emre duruşmada söz alarak, uğradıkları zararın dikkate alınmasını ve sanık Alper Güzel’in en üst cezadan cezalandırılmasını talep etti. Sanık Alper Güzel de beraatini istedi. Mahkeme, kararını açıklayarak sanık Alper Güzel’in İntizar Aslan ve Sinem Gedik’e yönelik olarak ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ ve ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri ve sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER