İllere Göre Gıda Yardımı Veren Kurumlar Ve Başvuru Adresi - Bu Hafta Hesapta! Kış Yardımları Başladı

İllere Göre Gıda Yardımı Veren Kurumlar Ve Başvuru Adresi - Bu Hafta Hesapta! Kış Yardımları Başladı
YAYIN TARİHİ: 9.11.2021 10:01:00

​Kara kışın yaklaştığı günlerde özellikle çalışmayan, fakir ve ihtiyaç sahiplerine bir çok kurum yardım elini uzatıyor. Maddi yardım alabilmek için öncelikle kişilerin muhtarlıktan aldıkları fakirlik kimliği ile birlikte bağlı bulunduğu Kaymakamlığa başvurması gerekiyor. Gıda yardımı ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Seksen bir ilde kuru gıda desteği almak mümkün oluyor. Bunun için Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün il müdürlüklerine başvuru yapmak gerekmektedir.

Kış yardımları başladı! Kış mevsiminin başlamasına yanın devlet yardımlarının da devreye gireceği açıklandı. İllere görme gıda yardımı veren kurumlar da belirlendi! Ayrıca illere göre gıda yardımı başvurusu koşulları da açıklandı! İşte detaylar! Peki, kış yardımları ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar!Gıda yardımı yapan diğer kurumlar ise Kaymakamlıklar, Belediyeler ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıdır. Her kurum farklı koli hazırlamaktadır. Gıda yardımı alabilmek için bulunulan il’de bulunan bu kurumlara bizzat başvuruda bulunmak gerekir. Özellikle illere göre kış yardımı kampanyalarının son zamanlarda yaygınlaştığı biliniyor. Bu kapsamda bu yıl uygun koşullara sahip olan hemen herkese yardımların verileceği de belirtiliyor. Peki, kış yardımları ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar!

İllere Göre Kış Yardımları Ne Zaman Yapılacak?


Sosyal yardım almak isteyen Türkiye’nin 81 ilindeki ihtiyaç sahiplerinin yapacakları şey, bu yardımı almak için gerekli şartları taşıyıp, taşımadığını öğrenmeleridir. Buna göre gerekli belgelerle birlikte ilgili kurumlara başvuru yapılmakta ve sonrasında sosyal yardım almaya hak kazanılmaktadır.Nakdi ve gıda yardımı ile kış için yakacak yardımı için kişilerin e devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekir. Elektrik yardımı ise sosyal yardımdan faydalanan vatandaşlara başvuruya gerek kalmadan verilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında kış yardımları için başvuru adreslerinin de belirlendiği açıklandı. İşte yardımlar için başvurulacak adresler!

Kış Yardımı Yardımları İçin Başvuru Adresleri Hangileri?

İllerde kaymakamlık, valilikler ile sosyal dayanışma vakfı il müdürlüklerine şahsen başvuru yaparak gıda yardımına başvurulabilir. Diğer tüm yakacak ya da maddi yardımlar için kişilerin e devlet üzerinden başvuru yapmaları yeterli olmaktadır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER