İkramiye Alan Emekliye Büyük Müjde! Bir Değil Üç Yerden Para Akacak! Emeklinin Altın Çağı Başladı

İkramiye Alan Emekliye Büyük Müjde! Bir Değil Üç Yerden Para Akacak! Emeklinin Altın Çağı Başladı
YAYIN TARİHİ: 18.11.2021 09:49:00

Emeklinin Altın Çağı! İkramiye Alan Emekliye Büyük Müjde! Bir Değil Üç Yerden Para Akacak! Ülkemizde milyonlarca emeklinin beklediği haber resmen geldi. Devlet vatandaşlara 2022 yılında Kurban ve Ramazan bayramı ikramiye ödemesi yapılacak. Devlet 2022 yılı için daha önce yapılacak olan ödemelerin yani ikramiyelerin yanında maaş zammı ve promosyonda verilecek. Detayları www.haberlerim.com.tr editörleri derledi.

İkramiye Alan Emekliye Büyük Müjde! Bir Değil Üç Yerden Para Akacak! Emeklinin Altın Çağı Başladı. Peş peşe açıklama yapıldı. Milyonlarca emekli oraya kitlenmiş durumda. Pandemi ve ekonomik koşullar sonrasında emekliler oldukça zor durumda.
Bu anlamda baktığımız zaman emekli vatandaşlarımız ay sonunu zor getirmektedir. Ramazan ve Kurban bayramında emekliye ödenen ikramiye vatandaşlara nefes aldırıyor. 
Emeklileri bayram etirecek haber geldi. Emekliler bu habere oldukça sevinmiş durumda. Bu anlamda emekliye sadece ikramiye verilmeyecek aynı zamanda zam ve promosyon ödemeleri de yapılacak. Bunları takiben refah payı ve seyyanen zam da verilecek. Devlet bilindiği gibi milyonlarca kişiye geçen sene ikramiye ödemesi yaptı. 1.100 TL ikramiye ödenmişti. 2022 yılında ise ikramiyeye zam yapılacağı belirtiliyor. Yani ikramiyelerinin 2022 yılında zamlanacağına ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.Peki, bayram ikramiyeleri kimlere, ne zaman ödenecek? Devlet tarafından verilen bayram ikramiyesinden; şu kişiler yararlanabiliyor.

Gaziler

Muharip gaziler

Güvenlik korucuları


Şampiyon sporcular

Terörden zarar gören sivil vatandaşlar

SGK emekli aylığı alanlar,

Yaşlılık aylığı alanlar

Vazife malullüğü aylığı alanlar

Malullük aylığı alanlar

Ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları

2022 yılı bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı için 1 Mayıs 2022 Pazar, Kurban Bayramı için 8 Temmuz 2022 Cuma günü yatırılması bekleniyor.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER