İkinci El Araçlarda Fiyatlar Yükselebilir! Mayıs Ayı İkinci El Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

İkinci El Araçlarda Fiyatlar Yükselebilir! Mayıs Ayı İkinci El Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?
YAYIN TARİHİ: 3.05.2021 23:06:00

Mayıs ayına girilmesi ile beraber sektör temsilcileri bu ayda ikinci el otomobillere yoğun ilgi gösterileceğini düşünüyor. Tam kapanma sürecinden sonra araç fiyatlarında talep artışı ile birlikte fiyatların da yükseleceği tahmin ediliyor.

Mayıs ayına girilmesi ile beraber sektör temsilcileri bu ayda ikinci el otomobillere yoğun ilgi gösterileceğini düşünüyor. Tam kapanma sürecinden sonra araç fiyatlarında talep artışı ile birlikte fiyatların da yükseleceği tahmin ediliyor. Pandemi süreci sebebiyle alınan 17 günlük tam kapanma kararı Mayıs ayına damgasını vuracak. İkinci el otomobil fiyatları artacak mı düşecek mi? Son dakika ikinci el piyasasında fiyat araştırması! Detaylar haberimizde sizlerle...

Otomotiv sektörü, kapalı günlerde yaşanan kaybı son iki haftada telafi etmek istiyor. Mayıs ayı ikinci el otomobil fiyatları nasıl olacak? Nisan ayında düşüş yaşayan ikinci el otomobil piyasasını hareketli günlerin beklediği öngörülüyor. Tahminlere göre Mayıs ayı içerisinde yoğun bir otomobil satışı yapılacağı düşünülürken bu durumun fiyatları da bir hayli etkileyeceği düşünülüyor. Pek çok otomobil şirketi de Mayıs ayı otomobil kampanyalarını ilan etmeye başladı. 

İkinci El Araç Fiyatlarında Son DurumOtomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, araç satışlarının tam kapanma sürecidne de sürmesi için ilgili olan bakanlıklarla görüşme içerisinde olduklarını duyurdu.

Mersin, "Hafta sonu kapatmalarında olduğu gibi, tam kapanma sürecinde de bayiler telefonlarla otomobil satışı yapmayı sürdürecek. Ancak, otomobil teslim konusu şuan için belirsizliğini korumaktadır. Bu hususta görüşmelerimiz devam ediyor. Bu vatandaşlara ilişkin özel izin görüşmeleri yapıyoruz. Showroomları açmadan satışları devam ettirmek için çalışmalar yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.

Tam kapanma sürecinde showroom işçilerinin işe gidemeyeceğini dile getiren Mersin, servislerin açık kalması gerektiğini belirtti. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, "Tam kapanma sürecinde izinli kesimler ve otomobiller hareket halinde olacağı için servis hizmeti gerekiyor. Bu süreçte TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi'ne sahip yetkili servislerin tam kapanmadan muaf tutulmasına yönelik ilgili bakanlıklara görüş bildirdik. Kazalı otomobillerin onarımı da bu süreçte ayrıca önem teşkil ediyor. Hareket halinde olan otomobillere ilişkin servis hizmetini tam kapanma sürecinde bir kamu hizmeti olarak görüyoruz" görüşünü dile getirdi.

Otomobil satışlarının 20 gün içerisinde düşebileceğini yaz aylarında tekrar ivme kazanacağını da dile getiren Mersin, tam kapanma kararının araç satışlarını dibe vurdurmayacağı görüşlerini ifade etti.


FORD Marka Araç Satışları

Ford satın alım işlemlerinde geçerli; 100.000 TL, 12 ay ve yüzde 0,991 faiz kampanyalarını ilan etti. Araba şirketi tarafından gerçekleştirilen açıklamada bahsi geçen kampanyanın 6 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olduğu dile getirildi.

VOLKSWAGEN Araç Satışları

Volkswagen Finans'tan yüzde 1,84 avantajlı faiz oranı ile kredi fırsatı ilan edildi. Kampanya dahilinde, 6 ve 36 aylık vade fırsatlarıyla yüzde 1,84 ve 37-60 aylık vadelerde yüzde 1,89 faiz oranları uygulanıyor.

FİAT Araç Satışları

Fiat 70 bin TL indirim kampanyası bugün sona erdi. Araç şirketi yaptığı kampanya açıklamasında, "70.000 TL, 2020 model Fiat 500X Urban 1.0 FireFly 120 HP MT versiyonda uygulanan indirim miktarıdır. 2020 model yılı otomobiller stoklarla sınırlıdır. Kampanya 2 Nisan 2021 3 Mayıs 2021 tarihleri içerisinde geçerli olacaktır" ifadelerini kullandı.

DACIA Araç Satışları

Nisan ayı içerisinde Dacia'nın yeni Sandero modelinde sınırlı sayıda olan Comfort 1.0 SCe 65 bg versiyonuna özel 155 bin 900 TL fiyat sunulurken, günlük 70 TL ödeme ile söz konusu olan bu modele sahip olunabilmektedir. Nisan ayı boyunca 2020 model yılı Duster Comfort ECO- G 115 bg 4x2 versiyonu da, 175 bin TL'den başlayan fiyatlar ile sahiplerini beklemektedir. 

2020 model yılı Sandero Ambiane 1.0 Sce 75 bg versiyonu ise 122 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Dokker Combi Ambiance ECO-G 110 bg versiyonu ise 140 bin 900 TL'lik fiyatı ile satışa sunuluyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER