Hibe Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Başvurular Bitti mi? Destek Başvuru Takvimi Açıklandı!

Hibe Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Başvurular Bitti mi? Destek Başvuru Takvimi Açıklandı!
YAYIN TARİHİ: 6.06.2021 17:36:00

Hibe desteği başvuruları devam ediyor mu? Başvurular ne zaman başladı? Başvurular ne zaman sona erecek? TC kimlik numarası ile başvuru nasıl yapılacak? Nace kodları neler?

3 Bin TL, 5 Bin TL olarak ödenecek olan hibe desteği başvuruları e-Devlet üzerinden TC kimlik numarasına göre alınmaya devam ediyor. Başvurular TC kimlik numarasına oluşabilecek yoğunluğu engellemek adına belirlenen günlerde başvurular yapılmaktadır. Başvurularını yapan vatandaş internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor.

Ne zaman verileceği hangi tarihte hesaplara yatırılacağı merak edilip araştırılmaktadır. Bu kapsamda Bakanlık tarafından hibe desteği alabilecek meslekler ve Nace kodları açıklanmıştı. Nace kodları nelerdir? Başvurular hangi günlerde yapılacak? Başvuru hakkında tüm merak edilenler...

BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE SONA ERECEK?

Müjdesi verilen hibe desteği esnafa 3.000 TL ve 5000 TL olmak üzere verilmeye devam ediyor. Hibe desteği başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinde başladı. Hibe Desteği Başvuruları 1 ay boyunca e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Yapılan açıklamaya göre tek seferde ve iki ayrı grup halinde verilecek hibe desteği 17 Mayıs tarihinden önce vergi mükellefiyetini tesis eden esnaf ve gerçek kişi tacirler yararlanabileceklerdir. Hibe desteği başvuruları 25 Mayıs'ta başlayarak ve 23 Haziran 2021 Çarşamba saat 23.59'da sona erecektir.

HİBE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI MI? NE ZAMAN YAPILACAK?


Ticaret Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta hibe desteği ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 3.000 TL ve 5.000 TL hibe desteği NACE kodları paylaşılarak destek paketinden kimlerin ve hangi esnaflar ile sanatkarların yararlanabileceğide yapılan açıklamada belirtilmişti. Bu kapsamda, hibe desteği ödemeleri T.C. kimlik no sıralamasına göre aşağıda yer alan tarihlerde yapılacağı belirtilmiştir.

ESNAFA HİBE DESTEĞİ TAKVİMİ AÇIKLANDI?

30 günlük süreçte e-Devlet üzerinden  çevrim içi olarak yapılacak başvuruların, başvurularda yaşanabilecek yoğunluğu engellemek adına, hizmette yaşanabilecek sıkıntılı süreci engellemek erişime engel olmasını önlemek adına, başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde alınacağı belirtilmiştir. İşte başvuru takvimi;

Hibe Desteği Başvuru takvimi şöyle olacak:


TC kimlik numarasının son hanesi '0' olan vatandaşlar 25 Mayıs Salı, günü başvurularını yapabilirler.

Son hanesi '2' olanlar 26 Mayıs Çarşamba başvuruda bulunabilirler.

Son hanesi '4' olanlar 27 Mayıs Perşembe başvuru yapabileceklerdir.

Son hanesi '6' olanlar 28 Mayıs Cuma günü başvurularını yapabilirler.

Son hanesi '8' olanlar 29 Mayıs Cumartesi günü başvurularını yapabileceklerdir.

Ayrıca 30 Mayıs-23 Haziran tarihlerinde ise tüm vatandaşlar başvuruda bulunabileceklerdir.

Hibe Desteği Başvurusuna ilişkin tüm süreçler "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yürütülecektir.

HİBE DESTEĞİ 1. GRUP NACE KODLARI?


HİBE DESTEĞİ 1. GRUP NACE KODLARI?


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER