Haluk Levent’ten Takdir Edilecek Davranış! İşsiz Kalan Müzisyenler İçin Reklam Filminde Oynadı

Haluk Levent’ten Takdir Edilecek Davranış! İşsiz Kalan Müzisyenler İçin Reklam Filminde Oynadı
YAYIN TARİHİ: 2.04.2021 09:49:00

Şarkıcı Haluk Levent, pandemi nedeniyle işsiz kalan müzisyenlere destek olmak için reklam filminde oynadı. 51 müzisyenin hesabına 3'er bin TL yatırdı.

Koronavirüs salgını tüm sektörlerde olduğu gibi müzik sektörü de derinden etkilendi. Eğlence faaliyetlerin tamamen sonlandırılması, binlerce müzisyenin ekmek kapısını da kapattı. Salgın nedeniyle müzisyenlerin yaşadığı bu zor sürece destek olmak isteyen Haluk Levent ise bir reklam filminde yer aldı. 

Birlik Sendikası, sanatçı Haluk Levent’in oynadığı reklam filminden elde ettiği gelirin 153 bin TL'sini ayıran ünlü şarkıcı, 51 müzisyenin hesabına 3'er bin TL yatırdığını bildirdi.

“BİR DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA PROJESİ HAYATA GEÇİRDİ”

Konuya ilişkin Birlik Sendikası Müzik Emekçileri Örgütlenmesi’nde yapılan açıklamada, “Salgın koşullarının müzik sektöründe yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için ihtiyaç sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik emekçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş, bugün itibarıyla Haluk Levent’in reklam gelirinden elde ettiği kazancın büyük bir bölümü Birlik Sendikası üyesi ihtiyaç sahibi 51 müzik emekçisine 3’er bin TL şeklinde ulaştırılmıştır” denildi.
SENDİKA TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA 


“Bilindiği gibi sendikamız 25 Ocak 2021 tarihinde yayınladığı bir deklarasyonla müzik sektöründe çalışan tüm emekçileri örgütlenmeye ve hakları için beraberce mücadele etmeye çağırmıştı. Geçen süre zarfında müzik sektörü içinde farklı iş tanımları altında çalışan pek çok emekçi sendikamıza üye oldu ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Sendikamızın müzik emekçisi üyeleriyle yapmış olduğu toplantılarda sektördeki mevcut sorunlar masaya yatırılmış ve bu sorunlara yönelik olarak verilecek mücadele için atılacak adımlar hızla planlanmaya başlanmıştır.

Daha önce yaptığımız açıklamalarda da dile getirdiğimiz kayıt dışı çalıştırılma ve ücret ödemelerinde yaşanan sorunlara karşı sözleşmeli ve sigortalı çalışma koşullarının sağlanması için sendikamız avukatlarıyla birlikte çalışmalara başladık. Gerek salgın koşullarında gerekse sonrasında dayanışma ve örgütlü bir şekilde hareket ederek hiçbir üyemizi yalnız bırakmayacağız.

Salgın koşullarının müzik sektöründe yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için ihtiyaç sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik emekçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş; bugün itibariyle Haluk Levent'in reklam gelirinden elde ettiği kazancın büyük bir bölümü Birlik Sendikası üyesi ihtiyaç sahibi 51 müzik emekçisine 3’er bin TL şeklinde ulaştırılmıştır.

“Haluk Levent'le sendikamız arasında gerçekleşen bu işbirliği ve dayanışma devam edecek; önümüzdeki dönem yeni dayanışmalar hayata geçirilecektir. Haluk Levent'e, sendikamızla gösterdiği dayanışma ve müzik emekçilerinin sendikalaşmasına verdiği destekten ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Reklam filminde eğlenceli bir çekim gerçekleştirdiğini söyleyen Haluk Levent ise “Birlik Sendikası ile yakında yine işbirliği yapacağız ve birçok müzik emekçisine destek olacağız”  ifadelerine yer verdi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER