Halkbank'tan Önemli Bir Kredi Kampanyası Duyuruldu! 6 Ay Ödeme Yok! 60 Ay'a Varan Vade...

Halkbank'tan Önemli Bir Kredi Kampanyası Duyuruldu! 6 Ay Ödeme Yok! 60 Ay'a Varan Vade...
YAYIN TARİHİ: 6.06.2021 00:09:00

Halkbank kadın girişimci kredisinin detayları nelerdir? Halkbank kadın girişimci kredisinin özellikleri nelerdir? Bu krediden kimler yararlanabilecek?

Halkbankası tarafından kadın girişimcileri ilgilendiren müjdeli haber geldi. Bu kredi hakkında yapılan toplantılarla beraber detayları duyuruldu. Halkbank resmen duyuruda bulundu. 6 ay ödemesiz dönemli olarak kredi müjdesi verildi.

Konu ile ilgili olarak, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, tarafından şu ifadeler de bulundu; "Türk bankacılık sektöründe ilk kez sadece kadın kooperatiflerine özel kurgulanan destek paketimizle, finansmana erişimde zorluk yaşayan kooperatiflerin önünü açmayı hedeflemekteyiz" ifadelerini kullandı. Kredinin detayları Halkbank'ın resmi internet sitesi üzerinden de duyuruldu. İşte detaylar...

HALKBANK KADIN GİRİŞİMDİİ KREDİSİ NEDİR?

Halkbankası Genel Müdürü tarafından duyurusu yapılan, kadın girişimcileri kapsayan kredi desteğidir. Bu kredi Bankanın resmi internet sitesi üzerinden şu şekilde açıklandı; "Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları için “Önce Halk, Sonra Bankayız” anlayışıyla hareket eden Halkbank olarak Türkiye ekonomisine verdiğimiz desteğin kapsamını genişletiyoruz. İlk defa iş kuracak ya da işini kurmuş Kadın Girişimcilerimizin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredi” paketini hayata geçirdik. " ifadeleri kullanılmıştır.

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİ PAKETİ'NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi, Azami kredi limiti olarak, işini kurmuş kadın girişimcilere verilmek üzere 100.000 TL, ayrıca yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için de bu kredi 50.000 TL olarak sunulmaktadır.

Kadın Girişimci Kredisi, Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 ay olarak verilmektedir.


Kadın Girişimci Kredisi, Kredi, aylık eşit taksitli ödemelerle sağlanacaktır.

Kredinin, Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

Bu kredide, Kredi vadesi süresince, Kadın Girişimcilerden havale ücreti ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacağı belirtilmiştir.

Halkbank Kadın Girişimciler için mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5.000 TL KMH ve asgari 5.000 TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanacaktır.

BU KREDİDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Halkbank kadın girişimci kredisinden gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler bu krediden yararlanabilecektir.

İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar bu krediden yararlanabilecektir.

Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar girişmci kredisinden yararlanabilecektir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER