Halkbank'tan Kadın Kooperatifleri Destek Paketi Geldi! Şartları Açıklandı! Kimler Yararlanabilecek?

Halkbank'tan Kadın Kooperatifleri Destek Paketi Geldi! Şartları Açıklandı! Kimler Yararlanabilecek?
YAYIN TARİHİ: 9.07.2021 21:30:00

Halkbank kadın kooperatifleri destek paketi nedir? Kimler yararlanabilecek? Ödemeler nasıl yapılacak? Destek paketi hakkında tüm merak edilenler...

Halkbank'tan destekler devam ediyor. Halkbankası TOBB nefes kredisinin ardından şimdide kadın kooperatiflerine destek olmak adına yeni bir kredi ürününü devreye aldı. Bu kredi desteği Halkbankası tarafından kadın kooperatiflerine destek olmak sayısını arttırmak, cesaretlendirmek amacıyla sağlanan bir destek olmaktadır.

Bu krediden yararlanmak için yapılması gerekenler neler? Kredi ödemeleri nasıl olacak? Kimler yararlanabilecek?

2021 HALKBANK KADIN KOOPERATİFLERİ DESTEK PAKETİ NEDİR?

Halkbankası tarafından sağlanan ve kadın kooperatiflerine verilecek olan bu kredi ürünü hakkında hakkında bankanın resmi internet sitesi üzerinde şu şekilde açıklanmıştır; "Kadın Kooperatiflerinin desteklenmesi, sayısının arttırılması, finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi, faaliyetlerinde etkinliğin ve verimliliğin sağlanması amacıyla Türkiye’de ilk defa  “Kadın Kooperatifleri Destek Paketi” Bankamız tarafından oluşturulmuştur. Kadın Kooperatiflerinin nakit krediden Bankacılık hizmetlerine kadar tüm ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olan özel destek paketimiz ile üreten kadınlarımızın yanındayız." açıklamaları ile ifade edilmiştir.


BU KREDİDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Halkbank tarafından kadın kooperatiflerine sağlanan, asgari 7 gerçek kişi ve/veya kamu veya özel hukuk tüzel kişi ortak ile kurulan, Ticaret Sicil’e tescil edilerek tüzel kişilik kazanan, kadın kooperatiflerine sağlanacaktır.

Ayrıca bu krediden, ortaklarının en az % 50’si kadın olan ve/veya hisseleri toplamının en az %50’si kadın ortaklara ait olan, kişiler yararlanabileceklerdir.

Halkbank Kadın Kooperatifleri destek ürünü, Kuruluş, işleyiş ve denetim işlemlerine ait hizmetleri T.C. Ticaret Bakanlığı’nca gerçekleştirilen Kooperatifler bu krediden yararlanabilecektir.

2021 KADIN KOOPERATİFLERİ DESTEK PAKETİ ÖRNEK TABLOSU
 
HALKBANK
DESTEK PAKETİ KAPSAMINDAKİ KREDİLERİMİZ
HALKBANK
AZAMİ KREDİ TUTARI
HALKBANK
FAİZ/KOMİSYON ORANI
HALKBANK
AZAMİ VADE
Makina ve/veya Teçhizat Alım Kredisi200.000-TL
Faiz Oranı;
36 aya kadar olan vadelerde %17,50
36 ayı aşan vadelerde %18,00
+
%0,5 peşin kullandırım ücreti
60 ay
Ticari Araç Alım Kredisi300.000-TL60 ay
İstihdam Destek Kredisi125.000-TL36 ay
İşletme Kredisi100.000-TL36 ay
Gayri Nakit Krediler100.000-TLKesin ve/veya avans teminat mektupları azami yıllık %1 (3 aylık asgari 100-TL)
Geçici teminat mektupları azami peşin %0,5 (asgari peşin 100-TL)
 


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER