Halkbank'tan Büyük Ödül Veriliyor! Üreten Kadınlar Projesi ile 250 Bin TL'ye Kadar Kazanabilirsiniz!

Halkbank'tan Büyük Ödül Veriliyor! Üreten Kadınlar Projesi ile 250 Bin TL'ye Kadar Kazanabilirsiniz!
YAYIN TARİHİ: 8.01.2022 22:27:00

Halkbank kadın girişimcilere özel desteklerine devam ediyor. Halkbank üreten kadınlar projesi nedir? Kimler yararlanabilecek? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Yarışmayı kazanana ödül nedir?

Halkbank tarafından kadın girişimcileri desteklemek adına bir çok proje devreye alınırken,destekler tüm hızıyla sürüyor. Halkbank kadın girişimcileri teşvik ederek desteklemek için yeni bir pojeyi devreye alıyor.

Halkbank tarafından desteklerin ardı arkası kesilmiyor, üreten kadınların sayısının arttırmak amacıyla, 9 ayda 88 bin 500 kadın girişimciye 8.6 milyar liralık kredi desteği sunulmuştur. Son olarakta devreye alınan, kadınlara yeni fırsatlar sağlayacak ‘Üreten Kadınlar Yarışması’ başlatılmıştır. Bu yarışmayı kazananlar için de 250 bin liraya kadar büyük ödül verilecek. İşte yarışmanın detayları...

KADINLARI TEŞVİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR!

Türkiye’de kadın girişimcilerin sayıları 150 bin civarına ulaştı. Girişimci sayılarında sürekli olarak artışlar yaşanırken, kadının işgücüne katılım oranı ise %34 seviyelerine ulaşmıştır. Halkbank tarafından, girişimci kadınları teşvik etmek amacıyla geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Kadın Girişimci Destek Paketi’ devreye alınmıştı.

Bununla beraber teşvik çalışmaları sürerken, daha çok kadına ulaşabilmek adına 9 ilde olmak üzere ‘Üreten Kadınlar Toplantıları’ düzenlemiştir. Bu projeyle beraber 9 ayda, 88.500 kadın girişimci için, 8.6 milyar lirayı aşan kredi kullandıran Halkbank, şimdi kadın girişimcilere yönelik fırsatlar sunan yeni bir adım daha atılmıştır.

2022 HALKBANK ÜRETEN KADINLAR YARIŞMASI

Halkbank üreten kadınlar için sağladığı faydalı proje girişimlerine 2022 yılı ile beraber yeni bir atılımla geliştirerek, Türkiye’nin kadın girişimci ekosistemini büyütmek amacıyla ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması' için düğmeye bastı. Bu yarışmada Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından oluşan bir jürinin olacağı ve onların belirleyeceği başarılı girişimciler, başta nakdi katkılar olmak üzere girişimlerini büyütecek desteklerle ödüllendirmeyi planlıyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI MI?

Bu yarışma kapsamında, Ödül töreni ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek. ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması' sı için başvurular başladı. Yarışma başvuruları 12 Şubat’a 2022 tarihine kadar sürecektir.


YARIŞMA BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Yarışma için başvurularınızı, bankanın ‘halkbank.com.tr’ internet adresi üzerinden kolaylıkla başvurunuzu yapılabilirsiniz. Aynı adrese giriş yaparakta başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgi alabilirsiniz.

BU HEDEFİ BAŞARACAĞIZ!

Halkbank Genel Müdürü Arslan, geçtiğimiz gün İstanbul’da  gerçekleştirilen yarışmanın tanıtım toplantısında konuşarak, açıklamalar yaptı. Açıklamasında;  “Üreten Kadınlar Toplantıları ile neredeyse her meslek grubundan kadın girişimcinin hayatına olumlu katkılarda bulunma şansını yakaladık. Projemizin birinci yılının sonunda yani 8 Mart 2022 tarihine kadar 100 bin girişimciye ve 10 milyar lira kredi hacmine ulaşma hedefi koymuştuk, bu hedefi aşacağız” ifadelerini kullandı.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ NELERDİR?

Halkbank tarafından sunulan yarışma kapsamında, Üreten Kadınlar Kategorisi’nde mikro üreticilerden birinci olan kişilere 200 bin lira verilecektir. Yarışmada ikinci olan kişiye 150 bin lira verilecektir. Yarışmada üçüncü kişiye ise 100 bin lira ödül verilecek.

Yarışmada ayrıca, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için ise (KOBİ) yarışmanın birincisine 250 bin lira verilirken, ikinciye 200 bin lira ve üçüncüye de 150 bin lira ödül verileceği açıklanmıştır.

Halkbank Kadın Kooperatifi Kategorisi’nde ise birincilik ödülü kazanan kişilere 200 bin lira. İkincilik ödülü kazananlara 150 bin lira, üçüncülük ödülü kazananlarada 100 bin lira ödül verilecek.

Ayrıca yarışma kapsamında, Sıfır Atık Kategorisi’nde kazanan girişimciye özel ödül verileceği belirtilmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR