Halkbank'tan 6 Ay Ödemesiz 60 Ay Vadeli Kredi İmkanı! Kadın Kooperatiflerine Özel Kredi!

Halkbank'tan 6 Ay Ödemesiz 60 Ay Vadeli Kredi İmkanı! Kadın Kooperatiflerine Özel Kredi!
YAYIN TARİHİ: 4.06.2021 23:41:00

Halkbank Genel Müdürü Arslan tarafından, Gaziantep'te gerçekleştirilen "Halkbank Üreten Kadınlar  Toplantısı'nda konuşma yaptı. Kadın girişimciler için kredi müjdesini duyurdu. Kadın girişimcilere özel kredinin özellikleri nelerdir? Kimler yararlanabilecek?

Halkbankası'ndan kadın girişimcilere özel kredi kampanyası müjdesi geldi ve duyuruldu. Halkbankası harekete geçti ve kampanyanın detaylarını açıkladı. Halkbankası 6 ay anapara ödemesiz dönemli olarak ve 60 aya varan vade seçeneği ile ile 500 bin liraya kadar kredi kullandırılacağını açıkladı.

Kampanya hakkında yapılan açıklamada bir ilk olduğu belirtilmiştir. Kredi paketinin detayları belirlenirken şartları da belli olmuştur. Halkbank sadece kadın kooperatiflerine özel olarak sunulacak olan destek paketini duyurmuştur.. İşte krediden yararlanmak isteyenler için şartlar ve tüm detaylar...

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PAKETİ NEDİR?

Halkbankası tarafından kadınlara yönelik kredi müjdesi resmen duyurulmuştur. Halkbank Genel Müdürü Arslan tarafından, Gaziantep'te gerçekleştirilen "Halkbank Üreten Kadınlar  Toplantısı"nda konuşma yaptı. Burada yaptığı konuşmasında Türkiye'nin eğitimde sanayide ve ticarette önde gelen şehirlerinden olduğunu Gaziantep’te olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

Halkbank Genel Müdürü Arslan, Gaziantep'in, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin arasındaki  köprü olma niteliğiyle, sanayi ve gelişmişlik bakımından büyük önem taşıdığını  vurgulayarak sözleine şu şekilde devam etti, "Halkbank olarak özellikle bu yıl, kadınlarımızı ekonomik  hayatımıza daha etkin şekilde dahil etmek için yoğun bir çaba içine girdiğimizi  paylaşmak isteriz. Toplumumuzun yarısı kadınlardan oluşmaktadır, ancak  kadınlarımızın iş gücüne katılımı henüz arzu ettiğimiz seviyelerde değildir. Bu  muazzam gücün, ekonomik sistemimize dahil olduğunda, ülke kalkınmasına büyük bir  katkı sağlayacağına inanıyoruz." açıklamasında bulundu.

Halkbank Genel Müdürü Arslan, kadın girişimcileri bu yolda cesaretlendirmek adına, ilk defa işini  kurmak isteyenler için ya da halihazırda işini kurmuş ve geliştirmek isteyen kadın  girişimcilere yönelik özel bir ürün olan Kadın Girişimci Destek Paketi'ni  oluşturdukları açıklamasında bulundu.


KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI?

Halkbank Genel Müdürü Arslan kadın girişimci paketi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, İlk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde duyurduklarını ifade ederek, Kadın Girişimci  Destek Paketi'ne büyük ilgi gösterildiğini ve gösterilen bu yoğun ilginin ne kadar isabetli bir iş olduğuna dikkat çekerek devam etti;

"Yaklaşık 3 ay içinde 29 binin üzerinde kadın girişimcimiz Kadın  Girişimci Destek Paketlerimizden faydalanmış ve yaklaşık 3 milyar TL’ye ulaşan  kredi hacmi gerçekleşmiştir. Kadın girişimcilerimize kullandırdığımız kredinin  müşteri deneyimine yönelik yaptığımız araştırmada; sağladığımız bu desteğin  pandemi sürecinde meydan gelen ciro eksikliği etkisini azaltma, işletmenin kira  ve diğer borçlarını ödeme, üretim kapasitesini artırma, yeni cihaz ekipman  yatırımı ve ürün geliştirme yönünden girişimcilerimize önemli derecede katkı  sağladığı sonucuna ulaşılmıştır.

Çalışmamıza katılanlar bu desteğin salgının  olumsuzluklarını azaltmada son derece etkili olduğunu, kredinin kendilerine  önemli moral ve motivasyon sağladığını ifade etmiştir. Kadın girişimcilerimiz  ayrıca, kredinin pozitif etkisinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini  öngördüklerini paylaşmıştır. Tüm bu veriler bize de moral sağlamış ve kadın  girişimcilerimizi destekleyerek doğru yolda ilerlediğimizi kanıtlamıştır." ifadelerine yer verilmiştir.

500 BİN TL'YE KADAR KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK!

Halkbank Genel Müdürü Arslan, yeni bir ürünle ilgili müjde vermek istediğini ifade ederek, "Kadın girişimcilerimizden sonra sıra şimdi de kadın  kooperatiflerimizde. Halkbank Kadın Kooperatifleri Destek Paketimizi ilk kez  buradan, Gaziantep’ten tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz. Türk bankacılık  sektöründe ilk kez sadece kadın kooperatiflerine özel kurgulanan bu destek  paketimizle, finansmana erişimde zorluk yaşayan kooperatiflerin önünü açmayı  hedeflemekteyiz.

Destek paketimizle; ortaklarının en az yüzde 50’si kadın olan  veya hisselerinin yüzde 50’si kadın ortaklara ait olan kooperatifleri  hedeflemekteyiz. Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanı’nın ise kadın olmasını şart  koşmaktayız. Paket kapsamında; makina, ekipman ve ticari araç alımı ile istihdamı  desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla, azami 6 ay anapara ödemesiz, toplam 60 aya varan vadelerde, 500 bin TL’ye kadar destek sağlamaktayız." açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER