Halkbank, TOBB Nefes Kredisi 2021! Nefes Kredisinden Kimler Yararlanabilir? Geri Ödeme ve Faiz...

Halkbank, TOBB Nefes Kredisi 2021! Nefes Kredisinden Kimler Yararlanabilir? Geri Ödeme ve Faiz...
YAYIN TARİHİ: 2.06.2021 23:10:00

Nefes kredisinin ödemeleri nasıl olacak? Kredi başvuruları nereden ve ne zaman yapılacak? Krediden kimler yararlanabilecek? Kredi limiti ne kadar?

Müjdesi verilen nefes kredisi ile ilgili bankalardan da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bankalar aracılığı ile verilecek olan Nefes Kredisi imkanı ile ilgili Halkbankası tarafından da detaylar açıklandı.

Halkbankası ile TOBB ve KGF arasında imzalanan protokol kapsamında, TOBB’a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsalarına kayıtlı olan firmaların, işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması adına Hazine destekli KGF Kefaleti ile uygun şartların karşılanması amacıyla TOBB Nefes Kredisi 2021 imkanı oluşturulmuştur.

KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Halkbankası, TOBB Nefes Kredisi, kredi başvurunuzu, 1 Haziran 2021 tarihi itibari ile tüm Halkbank şubeleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

HALKBANKASI, TOBB NEFES KREDİSİ'NDEN KİMLER YARARLANABİLİR

Nefes Kredisi ile ilgili olarak Halkbankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kimler yararlanabileceği açıklanmıştır. Yapılan açıklamada; "TOBB’a bağlı oda ve borsa üyesi olup, kesinleşmiş son mali yıl cirosu 10.000.000.-TL’yi aşmayan ve 2020 yılında 2019 yılına göre cirosunda en az %25 kayıp yaşayan gerçek ve tüzel kişi işletmeler krediden faydalanabilecektir. (01.01.2019 tarihi ve sonrasında kurulan firmalarda ciro kaybı şartı aranmayacaktır.)

Oda ve borsaların üyesi olsa dahi Tarım Kredi Kooperatifleri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, kuyum ticareti ile iştigal edenler ve kıymetli maden aracı kuruluşları, kıymetli maden ticareti ile iştigal eden diğer firmalar ve Faktoring Şirketleri bu krediden faydalanamayacaktır." şeklinde açıklanmıştır.


HALKBANK NEFES KREDİSİ KREDİ LİMİTİ NE KADAR?

Nefes Kredi limiti, firmanın kesinleşmiş son mali yıl cirosuna göre aşağıdaki gibi olacaktır;
 

Ciro (TL)

Azami Kredi Limiti (TL)

0-1.000.000

50.000

1.000.001-10.000.000

200.000KREDİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Nefes Kredisinde, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılmaktadır.

Halkbank TOBB, Kredinin vadesi, 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam 18 Ay olarak belirlenmiştir.

Nefes Kredisinde
 geri ödemeleri, Aylık Eşit Taksitli ödemelerle yapabilirsiniz.

Bu Kredi’ye yıllık %17,50 faiz oranı uygulanmaktadır.

Nefes Kredi kullandırımı esnasında bir defa olacak şekilde %1,00 peşin kredi komisyonu tahsil edilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER