Gürkan Uygun’un kardeşi o dizinin... Kurtlar Vadisi’nin Memati’sinin kardeşi kendisinden daha ünlü!

Gürkan Uygun’un kardeşi o dizinin... Kurtlar Vadisi’nin Memati’sinin kardeşi kendisinden daha ünlü!
YAYIN TARİHİ: 20.11.2021 10:33:00

​Kurtlar Vadisi’nin Memati’sinin kardeşi kendisinden daha ünlü! Gürkan Uygun’u kardeşi o dizinin... Onca canlandırdığı karaktere, yer aldığı diziye rağmen, Kurtlar Vadisi’nde 9 yıl boyunca canlandırdığı Memati baş olarak kaldı hafızalara Gürkan uygun. Sonrasında da pek çok yapımda rol alsada ‘Memati Baş’ etiketini bir türlü atamadı üzerinden. Aradan yıllar geçse de Gürkan Uygun olarak değil de Memati Baş olarak tanınıyor hala tüm Türkiye tarafından.

Pek dizi ve filmde yer aldı almasına ama hafızalarımızda Kurtlar Vadisi’nin Memati’si olarak kaldı. 47 yaşındaki ünlü oyuncu Gürkan Uygun’un özel hayatı kendisinin göstermek istediklerinden ibaret. Son olarak Teşkilat adlı dizide rol alan Gürkan Uygun, 9 yıl boyunca Memati Baş karakterini başarıyla canlandırmıştı. 2008 yılında Şebnem Uygun’la evlenen Gürkan Uygun’un en az kendisi kadar ünlü bir kardeşi olduğu Söz, Şahsiyet, Payitaht Abdülhamid, Kurtlar Vadisi Pusu gibi yapımlarda rol aldığı ortaya çıktı. Ve kardeşlerin benzerlikleri inanılır gibi değil.

1974 tarihinden dünyaya gelen usta oyuncu, oyunculuğa lise yıllarında merak saldı. Bu merakını kariyerine çevirmek isteyen Gürkan Uygun, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdiğinde takvim yaparakları 1990 yılını gösteriyordu. Bununla yetinmeyen Gürkan Uygun bir de üzerine Dormen Tiyatrosu’nda eğitim alarak yeteneğini katmerledi.


Televizyon macerasına ise 1994 yılında başladı. İlk olarak Kaygısızlar adlı dizide rol alan Gürkan uygun sonrasında Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Deli Yürek, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol aldı. Şimdilerde de Teşkilat adlı diziyle ekranlar boy gösteren Gürkan Uygun ne yapıp ettiyse de ‘Kurtlar Vadisi Memati’ etiketini bir türlü üzerinden atamadı.

Pek çoğumuz bilmiyoruz ama Gürkan Uygun’un kardeşi Volkan Uygun da meğer kardeşinin yolundan gitmişti. Volkan Uygun’un oyunculuk kariyeri ise yine Gürkan uygun sayesinde başladı. Kurtlar Vadisi’nde Memati’nin gençliğini canlandıran Volkan Uygun için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

Volkan Uygun sonrasında Payitaht Abdülhamid, Söz, Şahsiyet, Kurtlar Vadisi gibi pek çok adından söz ettiren yapımla ekran karşısına çıktı. Uygun kardeşler arasındaki yaş farkı ise 8. İşte Gürkan Uygun’un kardeşi Volkan Uygun.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER