Yüz Yüze Eğitime Bu Sefer de Kar Engeli! 15 İl'de Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yüz Yüze Eğitime Bu Sefer de Kar Engeli! 15 İl’de Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi!

GÜNDEM

15 Şubat 2021 Pazartesi 13:40:25

Yüz Yüze Eğitime Bu Sefer de Kar Engeli! 15 İl’de Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi!

Yoğun kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bugün itibari ile başlayacak olan yüz yüze eğitime yoğun kar yağışı nedeni ile ara verildiği açıklamaları yapıldı. Valiliklerden ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamalar kapsamında bir çok ilden açıklama gelmiştir. İşte eğitime ara veren iller ve açıklamalar…

Günlerdir alarm verilen ve etkili bir şekilde yağması beklenen kar yağışı başladı. Özellikle İstanbul için sürekli olarak alarmlar verilirken beklenen oldu ve soğuk hava ve kar kendini gösterdi. 15 Şubat itibari ile yüz yüze başlayacak olan okullara da bu kapsamda bu sefer kar engeli oldu. İllerin valiliklerinden gelen son dakika haberlerine göre 14 il de kar yağışı nedeniyle okulların açılışı ertelenmiş oldu. İşte valiliklerden açıklamalar ve kar tatili olan iller…

İSTANBUL VALİLİĞİ

İstanbul valisi Ali Yerlikaya resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada İstanbul için yüz yüze eğitime ara verildiği açıklamasında bulundu. Vali Yerlikaya, “Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17.02.2021 Çarşamba gününe kadar ara veriyoruz” açıklamasında bulundu.

TEKİRDAĞ

Yoğun kar ve buzlanma, ulaşımda oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı 15 Şubat Pazartesi başlaması planlanan yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendi açıklaması yapıldı.

“İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yüz yüze eğitime yönelik karar aldı.

Karara göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmi okullarda yüz yüze eğitim 2 gün süreyle ertelendi.

Söz konusu okullardaki eğitim, 2 gün boyunca uzaktan yapılacak.”

EDİRNE

Yoğun kar sebebiyle Edirne ve bazı ilçelerinde etkisini arttırmaya devam eden kar yağışı sebebiyle yüz yüze eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı, açıklaması yapılmıştır.

Dün  başlayarak aralıksız olarak yağan kar sebebiyle Hıfzısıhha Kurulları merkez ilçe ile Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü ve Havsa ilçelerine bağlı köy okullarında eğitime 1 gün ara verilmesi kararı almıştır açıklaması yapıldı.

Diğer bir yandan, Lalapaşa ve Meriç ilçeleri ile ilgili kararın ise akşam saatlerinde alınacak karara göre belirlenecek.

BALİKESİR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak tarafından da sosyal medya hesabından açıklama yapılmıştır. Şıldık açıklamasında, kar yağışının devam etmesi ve ulaşımda aksamalar oluşabilme ihtimali üzerine, resmi ve özel anaokulu, ilkokul ve ortaokulların eğitim faaliyetlerinin 1 gün ertelendiği duyurusu yapılmıştır.

Belirlenen karara göre bu okullarda yüz yüze eğitiminin 16 Şubat Salı günü başlayacağı açıklamasında bulunarak, “Ayrıca hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu personelimiz 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Bütün öğrencilerimize sağlık ve başarı diliyorum.” açıklamasında bulundu.

BURSA

Bursa Valiliğinden de açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre , İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda kar yağışı ve ulaşım alanında doğabilecek riskler değerlendirildi açıklamasında bulundu.

Gerçekleştirilen toplantıda bir dizi kararın alındığı belirterek açıklamalarına devam etti;

“Yüz yüze eğitime başlamasına karar verilen resmi ve özel okullar ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yatılı ve gündüzlü Kuran kurslarının yüz yüze eğitime başlama kararının 2 gün ertelenmesine, yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarımızda eğitime uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine, özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinde de eğitime 2 gün ara verilmesine karar verilmiştir.” açıklamasında bulundu.

KASTAMONU

Bir açıklamada Kastamonu Valiliğinden geldi. Yapılan yazılı açıklamaya göre, alınan karara göre il genelinde 15 Şubat Pazartesi günü yoğun kar yağışı beklendiğinden dolayı il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köylerde yüz yüze eğitim ile destekleme ve yetiştirme kurslarına bir gün süreyle ara verildiği duyurusu yapılmıştır.

Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada, tüm sınıflarda uzaktan eğitime devam edileceği belirtilmştir.

BOLU

Bolu Valiliği tarafından da açıklama gelmiştir. Bolu Valisi Ahmet Ümit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, alınan kararın, kentte yaşanması muhtemel yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle alındığı açıklamasında bulunmuştur.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanlarının 2 gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verildiğini belirterek duyuru yaptı.

DÜZCE

Düzce Valiliğinden e açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Cevdet Atay başkanlığında olağanüstü toplantı gerçekleştirildi.

Kentteki deva eden yoğun kar yağışının yoğunlaşarak devam etmesinin beklendiği belirtilerek şu şekilde ifadeler kullanılmıştır;

“İlimizde devam eden kar yağışı nedeniyle buzlanma, ulaşımda aksama ve don olayı gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı 15-16 Şubat’ta il merkezinde ve tüm ilçelerdeki resmi ve özel ana okullarının, ilkokulların, ortaokulların yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerinin 2 gün süre ile ertelenmesine ve okullarımızda uzaktan eğitime devam edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.” açıklaması yapılmıştır.

Yapılan Açıklamaya göre, rehabilitasyon merkezleri, kreş ve gündüz bakımevleri, yaygın eğitim kursları ve tüm resmi ile özel kursların yüz yüze eğitimlerine de 2 gün süreyle ara verildiği duyurusu yapılmıştır.

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler ile engelli personelin 2 gün idari izinli sayılacağı açıklaması yapılmıştır.

KOCAELİ

Kocaeli Valiliği tarafından da açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, Kocaeli genelinde pazartesi ve salı günü yoğun kar yağışı ve fırtına beklendiği açıklaması yapılmıştır.

Yapılan açıklamada, öğretmen ve öğrencilerin mağduriyet yaşamasına sebep vermemek adına, tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 17 Şubat’a kadar ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Yine alınan bir karara göre ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelin de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın 2 gün idari izinli sayılacakları duyurusu yapılmıştır.

YALOVA

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğünden de açıklama gelmiştir. Yapılan açıklamaya göre  bazı okullarda yüz yüze eğitimin, kar yağışı nedeniyle 2 gün ertelendiği duyurusu yapılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada oluşabilecek riskli durumlara karşı, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde taşımalı ve köy okullarında eğitime ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Yapılan açıklamada, “İlimizde yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde taşımalı eğitim ile eğitime devam edecek öğrencilerin eğitim gördüğü köy okullarında 15 ve 16 Şubat tarihlerinde eğitime 2 gün ara verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

KÜTAHYA

Kütahya Valiliğinden de açıklama geldi. Vali Ali Çelik, yüz yüze eğitimin kar yağışı nedeniyle 1 gün ertelendiği duyurusu yapılmıştır.

Vali Çelik, sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, “İlimizde gerçekleşen kar yağışının devam edeceği öngörüldüğünden ulaşımdaki aksamalar göz önüne alınarak 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak resmi ve özel anaokulu, ilkokul ve ortaokullarımızın eğitim faaliyetleri ilimiz genelinde 1 gün süreyle ertelenmiştir.” ifadelerini kullandı.

SİNOP

Sinop Valiliği tarafından da kar yağışı nedeniyle açıklama geldi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 15 Şubat Pazartesi günü yoğun kar yağışı beklenmesinden dolayı kentteki resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Yapılan Açıklamada, tüm sınıflarda eğitime uzaktan devam edileceği duyurusu yapılmıştır.

KARABÜK

Bir açıklamada, Karabük Valisi Fuat Gürel, tarafından geldi. Vali Gürel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu gece il genelinde yoğun kar yağışının beklendiğini belirterek açıklamalarda bulundu;

“Buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlanması kararlaştırılan Karabük merkez ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okulların yüz yüze eğitime başlama kararının bir gün süre ile ertelenmesine, yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarda da uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

BARTIN

Bartın Valiliğinden de eğitime engel olan açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde aralıklarla devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava koşullarından dolayı ulaşımda yaşanabilecek olumsuz ve riskli durumlar göz önünde bulundurularak yüz yüze eğitime başlanması planlanan tüm okul ve kurslarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyurusu yapılmıştır.

Ayrıca yapılan açıklamada il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı duyurusu da yapılmıştır.

UŞAK

Uşak Valiliğinden tarafından da açıklama gelmiştir. Yapılan yazılı açıklamaya göre, günün ilk saatlerinden itibaren, ani ve sert sıcaklık düşüşlerinin yaşanmasından dolayı, kar yağışının başlayacağı ve yağışın akşam saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği açıklamaları yapılmıştır.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanılmıştır;

“15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitim kurslarında, muhtelif kurslarda, resmi ve özel okullarda devam etmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 15 Şubat Pazartesi bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır.” duyurusu yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı