Yurt Dışından da Uyarı Geldi! "İnanılmaz Soğuk ve Kar Türkiye'ye İlerliyor"
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yurt Dışından da Uyarı Geldi! “İnanılmaz Soğuk ve Kar Türkiye’ye İlerliyor”

GÜNDEM

13 Şubat 2021 Cumartesi 15:20:58

Son Güncelleme: 13/02/2021 15:21:46

Yurt Dışından da Uyarı Geldi! “İnanılmaz Soğuk ve Kar Türkiye’ye İlerliyor”

Türkiye için kar ve soğuk hava uyarıları yapılmaya devam ediyor. Kar yüksekliğinin ve kalıcılığının fazla olacağı belirtilirken, bir uyarıda Türkiye için Yurt dışından geldi. Atmosfer bilimleriyle ilgili veri analisti olan David Birch, tarafından önemli uyarılar geldi! Sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın detayları…

Türkiye için şiddetli kar uyarıları yapılmaya devam ediyor. Kar yağışının çok şiddetli olacağı ve uzun süre kalacağı yönünde açıklamalar gelirken bir uyarı da yurt dışından geldi. Atmosfer bilimleriyle ilgili veri analisti olan David Birch de sosyal medya hesabından Türkiye için uyarı da bulundu. Sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşımda, “İnanılmaz soğuk ve kar Türkiye’ye doğru ilerliyor” ifadelerini kullandı.

“İNANILMAZ SOĞUK VE KAR TÜRKİYE’YE DOĞRU İLERLİYOR”

Atmosfer bilimleriyle ilgili veri analisti olan David Birch, tarafından önemli uyarı geldi. Birch sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye için yaptığı soğuk hava ve kar yağışı uyarılarında bulundu. Birch, Türkiye’ye doğru gelen soğuk hava dalgasına ilişkin meteorolojik haritaları da sosyal medya hesabından yayımladı.

Atmosfer bilimleriyle ilgili veri analisti olan David Birch, Türkiye için yaptığı uyarıda, şu ifadeleri kullandı; “İnanılmaz soğuk ve kar Türkiye’ye doğru ilerliyor. Türkiye’deki kış severler için hala çok soğuk görünüyor. Soğuk ve kar senin için geliyor” şeklinde paylaşımlarda bulunmuştur. David Birch, ayrıca sosyal medya paylaşımına eklediği Türkiye haritası üzerinde kar yağacak yerleri İstanbul ve Antalya olarak işaretleyerek paylaştı.

Türkiye’yi önümüzdeki hafta etkisi altına alacağı belirtilmektedir. Haritalarda, soğuk hava dalgası ve kar yağışının yaşanacağı bölgeleri göstermektedir. Paylaşılan haritada güneyde sahil kesimler hariç tüm Türkiye’de kar yağışı gözükmektedir. Paylaşılan haritaya göre kar yağışının, Antalya’da bile sahil kesimlere çok yakın bölgelerde dahi görülmesi beklenmektedir.

SALI GÜNÜ İTİBARİ İLE HAVALAR SOĞUMAYA BAŞLAYACAK!

Antalya Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından alınan verilere göre, önümüzdeki hafta salı günü başlayarak, havalar iyice soğumaya başlayacağı belirtilmiştir. Çarşamba günü itibari ile de Antalya’nın Kaş, Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki, Gündoğmuş gibi ilçeleri ve hatta Döşemealtı ilçesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı beklenmektedir.

ÇİFTCİLERE UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, etkili olacak soğuk havanın, sahil kesimlerde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olacağı belirtilmektedir. Hava sıcaklıkları yüksek kesimlerde en yüksek 5 olurken, en düşük eksi 1 dereceye kadar düşeceği, sahil kesimlerde ise en yüksek 12, en düşük ise 1 dereceye kadar düşeceği belirtilmektedir.

Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan uyarılarda, il genelinde çiftçilere zirai don uyarısında da bulunmuşlardır. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri için yapılan zirai don uyarısı yapılmaktadır. Bu konumda çiftçilerin tedbirli olmaları gerektiği vurgulanmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı