Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yunanistan’da Koronavirüs! Yunanistan’a da Geldi! Komşuda İlk Coronavirüs Vakası

GÜNDEM

26 Şubat 2020 Çarşamba 15:41:04

Yunanistan’da Koronavirüs! Yunanistan’a da Geldi! Komşuda İlk Coronavirüs Vakası

Türkiye iyice köşeye sıkıştı. İran ve Irak’ın ardından şimdide bir başka komşumuzda daha corona virüs tespit edildi. Yunanistan Sağlık Bakanı, ülkede corona virüs vakasının görüldüğü iddialarını doğruladı.

Türkiye iyice köşeye sıkıştı. İran ve Irak’ın ardından şimdide bir başka komşumuzda daha corona virüs tespit edildi. Yunanistan Sağlık Bakanı, ülkede corona virüs Kovid-19 vakasının görüldüğü iddialarını doğruladı.

Salgın tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Avrupa’ya yayılan ve Avrupa’da da ölümlerin başladığı Fransa’da 2, Hırvatistan’da 1 ve İspanya’da 6 yeni tip koronavirüs vakası daha tespit edildi.  AB, ‘den ‘Daha geniş alanlara yayılacağı senaryolara hazırlanmak gerekiyor” açıklaması geldi.

Yunanistan Selanik’de, 38 yaşındaki bi Yunanistan vatandaşı kadında, koronavirüs tespit edildi. Yunanistan Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Sotiris Skodras, karantina altına alınan kadında virüse rastlandığını doğruladı. Kadının bir süre önce İtalya’yı ziyaret ettiği belirlendi. Kadınla temasta bulunan ailesi ve yakınları da karantinaya alındı.

AB: “SALGIN AVRUPA’YA YAYILMAYA YENİ BAŞLADI”

Avrupa Birliği Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Dr. Andrea Ammon, koronavirüsü salgını ile ilgili olarak, “Koronavirüs salgınının AB’de daha geniş alanlara yayılacağı senaryolarına hazırlanmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı