Whatsapp Sözleşmesini Yanlışlıkla Kabul Edenler Nasıl İptal Edecek? İptal Edilebilir mi?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Whatsapp Sözleşmesini Yanlışlıkla Kabul Edenler Nasıl İptal Edecek? İptal Edilebilir mi?

GÜNDEM

11 Ocak 2021 Pazartesi 22:01:17

Whatsapp Sözleşmesini Yanlışlıkla Kabul Edenler Nasıl İptal Edecek? İptal Edilebilir mi?

Whatsapp tarafından gönderilen gizlilik sözleşmesi gündem olmaya devam ediyor. Vatandaşa gönderilen bu sözleşme tartışmalara neden olmaya devam ediyor. Bununla ilgili farklı isimlerden farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Whatsapp tarafından gönderilen gizlilik sözleşmesini kabul edip etmemekte kararsızlık yaşayan çok fazla vatandaş var.

Bazıları direk uygulamayı silerken, bazı vatandaşlarda gönderilen gizlilik sözleşmesini çoktan kabul ettiler ve bunu nasıl iptal edeceklerini araştırmaya devam ediyorlar. Gelen sözleşmeyi detaylı bir şekilde okumaya fırsat bulamadan yanlışlıkla kabul eden vatandaşlar da bulunmakta. Kabul edilen sözleşme iptal edilir mi? Nasıl iptal edilir?

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNİ KABUL EDENLER NASIL İPTAL EDECEK?

Whatsapp uygulamasına girdiğimiz de bu gizlilik sözleşmesi ile bir kaçkez karşılaşabiliyoruz. Şimdi değil dediğimizde bu sözleşme karşımıza tekrar çıkabiliyor. Bu kapsamda da karşımıza çıkan bu sözleşmeyi ya yanlışlıkla yada detaylı okumadan kabul eden bir çok vatandaşta iptal etmenin yollarını arıyor.

Mevcut olan bu durumla beraber Whatsapp sözleşmesini kabul eden vatandaşlara üzücü haber iptal etmek için bir seçenek bulunmamaktadır. Bu kapsamda da sözleşmeyi kabul eden fakat bu kararından pişmanlık duyan Whatsapp kullanıcıları ise çareyi uygulamayı hesaplarını silmekte buluyorlar.

Hesabınızı silmek için yapmanız gerekende  Whatsapp hesabınızdan ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Buradan hesap seçeneğinde yer alan “hesabımı sil” kısmına tıklamak gerekmektedir. Buna tıklamanızın ardından Whatsapp hesabınız silinmiş olacaktır. Ardından uygulamayı tekrardan kullanmaya devam etmek isteyen kişiler, Whatsapp uygulamasını yeniden yükleyerek kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Yapılan bu işlemin ardından da Whatsapp size yeniden sözleşmeyi göndermeye devam edecektir. Bu durumda “daha sonra” seçeneğine tıklayarak sözleşmeyi ertelemeniz mümkündür.

Whatsapp sözleşmeyi kabul etmeniz için son tarih 8 Şubat 2021 olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu tarihten sonra sözleşmeyi kabul etmediğiniz taktirde Whatsapp uygulamasını artık kullanamayacaksınız.

SON TARİH 8 ŞUBAT NELER OLACAK?

Kullanıcıya gönderilen güncelleme ile WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmemektedir ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurdukları iletişimi etkilememektedir.

Whatsapp’ı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, belirlenmiş olan yeni hizmet şartlarını 8 Şubat tarihine kadar kabul etmeleri gerekmektedir.

WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, whatsapp tarafından gönderilen güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanmaya devam etmeleri mümkün olmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı