Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Maddeleri Neler? Kabul Etmek Zorunda mıyız?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Maddeleri Neler? Kabul Etmek Zorunda mıyız?

GÜNDEM

9 Ocak 2021 Cumartesi 22:13:15

Son Güncelleme: 09/01/2021 22:15:55

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Maddeleri Neler? Kabul Etmek Zorunda mıyız?

Whatsapp sözleşmesi maddeleri nelerdir? Whatsapp sözleşmesini kabul etmezseniz eğer neler olacak? Kabul etmeyenlerin erişimi kapanacak mı? Son gün ne zaman?

En çok kullanılan uygulamalardan biri olan tüm işlerin kolay ve kısa yoldan halledilip iletişimin sağlandığı Whatsapp  gizlilik sözleşmesinde güncellemeye gittiğini duyurdu. Bu kapsamda milyonlarca whatsapp kullanıcısı vatandaş bu konuda araştırma yapmaya başladı. Yayınlanan açıklamaya göre whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi güncellemelerini kabul etmeyen kişilerin uygulamayı kullanamayacağı açıklamasında bulundu. Whatsapp tarafından gönderilen gizlilik sözleşmesi çoğu vatandaş tarafından onaylandı bile. Bu konuda tam detayları bilmeden çoğu vatandaş gelen bu güncellemeyi çoktan onayladı. Peki ne olacak?

Gelen son dakika açıklamasına göre Whatsapp gizlilik sözleşmesi maddelerini yayınladığını açıkladı. Peki gizlilik sözleşmesi maddeleri neler? Kabul eden ve etmeyen vatandaş bu maddelerin neler olduğunu araştırmaya devam ediyor. Ayrıca Whatsap tarafından yapılan açıklamaya göre 8 Ocak 2021 dün itibari ile güncellemenin onaylanması aksi taktirde uygulamanın kullanılamayacağı belirtildi. Peki ne olacak?

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ MADDELERİNİ YAYINLADI! iŞTE O MADDELER…

Whatsapp’tan yapılan açıklamanın ardından araştırmalar hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Whatsapp 8 Ocak 2021 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek olan gizlilik sözleşmesi maddelerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre WhatsApp’ın bundan sonra Facebook ile rahat rahat veri alışverişi yapabileceğini de belirtmektedir.

WHATSAPP TARAFINDAN SİZE GÖNDERİLEN GÜNCELLEME MESAJI

WHATSAPP SÖZLEŞME MADDELERİ NELERDİR?

Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

– Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

– Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

– Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

– WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp’ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

Facebook’un azalmakta olan kullanım ve popüleritesini , şu cümleler ile ifade edilmiştir;

“Hizmetlerimizi kullandıkça ve Hizmetlerimiz üzerinden iletişim kurdukça bilgilerinizi paylaşırsınız. Biz de Hizmetlerimizi yürütmek, sunmak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak amacıyla bilgilerinizi paylaşırız. Hizmetlerimiz ya da Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında size pazarlama amaçlı içerikler gönderebiliriz.” ifadeleri kullanılmıştır.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETMEZSENİZ EĞER

Whatsapp üzerinden gönderilmekte olan ve Güncellenen Gizlilik İlkesi’ni kabul veya rededilmesi durumları için 8 Şubat’a kadar süre vermiştir. Yeni sözleşmenin güncellemenin kabul edilmemesi durumunda WhatsApp tarafından belirlenen bu tarihten itibaren artık WhatsApp’ı kullanamayacaklarını vurgulamıştır. 8 Şubat tarihi itibari ile kullanılamayacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı