Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Uygun Fiyata İkinci El Otomobil Marka ve Modelleri! 30 Bin TL’ye Kadar Bütçesi Olana 2. El Önerileri

GÜNDEM

7 Mayıs 2020 Perşembe 14:23:28

Uygun Fiyata İkinci El Otomobil Marka ve Modelleri! 30 Bin TL’ye Kadar Bütçesi Olana 2. El Önerileri

Koronavirüs salgını nedeniyle sıfır otomobil satışları durma noktasına gelirken 2. el otomobil piyasasında da durgunluk yaşanıyor. Ancak 2. el piyasasında fiyatlar da hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Sıfır otomobile talebin Koronavirüs sonrası dönemde kur nedeniyle düşecek

Koronavirüs salgını nedeniyle sıfır otomobil satışları durma noktasına gelirken 2. el otomobil piyasasında da durgunluk yaşanıyor. Ancak 2. el piyasasında fiyatlar da hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Sıfır otomobile talebin Koronavirüs sonrası dönemde kur nedeniyle düşecek olması nedeniyle ikinci el fiyatlarının daha da yükselmesi öngörülüyor. Bu haberimizde, 30 bin TL’ye kadar bütçesi olan ve ikinci el otomobil almak isteyenlere, en uygun ikinci el otomobil marka ve modellerini hazırladık…

Koronavirüs salgını, tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik olarak olumsuz etkiledi. Bu süreçte birçok sektör salgından etkilenerek daralma yaşamaya başladı. Şüphesiz otomotiv sektörü de Koronavirüs salgını ve getirdiği ağır ekonomik krizden etkilenmeye devam edecek. Bu sebeple sıfır otomobile rağbetin düşmesi ve sıfır otomobil satışlarının bu süreçte durma noktasına gelmesiyle, ikinci el için fiyatlar da hareketlilik devam etti. Her ne kadar ikinci el otomobil piyasası da daralıp satışların azalması nedeniyle durgunluk yaşasa da, uzmanlar, Koronavirüs sonrası normalleşme döneminde artan kur ve otomotiv sektöründeki baskı nedeniyle ikinci el otomobil fiyatlarının yükseleceğini öngörüyor.

KORONAVİRÜS SIFIR OTOMOBİL ÜRETİMİNİ DURDURDU!

Bu süreçte pek çok Otomotiv devi üretimine geçici olarak ara vermek zorunda kaldı ve sıfır otomobil üretimi tüm Dünyada durma noktasına geldi. Ancak şimdi, Türkiye’de Koronavirüse karşı verilen başarılı sınavın ardından Mayıs ayında normalleşmenin ilk adımları atılmaya başlandı. Bu çerçevede Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ta yaptığı açıklamada, Türkiye’de otomotiv ana fabrikalarının Mayıs ayı itibariyle yeniden faaliyete geçmeye hazırlandığını belirterek tekstil fabrikaları ve Avm’lerin açılmasıyla ilgili gerekli çalışmaların yürütüldüğünü de sözlerine ekldi.

Bu haberimizde, 30 bin TL’ye kadar bütçesi olup ikinci el piyasasında alınabilecek en uygun marka ve modelde otomobilleri listeledik. Koronavirüs sürecinde aracını yenileyecekler veya yeni bir 2. el otomobil almak isteyenler buyrun haberimizin devamında yer verilen önerilere…

İKİNCİ ELDE 30 BİN TL’YE KADAR UYGUN OTOMOBİL MARKA VE MODELLERİ

İkinci el piyasasında yaşanan durgunluğun ardından Koronavirüs sonrası normalleşmeyle birlikte satışlarda yükseliş beklentisi hakim. Piyasanın 2020 yılında belirli bir oranda daralmasına kesin gözüyle bakılsa da sıfır otomobil fiyatlarının aşırı yükselecek olması nedeniyle ikinci ele talebin artabileceği, sektörün önde gelenleri ve piyasa uzmanları tarafından dillendiriliyor.

Bu dönemde 30 bin TL’ye kadar bütçesi olup ikinci el otomobil almak isteyenlere önerilebilecek en uygun marka ve modeller şu şekilde:

2004-2005 model Citroen Modelleri, 2006-2008 model Fiat Albea Modelleri, 2004-2005 Chevrolet Kalos. Öte yandan zevkinize ve bütçenize göre 2000-2002 Fiat Brava Modelleri, 2001 Skoda Fabia Modelleri, 1999-2001 Fiat Bravo Modelleri ve 1998-2000 Hyundayi Atos Modelleri de incelenebilecektir. Birçok ilan sitesinde Türkiye’nin 81 ili için 30 bin TL’ye kadar uygun otomobil modellerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. Bizim size 30 bin TL’ye kadar bütçeli önerebileceğimiz modeller arasında 2004 Peugeot 206 Modelleri, 2004-2008 Fiat Punto Modelleri, 1996-2007 Renault Clio Modelleri, 1998-2007 Ranault Megane Modelleri, 1998-2006 Renault Laguna Modelleri ve 2004 Nissan Micra Modelleri bulunmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı