Usta Oyuncu Kemal Sunal'ın Reklam Filmi Büyük İlgi Gördü! Hangi Teknoloji Kullanıldı? Kim Oynadı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Usta Oyuncu Kemal Sunal’ın Reklam Filmi Büyük İlgi Gördü! Hangi Teknoloji Kullanıldı? Kim Oynadı?

GÜNDEM

2 Ocak 2021 Cumartesi 19:21:57

Son Güncelleme: 02/01/2021 19:22:43

Usta Oyuncu Kemal Sunal’ın Reklam Filmi Büyük İlgi Gördü! Hangi Teknoloji Kullanıldı? Kim Oynadı?

“Deep Fake” teknolojisi nedir? Ziraat Bankası reklam filminde Kemal Sunal rolünde oynayan isim kim? Reklam filmi nasıl çekildi?

Yeşilçam’ın 7 den 70’e herkes tarafından sevilen usta ismi Kemal Sunal’ın görüntülerinin yer aldığı reklam filmi ilk yayınlandığı andan itibaren merak konusu oldu. Herkes nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası tarafından çekilen reklam filmi herkes tarafından çok sevildi. Görenler şaşkına döndü ve hüzünlendi. Ziraat Bankası 2021 yılı için hazırladığı reklam filmi, “Sen Hep Gülümse” başlıklı Kemal Sunal oynatıldı. Bununla beraber çok fazla soru gelmeye ve araştırılmaya başlandı? Kim oynadı? Reklam Filmi Nasıl çekildiğine dair sorular araştırılmaya başladı.

Yeşilçam’ın en sevilen oyuncularından herkesin zevkle keyifle izlediği biri olan Kemal Sunal Ziraat Bankası reklam filminde oynadı. 2000 yılında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden usta oyuncu sevenlerini yasa boğmuştu. Sevilen oyuncu uçağa binmeden önce kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuştu. Bunun ardından Ziraat Bankası 2021 reklam filminde karşımıza çıkan Kemal Sunal’ın görüntüleri sevenleri tarafından merak konusu oldu.

REKLAM FİLMİ NASIL ÇEKİLDİ?

Herkesin sevdiği oyuncu Ziraat Bankası raklamın da karşımıza çıkması ile herkes tarafından en çok merak edilen reklam filminin nasıl çekildiği oldu. Ziraat Bankası’nın bu reklam filminde “Deep Fake” teknolojisinden de yararlanarak bu reklam filmini çekti belirtilmiştir. Ziraat Bankası daha önce de yine bu tarz reklam filmlerine imza atmıştı. Daha önce de Yeşilçam Sineması’nın önde gelen isimlerinin yer aldığı bir reklam filmi yayına girmişti.

ZİRAAT BANKASI REKLAM FİLMİNDE KEMAL SUNAL’I OYNAYAN KİM?

Daha önce de görüntüsü ile Kemal Sunal’a benzetilen Mehmet Kurt reklam filminde oynayan isim oldu. Mehmet Kurt iki buçuk saat süren makyajla Kemal Sunal’a birebir benzetilmiştir. Mehmet Kurt, Kemal Sunal rolü için “Kemal Sunal’ı canlandırmak benim için onur ve gururdur. Öyle usta bir ismi canlandırıyordum ki, hata yapmaktan korktum. O yüzden çok sade ve temiz oynamaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

“DEEP FAKE” NEDİR?

Ziraat Bankası reklam filminde Kemal Sunal’ın görüntüsünün olması ile ilgili kullanılan “Deepfakes teknolojisi, mevcut bir görüntü veya videoda yer alan bir kişinin, yapay sinir ağları kullanarak bir başka kişinin görüntüsü ile değiştirildiği bir medya türüdür. Sıklıkla, otomatik kodlayıcılar ve üretken çekişmeli ağlar (GAN’lar) olarak bilinen makine öğrenme tekniklerini kullanarak mevcut medyanın kaynak medya üzerinde birleştirilmesi ve üst üste konması ile üretilirler. Deepfakes, “deep learning” (derin öğrenme) ve “fake” (sahte) kelimelerden türetilmiş bir birleşik kelimedir.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı