Twitter'dan Bir Skandal Hamle Daha! Bu Sefer Devlet Bahçeli'ye Kısıtlama Uyguladılar!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Twitter’dan Bir Skandal Hamle Daha! Bu Sefer Devlet Bahçeli’ye Kısıtlama Uyguladılar!

GÜNDEM

5 Şubat 2021 Cuma 12:14:55

Twitter’dan Bir Skandal Hamle Daha! Bu Sefer Devlet Bahçeli’ye Kısıtlama Uyguladılar!

Twitter bu sefer de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin paylaşımlarına kısıtlama koydu! Twitter hesabından yaptığı Boğaziçi Provokasyonları ile ilgili paylaşımlarını sildi!

Twitter’dan olay yaratan bir hamle daha. Süleyman Soylu tarafından Boğaziçi prov0kasyonu ile ilgili yaptığı paylaşımın ardından Twitter’dan  kısıtlama gelmişti. Paylaşımlarına kısıtlama gelen Bakan Süleyman Soylu’nun ardından Twitter’dan büyük bir hamle daha geldi.

Yeni bir kısıtlamaya imza atan Twitter bu seferde MHP lideri devlet Bahçeliye kısıtlama uygulayarak MHP’den sert tepkiler gelmesine yol açmıştır. Devlet Bahçeli tarafından Twitter hesabından yaptığı Boğaziçi provokasyonu ile ilgili yaptığı paylaşımı silerek büyük tepki çekti. MHP’den konu ile ilgili olarak sert sözler gelmiştir. İşte olayın
detayları haberimizde…

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİYE TWİTTER’DAN KISITLAMA!

Son günlerde yaşanan Boğaziçi provokasyonları devam etmekte ve gündemdeki yerini korumaya devam etmektedir. Bu konu hakkında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara kısıtlama getirilerek paylaşımları silinmiştir.

DEVLET BAHÇELİ PAYLAŞIMINA GETİRİLİN KISITLAMAYA MHP’DEN TEPKİ!

MHP lideri Devlet Bahçelinin Twitter hesabından yaptığı paylaşımına getirilen kısıtlama hakkında MHP’den yapılan açıklama şu şekildedir;

“Boğaziçi Üniversitesinin önündeki menfur eyleme karşı gösterdiği tepkiden dolayı MHP lideri sayın Bahçeli’nin bazı paylaşımlarına Twitter kısıtlama getirmiştir. Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter’ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir.” açıklaması yapılmıştır.

DEVLET BAHÇELİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İÇİN NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli; “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara destek vermek geldiğimiz bu aşamada teröre destek vermektir” diyen Bahçeli’nin açıklamaları şöyle demişti:

“Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bununla birlikte sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor. Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor.

Öğrenci başka terörist başkadır. Aynısı Boğaziçi Üniversitesi’nde olduğu gibi, bu ikisi birbirine karışırsa, yani teröristler öğrenci kisvesine ve kimliğine bürünürse ne huzur ne de sükûnet kalacaktır. Bu işin şakası yoktur. Ağırlaşan meselenin hafife alınacak tarafı yoktur.

Aydınım diye geçinen zavallılar, sivil toplum kuruluş hüviyeti taşıyan fırsatçılar, demokrasi ve hukuk sınırları içinde siyaset yaptığını zanneden gafiller tarihi yanlıştadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara destek vermek geldiğimiz bu aşamada teröre destek vermektir.

En son vuku bulan olaylarda 108 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Bunlardan 101 kişinin söz konusu üniversiteyle ne bağı ne de bağlantısı vardır. Üstelik 79’u da DHKP-C ve TKP-ML örgüt üyesidir. Ne zamandır teröristler öğrenci olmuştur?”

“BU TİP BAYAĞI SENARYOLARI ÇOK GÖRDÜK”

CHP Genel Başkanı, gözaltına alınan yasa dışı örgüt üyelerine “Çocuklarımız, öğrencilerimiz ve Türkiye’nin evlatları” diyor. Kılıçdaroğlu ya aklını peynir ekmekle yemiş ya da iradesini ve siyasetini terör örgütlerine rehin bırakmıştır. Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Bu tip bayağı senaryoları çok gördük. Şiddet sahnelerini geçmişte çok yaşadık. Hiç kimse heveslenmesin, Türkiye terör diline teslim olmayacaktır. “Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir.

“ÖĞRENCİ İLE TERÖRİSTİ TEFRİK EDECEK HEM TECRÜBE HEM DE FERASETE SAHİBİZ”

Boğaziçi Rektörü kayyım değil, meşru ve hukuki tasarrufla atanmış bilim insanımızdır. Sayın Rektör asla istifa etmemelidir. Eğer aksi olursa üniversiteler tümden yönetilemez hale gelecektir. Rektörlük binasını ablukaya almaya, rektör odasını basmaya teşebbüs suçtur. Rektörümüz, öğretim üyeleri arasından başta Rektör Yardımcılığı olmak üzere münhal bulunan görevlere lazım gelen atamaları süratle yapmalıdır. Kabul etmeyen, yazılı talimata uymayanlar derhal üniversiteden uzaklaştırılmalıdır. Nitekim taviz verilirse sonuç vahim olacaktır.

Devletimizin yanındayız. Hükümetimizin arkasındayız. Kahraman polisimizin destekçisiyiz. Öğrenci ile teröristi tefrik edecek hem tecrübeye hem de ferasete sahibiz. Türkiye düşmanlarının maşalığına talip olanlar adaletin kızgın korunda erimeye terk edilmelidir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı