Türkiye'de Görülen Mutasyonlu Virüs Sayısı Artıyor! Bakan Koca'dan Önemli Uyarılar Geldi! Güney Afrika ve Brezilya Varyantı Görüldü!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Türkiye’de Görülen Mutasyonlu Virüs Sayısı Artıyor! Bakan Koca’dan Önemli Uyarılar Geldi! Güney Afrika ve Brezilya Varyantı Görüldü!

GÜNDEM

3 Şubat 2021 Çarşamba 22:10:31

Türkiye’de Görülen Mutasyonlu Virüs Sayısı Artıyor! Bakan Koca’dan Önemli Uyarılar Geldi! Güney Afrika ve Brezilya Varyantı Görüldü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan önemli açıklamalar! Türkiye’de vaka sayıları artarken İngiltere mutasyonu da artış göstermiştir? İngiltere mutasyonu kaç kişi de görüldü? Türkiye’de Brezilya Varyantı görüldü mü? Kaç kişi de görüldü? Güney Afrika varyantı kaç kişi de görüldü?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan önemli açıklamalar geldi. Türkiye’de görülen mutasyonlu virüs sayısında artış yaşanması ile beraber uyarılar gelmeye başladı. Sağlık Bakanı Koca, “Tedbirlerle elde ettiğimiz kontrol, başarılı bir aşılama takvimi yürütmemize de fırsat vermektedir. Uzayan kısıtlama sürelerinin toplum hayatında yol açtığı güçlüklere rağmen, elde ettiğimiz bu fırsatı yitirmeye tahammülümüz yoktur. Eski normallerimize dönebilmemiz, bu tedbirlere daha sıkı uyabilmemizle mümkündür” ifadelerini kullandı.

BASIN AÇIKLAMASI’NDAN AÇIKLAMALAR!

Sağlık Bakanı Koca tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Korona virüs (KOVİD-19) salgını tüm dünyada hızla tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bilim Kurulu tarafından bugün gerçekleştirilen haftalık toplantısın da, Türkiye’nin en az zararla bu süreçten çıkmasını sağlamak adına, korona virüse dair son bilimsel çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulunarak bu süreçten en iyi şekilde çıkmanın yolları aranmaktadır.

Sağlık Bakanı Koca, Sağlık personelimizin ilk doz aşılamalarını takiben 75 yaş üzerindeki tüm vatandaşın aşılarının yapılmasına devam edilmektedir. Bakan Koca, bugün itibarıyla yaklaşık 2.400.000 kişinin ilk doz aşıları tamamlanmıştır. Bu kapsamda ikinci parti aşıların güvenlik testlerinin tamamlanmasının ardından, 65 yaş üstü büyüklerin ve aşama aşama ikinci gruba dahil vatandaşlarımızın aşılanmasına başlanacaktır. Bu kapsamda, tedarik planlaması ve aşı programlarının planlandığı gibi sürdüğü açıklaması yapılmıştır.

TÜRKİYE’DE GÜNEY AFRİKA VE BREZİLYA VARYANTI İLE KARŞILAŞILMIŞTIR!

Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de görülen mutasyonlu virüs vakaları hakkında açıklamalar yapıldığını belirterek, bu durumu dikkatle takip ettiklerine vurgu yapmıştır. Bakan Koca, belli mutasyonlarda bulaşıcılıklarının daha yüksek olduğu yönünde bulgular bulunmaktadır. Bu kapsamda tedbirlerde yaşanacak gevşeme, mutasyonlu virüs vakalarında riskin daha fazla artmasına yol açabilecektir. Bakan Koca Türkiye’de görülen mevcut İngiltere mutasyonlarının dışında iki vatandaşımızda Güney Afrika varyantı, bir vatandaşımızda da Brezilya varyantı ile karşılaşıldı ifadelerine yer vermiştir. Türkiye’de görülen bu vatandaşların tedbir kapsamında hastanede izole edildiği belirtilmiştir. Mutasyon temaslıları da benzer şekilde izole edilmiş durumdadır açıklaması yapılmıştır.

TÜRKİYE’DE İNGİLTERE VARYANTINDA ARTIŞ! 196 OLDU!

Bakan Koca, Türkiye’de görülen riskli mutasyonların sınır tanımadan yayıldığını belirtmiştir. Türkiye’de İngiltere mutasyonu artış göstererek 196 olmuştur. Bununla beraber artan vakalarla, İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldığı ifade edilmiştir. Türkiye’de yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği ifade edilmektedir. Bu kapsamda bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz açıklamaları yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı