Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tüm Zamanların En Zengin 10 Kadın Hollywood Oyuncusu

GÜNDEM

19 Şubat 2020 Çarşamba 18:19:32

Son Güncelleme: 19/02/2020 18:20:17

Tüm Zamanların En Zengin 10 Kadın Hollywood Oyuncusu

Hollywood erkek oyuncuların kadın meslektaşlarından daha fazla para kazandığı iddiaları doğru olabilir, ancak Hollywood’un önde gelen kadın oyuncuları onlardan geride değil. Hatta kimi kadın oyuncular işadamlarını utançlandırabilecek ücretler alıyor. İşte size tüm zamanların en zengin 10 Hollywood aktrisi..

Hollywood erkek oyuncuların kadın meslektaşlarından daha fazla para kazandığı iddiaları doğru olabilir, ancak Hollywood’un önde gelen kadın oyuncuları onlardan geride değil. Hatta kimi kadın oyuncular işadamlarını utançlandırabilecek ücretler alıyor. İşte size tüm zamanların en zengin 10 Hollywood aktrisi.. Hollywood’da en çok kazanan oyuncu kim?

Sosyal medya desteğiyle, ödül törenlerinde eşit ücret konuşmalarını çoğaltan Hollywood aktristleri bu isteklerinde tabi ki haklı. Peki dünyaca ünlü Hollywood yüzleri ne kadar kazanıyor dersiniz? Birçok dünyaca ünlü erkek oyunculardan fazla alan da yok değil..

İşte size tüm zamanların en zengin 10 Hollywood aktrisi..

 

10. Jennifer Aniston (150 Milyon $)

Listeyi 10 numarayla başlatarak 48 yaşındaki Amerikalı aktris Jennifer Aniston ile açıyoruz. 150 milyon dolar ile Jennifer Aniston 10.sırada yer alıyor. Friends dizisinde Rachel Green rolüyle dünya çapında üne sahip oldu. Ardından She’s The One, Bruce Almighty, Horrible Bosses Franchise, We’re The Millers gibi filmlerde rol aldı. Altın Küre ve Primetime Emmy ödüllü oyuncu 2004 ve 2016 yıllarında People dergisi tarafından “En Güzel Kadın” seçildi.

9. Miley Cyrus ($160 Million)

9 numarada, 24 yaşındaki Amerikalı aktris Miley Cyrus ve net değeri 160 milyon dolar var. Cyrus, onu bir genç idolü yapan TV dizisinde Hannah Montana rolüyle ön plana çıktı. Kısa süre sonra Hannah Montana: The Movie’de rol aldı ve bir şarkıcı olarak muazzam bir başarı elde etti. Time dergisi onu 2008 ve 2014 yıllarında dünyadaki “En Etkili 100 Kişi” listesine ekledi. Kendisi ayrıca The Voice yarışmasında görev yapıyor .

8. Angelina Jolie (160 Milyon $)

Tüm Zamanların En Zengin 10 Hollywood Aktris listemizdeki 8 numara, 42 yaşındaki Amerikalı aktris Angelina Jolie, net değeri 160 milyon dolar ile yer alıyor.  Oscar ödüllü aktris, film endüstrisinde dünyadaki en büyük isimlerden biridir. Girl, Interrupted, Mr. & Mrs. Smith, Salt, Lara Croft franchise, Changeling, Mighty Heart, Maleficent gibi filmlerde rol aldı . Üç kez Altın Küre kazanan bir aktris ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler Barış Elçisi olarak tanınıyor.

7. Julia Roberts (170 Milyon $)

7 numarada karşımıza çıkan isim 49 yaşındaki Amerikalı aktris Julia Roberts, net değeri 170 milyon dolar. Dünyanın en tanınmış yüzlerinden birisi olan Roberts, üç kez Altın Küre kazanan bir oyuncu. Pretty Woman, Erin Brockovich, Steel Magnolias, My Best Friend’s Wedding, Notting Hill, Runaway Bride, Stepmom, Monalisa Smile, Eat Pray Love gibi ikonik filmlerde yer aldı. People dergisi tarafından beş kez “En Güzel Kadın” ünvanını alarak rekor kırdı.

6. Victoria Principal (200 Milyon $)

6. sırada yer alan 67 yaşındaki Amerikalı aktris Victoria Principal, net değeri 200 milyon dolar. Pamela Barnes Ewing’in Dallas dizisinde oynadığı rolüyle popüler olanoyuncu aynı zamanda tanınmış bir girişimci ve yazardır. Kendisi ayrıca, hayırsever çalışmaları ile de tanınıyor. The Life and Times of Judge Roy Bean, Earthquake, The Naked Ape, Hawaii Five-O, Family Guy, Vigilant Force gibi yapımlarda rol aldı .

5. Sandra Bullock (200 Milyon $)

Tüm Zamanların En Zengin 10 Hollywood Aktris listemizin ilk 5’inde 53 yaşındaki Amerikalı aktris Sandra Bullock, 200 milyon dolar ile yer alıyor. Demolition Man, Speed Franchise, A Time To Kill, Miss Congeniality, Crash, The Blind Side, Gravity,  gibi yapımlarda rol aldı . People dergisi tarafından 2015 yılında  “En Güzel Kadın” ünvanı verildi.

4. Julia Louis-Dreyfus (200 Milyon $)

4 sırada 56 yaşındaki Amerikalı aktris Julia Louis-Dreyfus var. Altın Küre kazanan oyuncunun CV’snde Seinfeld, Saturday Night Live, Veep, gibi yapımlar var. Ayrıca 23 adaylığı bulunan aktrisin dokuz Emmy ödülü var. Time dergisinin 2016 yılında dünyadaki ‘En Etkili 100 Kişi’ listesine dahil edilmişti.

3. Jessica Alba (350 Milyon $)

Tüm Zamanların En Zengin 10 Hollywood Aktris listemize 3 numarada 36 yaşındaki Amerikalı aktris Jessica Alba, 350 milyon dolar ile yer alıyor. Dark Angel, Sin City, Fantastic FourInto The Blue, Awake gibi birçok filmiyle isim yapmıştır. Alba, birçok kez Playboy, GQ ve Maxin gibi ünlü dergiler tarafından en seksi kadın olarak seçildi .

2. Jami Gertz (2 Milyar $)

2 numarada 51 yaşındaki Amerikalı aktris Jami Gertz var. Kendisi 2 milyar dolar ile zirvenin ikinci ismi. Quicksilver, Crossroads, Still Standing, ER, The Facts of Life, Twister ve The Neighbors bilinen filmleri.

1. Dina Merrill (5 Milyar $)

Ve listenin zirvesi. Tüm zamanların en zengin oyuncusu, Kendisi tamı tamına 5 milyar dolar değerinde. Amerikalı aktris Dina Merrill.. Desk Set, Just Tell Me What You Want, Fear, True Colors, Family FlightThe Greatest, filmlerinin yıldızı ismi.

Dina “Hollywood’un yeni Grace Kelly’si” olarak biliniyordu. 2017 yılında 93 yaşında hayatını kaybetti. Birçok prestijli kurumun yönetim kurulu üyeliğine sahipti ve hala mirası devam ediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı