Tüm Vatandaşlar büyük risk altında! E-Devlet’inizi hemen kontrol edin! Bu uygulama sizin adınıza başvuru yapmış olabilir!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tüm Vatandaşlar büyük risk altında! E-Devlet’inizi hemen kontrol edin! Bu uygulama sizin adınıza başvuru yapmış olabilir!

GÜNDEM

5 Eylül 2020 Cumartesi 08:00:00

Son Güncelleme: 05/09/2020 03:19:54

Tüm Vatandaşlar büyük risk altında! E-Devlet’inizi hemen kontrol edin! Bu uygulama sizin adınıza başvuru yapmış olabilir!

E Devlet uygulaması hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok kolaylık sağlanmış bulunmaktadır. E devlet uygulaması üzerine her geçen gün birbirinden farklı yeni özellikler eklenmesiyle birlikte birbirinden farklı kolaylıklar sağlanıyor. E devlet uygulamasıyla sayesinde alınması zorunlu olan belgeleri alma fırsatını dahi bulabilirsiniz.

E Devlet uygulaması hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok kolaylık sağlanmış bulunmaktadır. E devlet uygulaması üzerine her geçen gün birbirinden farklı yeni özellikler eklenmesiyle birlikte birbirinden farklı kolaylıklar sağlanıyor. E devlet uygulamasıyla sayesinde alınması zorunlu olan belgeleri alma fırsatını dahi bulabilirsiniz. Örneğin nüfusa Kayıt Örnekleri, Adli Sicil Kaydı, Diplomalar, Tapu kayıtları gibi pek çok belgeleri e Devlet sayesinde tek bir tık ile alma olanağına sahip olabilirsiniz.

Eski zamanlar da öğrencilerin öğrenci belgesini alması için öncelikle okula gitmeleri gerekmektedir. Ancak bu dönem içerisinde öğrenci belgesi almak isteyen öğrenciler e Devlet üzerinden kolay bir şekilde alma fırsatını elde edebilmektedir. Tek bir tık ile istediğiniz belgelere ve bilgilere ulaşma fırsatını bulabilirsiniz.

E DEVLET UYGULAMASINA YENİ BİR ÖZELLİK EKLENDİ! ÖZELLİKLE ALAKALI AÇIKLAMA!

AA muhabirinin almış olduğu bilgiler doğrultusunda Adalet bakanlığı bilgi işlem Genel Müdürlüğü, sulh hukuk mahkemeleri doğrultusunda aldığı karar ile birlikte mirasçılık belgelerine e Devlet üzerinden ulaşım sağlanması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Böylelikle çalışmayı başlatarak bu özelliğin e Devlete eklenmesini istedi.

Bu kapsam doğrultusunda e Devlet üzerinden sunulan pek çok hizmet karşısında yeni bir tanesi yani ‘’ Veraset İlanı Sorgulama’’ seçeneği eklendi.

“e-Devlet” üzerinden, ölüm tarihi 1990 yılı ve sonrası olanlarla ilgili mirasçılık belgesine erişim 22 Şubat 2018’de başladı. Uygulamanın ilk yılındaki işlem sayısı 3 milyon 535 bin 356 oldu.

Geçen yıl ise 1 milyon 168 bin 175 miras sorgulama işlemi gerçekleştirildi. Bu yıl içindeki işlem sayısı 424 bin 434 olarak kayıtlara geçti. Uygulamanın başlamasından bugüne kadarki toplam işlem sayısı ise 5 milyon 127 bin 965’e ulaştı.

E DEVLET ÜZERİNDEN SOSYAL YARDIMLARA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ!

E Devlet üzerinden pek çok belgeye ulaşabileceğiniz gibi bu zorlu süreç içerisinde de başvuru fırsatlarını kaçırmama olanağına sahip olabilirsiniz. E devlet uygulamasını kullanarak 1000 TL pandemi sosyal yardım başvurularınızı gerçekleştirebilir ve aynı şekilde e Devlet üzerinden başvurularınızın sonucunu öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz.

  1. faz ödemeleri ihtiyaç sahipleri için devam ederken sosyal yardım başvuruları e Devlet üzerinden kabul edilmektedir. Böylelikle başvuru yapan vatandaşların değerlendirmeye alınmasının ardından olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıtlama yapılmaktadır. Böylelikle başvuru işlemlerini gerçekleştirme olanağına sahip olabilir ve 1000 TL pandemi sosyal yardımdan bu zorlu süreç içerisinde sizde faydalanabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı