Tüm Türkiye'yi Yasa Boğan "Kırmızı Saçlı İyilik Meleği" Son Yolculuğuna Uğurlandı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tüm Türkiye’yi Yasa Boğan “Kırmızı Saçlı İyilik Meleği” Son Yolculuğuna Uğurlandı!

GÜNDEM

31 Aralık 2020 Perşembe 20:05:37

Tüm Türkiye’yi Yasa Boğan “Kırmızı Saçlı İyilik Meleği” Son Yolculuğuna Uğurlandı!

“Bugün Türkiye’de bir anne bir evlat, bir öğretmen yakılarak bir canavar tarafından katledilmiştir. Dosyanın sonuna kadar takipçisi olacağız. Sanığın en ağır ceza alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

İstanbul Maltepe’deki evinde dehşet verici şekilde öldürülen Aylin Sözer bugün son yolculuğuna uğurlandı. Aylin Sözer (48) İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aylin bugün tüm sevenleri ile beraber cenazesi toprağa verildi. Öğrencileri ve tüm sevenleri tarafından göz yaşları içinde uğurlanan Aylin Sözer için göz yaşları sel oldu.

SON YOLCULUK’TA GÖZ YAŞLARI SEL OLDU!

Maltepe’de yaşadığı evinde Kemal Ayyıldız tarafından vahşice önce boğazından kesilerek ardından yakılarak hayatını kaybeden akademisyen Dr. Aylin Sözer için Gülsuyu 122 Evler Camii’nde cenaze töreni düzenlendi ve son yolculuğuna göz yaşları içinde uğurlandı. Aylin Sözer’in kılınan cenaze namazın ardından Gülsuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir. Aylin Sözer’in Cenaze törenine ailesi, dostları, akademisyen arkadaşları ve öğrencileri katılarak defnedildi. Cenazeye gelen tüm yakınlarına sevenlerine cami girişinde yakalarına takmaları için Sözer’in siyah beyaz bir fotoğrafı ve papatya verilerek uğurlandı.

AYLİN SÖZER’İN ANNE, BABASI GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU!

Aylin Sözer’in Anne Safiye Sözer ve Baba Ayhan Sözer, kızlarının tabutu başında güçlükle ayakta durdular ve gözyaşlarına boğuldular. 20 yaşındaki oğlu Arda Çapan ise dedesinin yanından ayrılmadı ve destek oldu. Bu üzücü olayda göğsünün üzerine takılı kızı Aylin Sözer’in fotoğrafı ile, ayakta durmakta zorlanınca bir süre sonra oturtuldu.

ÖĞRENCİLERİ “KIRMIZI SAÇLI İYİLİK MELEĞİMİZ”

Öğrencileri tarafından çok sevilen Aylin Sözer’i uğurlarken öğrencileri gözyaşları içinde uğurladı. Öğrencileri tarafından “Kırmızı saçlı iyilik meleğimiz” dedikleri Sözer’in tabutu başında bulunan pembe konulmuştu. Kardeşi pembe tülbenti kaldırarak kardeşi Nilay Sözer tarafından kaldırılarak, yerine kırmızı bir tülbent koyarak uğurladılar.

Aylin Sözer’in cenaze töreninde onu çok seven öğrencileri de bir aradaydı. Cenazeye katılan öğrenciler de hocalarının arkasından gözyaşlarına boğuldu. Öğrencileri ile arası çok iyi olan Sözer öğrencileri tarafından çok sevilmekteydi. Cenaze namazının kılınacağı camiye ellerinde Aylin Hoca’nın “İyilik Meleğimiz Seni Unutmayacağız” yazılı fotoğrafıyla katılmışlardır. Öğrencileri fotoğraf çerçevesini tabutun önüne koyarak öğretmenlerini uğurladılar. Ayin Sözer’in fotoğrafının yanından bir an olsun ayrılmayan öğrencileri, cenaze namazı kılındığı sırada gözyaşlarına boğularak uğurladılar.

“EN AĞIR CEZA ALMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Aylin Sözer’in uğurlanmasının ardından, Avukat Okan Göler cenaze töreninin ardından açıklamalarda bulundu; “Maktul ailesinin avukatıyım. Bugün Türkiye’de bir anne bir evlat, bir öğretmen yakılarak bir canavar tarafından katledilmiştir. Dosyanın sonuna kadar takipçisi olacağız. Sanığın en ağır ceza alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Dosya hakkında kısaca bir bilgi verilmek gerekirse de şu an dosya İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndadır. Ve soruşturma aşaması devam etmektedir. Soruşturma devam ettiğinden dolayı dosya hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Net bir bilgiye sahip olduğumuz takdirde gerek yazılı gerek sözlü kamuoyuna bir bilgilendirme yayınlayacağız” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı