Tüm Türkiye'nin Konuştuğu Leyla Aydemir'in Ölümünde Korkunç Detay! Meğer Minik Leyla...
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Leyla Aydemir’in Ölümünde Korkunç Detay! Meğer Minik Leyla…

GÜNDEM

10 Şubat 2021 Çarşamba 20:17:47

Son Güncelleme: 10/02/2021 20:20:06

Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Leyla Aydemir’in Ölümünde Korkunç Detay! Meğer Minik Leyla…

“Neden bu evrak sonrasında, böyle bir ibare sonrasında, böyle bir muayene sonrasında tüm sanıklardan DNA örneği alınmamış? Neden bu dosyanın içerisinde hiçbir şekilde geçmemiş? Neden diğer adli tıp raporunda ‘sudaki erime sebebiyle hiçbir bulgu bulunmadı’ ibaresi geçmekte? Neden savcımız mütalaasında buna yer vermemiş? Biz bunun peşini hiçbir şekilde bırakmayacağız. Leyla davası bizler sayesinde aydınlanmak üzere. Burada bir cinsel istismar var, Leyla’ya kim ne yaptı?”

2018 yılında Tüm Türkiye’nin merakla takip ettiği ve üzüntüye boğulduğu güzel Leyla Aydemir olayında nefesler tutulmuştu. Ağrı’da 2018 yılında kaybolan 4 yaşındaki Leyla’nın bulunması için var günlerce yapılan araştırmaların ardından 18 gün sonra cansız bedeni bulunmuştu. Minin Leyla’nın ölümünün ardından son dakika önemli bir açıklama geldi. Dehşete düşüren bu açıklamanın ardından üzüntü bir kat daha arttı. Yaşanan korkunç olayla ilgili Avukat Ayşegül Aydoğan önemli açıklamalarda bulundu.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

2018 yılında korkunç olay Ağrı’da yaşanmıştı. Ağrı’nın şehir merkezinde yaşamını sürdüren Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6’ncısı olan Leyla Aydemir (4) 15 Haziran 2018 günü kaybolmuştu. 2018 yılında Ramazan Bayramı dolayısıyla geldikleri dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde 15 Haziran günü Leyla Aydemir kaybolmuştu.

İHA’da yer alan haber kapsamında, minin Leyla’nın bulunması için tüm Türkiye seferber olmuştu. Tüm Türkiye’nin bulunması için seferber olduğu Leyla’nın 18 gün sonra bulunmuştu. Bezirhane köyüne 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde Leyla’nın cansız bedeni bulunmuştu.

BİLİRKİŞİ RAPORUNDA NE DENİLMİŞTİ?

Leyla Aydemir’in (4) ölümünün ardından herkesin neden öldüğüne dair araştırmalar yaparken, hazırlanan “bilirkişi raporuna göre, otopside cilt bütünlüğünün korunduğu, kafa, göğüs ve batın boşluğunda kanama, iç organ ve büyük damar yaralanmasının tanımlanmadığı ifade edilmiş, cansız bedenin iskelet sisteminin sağlam bulunduğu ancak çürüme nedeniyle yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik değişim analizi yapılmadığı, istismara ve farklı bir DNA’ya yönelik herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtilmişti.”

Ancak olayın üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen bugün ortaya çıkan Adli Tıp Raporu’nda ise herkesi dehşete düşüren açıklamalar yer almıştır, “Anal ve genital bölge muayenesinde hymen açıklığının 1 cm olduğu, duhule müsait olmadığı, hymen üzerinde belirgin yırtık ya da çentik gözlenmedi, posterior forşette (genital bölgede) zorlama izi olabilecek kırmızı renkli lezyonlar olduğu görüldü” ibaresi yer almıştır.

AÇIK BİR ŞEKİLDE CİNSEL İSTİSMAR GÖZLER ÖNÜNE SERİLMEKTE!

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Genel Başkan Danışmanı Avukat Ayşegül Aydoğan, Leyla Aydemir’in ölümüne dair son dakika açıklamalarında bulundu“ Ağrı’da katledilen Leyla kızımızın davası için UCİM avukatları olarak elbirliğiyle çalışıyoruz ve bugün şok edici bir evraka ulaştık. 2018 tarihli bir adli tıp raporunda geçen bir ibare neticesinde Leyla kızımızın üzülerek cinsel istismara maruz kaldığını açık bir şekilde söyleyebiliyoruz. Dosyadaki adli tıp raporunda açıkça diyor ki ‘posterior forşette zorlama izi olabilecek kırmızı renkli lezyonlar olduğu’ genital bölge muayenesinde yani açık bir şekilde cinsel istimar gözler önüne serilmekte. Bu evrakı detaylı bir şekilde incelerken fark ettik” ifadelerini kullandı.

LEYLA’YA KİM NE YAPTI?

Avukat Ayşegül Aydoğan, bu konunun takipçisi olacaklarına vurgu yaparak devam etti; “Neden bu evrak sonrasında, böyle bir ibare sonrasında, böyle bir muayene sonrasında tüm sanıklardan DNA örneği alınmamış? Neden bu dosyanın içerisinde hiçbir şekilde geçmemiş? Neden diğer adli tıp raporunda ‘sudaki erime sebebiyle hiçbir bulgu bulunmadı’ ibaresi geçmekte? Neden savcımız mütalaasında buna yer vermemiş? Biz bunun peşini hiçbir şekilde bırakmayacağız. Leyla davası bizler sayesinde aydınlanmak üzere. Burada bir cinsel istismar var, Leyla’ya kim ne yaptı? Belki de cinsel istismara meyil edip, zorlama gerçekleştirip, bunu gerçekleştirememiş olsalar dahi Leyla’nın genital bölgesinde bir zorlama olduğu ibaresi varken, neden bununla ilgili bir araştırma yapılmamış. Bu resmen bir hukuk faciasıdır. Biz sorumluların ilgili şekilde soruşturulmasını düşünüyoruz. Tüm Adalet Bakanlığına, hakimlere, savcılara sesleniyoruz bunun peşinin bırakılmaması ve buna sebep olanların, bunun dosyaya girmemesine sebep olan herkesin de soruşturulması gerektiği kanaatindeyiz. Leyla istismara uğramış ve biz çok üzgünüz” açıklamasında bulundu.

ÇÜNKÜ BU ÖRTBAS EDİLECEK, ÜZERİ ÖRTÜLECEK BİR KONU DEĞİL!

Avukat Ayşegül Aydoğan, Hızlı bir şekilde bununla ilgili bir soruşturma yapılması gerektiğine vurgu yaparak şöyle devam etti; “Çünkü bu örtbas edilecek, üzeri örtülecek bir konu değil. Yaklaşık 2,5 senedir süren yargılama neticesinde Leyla’nın açlıktan öldüğüne dair ibareler verilmişti, basında da geniş çaplı yer bulmuştu ve hepimiz böyle zannediyorduk ki ta ki bu ibareyi görene kadar. Şimdi yeni bir soruşturma yapılmalı, hızlı bir şekilde sanıklardan DNA örneği alınmalı ve gerekirse de yeniden otopsi yapılmalıdır. Leyla’nın katilleri, Leyla’yı bu iğrenç şekilde ölüme götüren herkesin cezalandırılması ve dosyanın bu hale gelmesine sebep olanların da soruşturulması gerekmektedir” açıklamalarında bulunmuştur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı