Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Toki’den 5 Bin TL Peşinatla Ucuz Konut Satışları! Çekilişsiz Kurasız Ev Sahibi Olunacak!

GÜNDEM

24 Nisan 2020 Cuma 21:06:24

Toki’den 5 Bin TL Peşinatla Ucuz Konut Satışları! Çekilişsiz Kurasız Ev Sahibi Olunacak!

2020 yılında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sosyal konut projelerine hız verilmişti. TOKİ tarafından 2020 yılında açık satış usulüyle çekilişsiz kurasız ev sahibi olunabilecek! TOKİ, özellikle dar gelirli aileler için ev sahibi olmanın önünü açıyor.

2020 yılında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sosyal konut projelerine hız verilmişti. TOKİ tarafından 2020 yılında açık satış usulüyle çekilişsiz kurasız ev sahibi olunabilecek! TOKİ, özellikle dar gelirli aileler için ev sahibi olmanın önünü açıyor. 5 Bin TL’den başlayan peşinatlarla alt gelir grubu ailelerin ev sahibi yapılması amaçlanıyor. Alt gelir grupları için yapılan konutlara yoğun başvuru geldiği için bu kez açık satış yöntemi ile satış gerçekleştirilecek. Peki TOKİ Alt gelir grubu ev sahibi başvuru şartları neler? Çekilişsiz kurasız TOKİ alt gelir konut projeleriyle ilgili tüm detayları haberimizde sizler için araştırdık…

2020 yılında Toki tarafından yapılan sosyal konut projelerine hız verilmişti. Son dönemde yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle TOKİ projeleri yavaşlasa da hazır olan sosyal konutların satışı için harekete geçildi. 2020 yılında TOKİ tarafından 5 bin TL peşinat ve aylık 305 liradan başlayan taksitlerle alt gelir grubundaki aileler için konut satışı gerçekleştirilecek. Bu yolla binlerce alt gelir grubu ailenin ev sahibi yapılması amaçlanıyor. Alt gelir grubuna yönelik sosyal konut projelerine yoğun ve rekor sayıda başvuru geldiği için satışta başka yöntemler kullanılmaktadır. Ancak yine de bu tür satışlarda da bazı durumlarda başvuru azlığı, bazen de konut satışı yapılacak kişinin sonradan vazgeçmiş olması gibi nedenlerle başvurular iptal edilebilmektedir.

2020 TOKİ İL İL AÇIK SATIŞ KONUT İLANLARI

Toki tarafından 2020 yılında pek çok ilde açık satış yöntemi ile konut satışı gerçekleştirilmektedir. Aşağıda yer verilen ilanlar listesinde sizlerde birçok il için TOKİ’nin açmış olduğu açık satış konut ilanlarını inceleyebilirsiniz. Şanlıurfa Viranşehir, Ankara’nın Mamak ilçesi, Balıkesir , Antalya-Serik, Niğde, Samsun Vezirköprü, Kars, Hatay, Bitlis ve daha pek çok il için 2020 yılı Toki açık satış konut ilanları yer almaktadır.

TOKİ AÇIK SATIŞ NASIL YAPILIR? AÇIK SATIŞ NEDİR?

Toplı Konut İdaresi (TOKİ), 2020 yılında pek çok konutu açık satış yöntemi ile satışa sunmaktadır. Alt gelir grubuna yönelik gerçekleştirilen sosyal konut projelerinde yapılan konutlar, başvuru sürecinde hak sahibinin başvurusundan vazgeçmesi, sonradan başvuru şartlarını taşımadığının anlaşılması ve yeterli ilginin gösterilmemesi ve yeterli başvuru sayısının bulunamaması nedenleriyle satılamayabilmektedir.

İşte bu nedenlerle elde kalan konutlar, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından açık satış yöntemi ile satılmaktadır. TOKİ tarafından gerçekleştirilen açık satış yönteminde kura-çekiliş yapılmamakta, başvuru önceliğine göre satış gerçekleştirilmektedir. TOKİ tarafından açık satış yöntemi ile satışa sunulan konutlar, TOKİ’nin resmi internet sitesinde ilanen duyurulmaktadır. Ev başvurusu projelere göre Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden konut peşinatı ile şahsen yapılmaktadır.

TOKİ 100 BİN KONUT ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Toki tarafından 2020 yılı için yapılan projeler kapsamında satışa sunulan konutlar için kura ve çekilişler, 28 Nisan 2020 tarihinden itibaren online ortamda TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek. Bankalar da bu süreçte kura ardından hak sahipliği kazanamayan vatandaşlara peşinatlarını banka şubelerine gitmeden ödeyebilecekleri bir yöntem üzerinde çalışma yürütüyor.

28 Nisan 2020 Salı günü, Manisa Köprübaşı 75 konut, Manisa Akhisar 125 konut, Manisa Salihli 150 konut ve Denizli 118 konut projeleri için kura yapılacak. Başvuruda bulunan vatandaşlar, tüm kura takvimine www.toki.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı