Taşeron İşçilerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Hem ödeme hem zam tarihleri belli oldu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Taşeron İşçilerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Hem ödeme hem zam tarihleri belli oldu

GÜNDEM

7 Ekim 2020 Çarşamba 22:24:26

Son Güncelleme: 07/10/2020 22:25:18

Taşeron İşçilerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Hem ödeme hem zam tarihleri belli oldu

Taşeron işçileriyle ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor! Taşeron işçilerine ek maaş zammı verilecek mi? 2020 Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için beklenti yüksek. 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ne zaman başlayacak?

Taşeron işçileriyle ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor! Taşeron işçilerine ek maaş zammı verilecek mi? 2020 Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için beklenti yüksek. 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ne zaman başlayacak? Taşeron işçiye yüzdelik dilim kapsamında ek zam müjdesi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 2020 TİS görüşmeleri öncesi açıklama yapıldı mı? Taşeron çalışanlarına ek zam müjdesiyle ilgili tüm detayları haberimizde hazırladık. 2020 Tis görüşmeleri ne zaman yapılacak? Tis görüşmeleri ertelendi mi? Bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle…

2020 yılında yapılması beklenen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri merakla araştırılıyor. Taşeron işçilere yönelik mâli ve sosyal haklarına ilişkin 2020 TİS görüşmeleri alınan son dakika kararıyla ertelendi! Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte taşeron çalışanlarının maaşlarında zam, tayin hakkı ve ödeneklerin oranlarının artırılması ve görev tanımı gibi pek çok sosyal ve mali konuda iyileştirmeler yapılması bekleniyor.

TAŞERON ÇALIŞANLARINA ZAM YAPILACAK MI?

2020 yılında Toplu Sözleşme kapsamında taşeron çalışanlarına ek zam müjdesi geliyor. Yüzdelik dilim düzenlemesiyle ek zam beklentisi de büyüyor. Uzunca bir süredir gündemde olan yüzdelik dilim düzenlemesi konusunda birçok işçi bireysel olarak mahkeme süreçlerinde olumlu sonuçlar almıştı. Diğer taşeron işçiler de bu olumlu mahkeme kararları çerçevesinde daha da umutlanmıştı. Şimdi alınan mahkeme kararları çerçevesinde yeni bir düzenleme ile genel bir yasanın çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

Yüzdelik dilim düzenlemesinin hayata geçmesi ihtimalinde tüm işçilere ek zam müjdesi gelmiş olacak. Ayrıca bu düzenlemenin tüm taşeron işçilerini kapsayıp kapsamayacağı da merak ediliyor. Yüzdelik dilim düzenlemesiyle, kadroya geçmeden önceki taşeron işçi maaşlarının asgari ücret tutarına göre belirlenmesi ve bu tutar oranında kadroya geçiş yapıldıkları dönemden sonra da geçerli olması ihtimalinde maaşlar da artışlar yaşanacak.

Taşerona ek zam müjdesiyle ilgili henüz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan bir açıklama yapılmazken, gözler artık tamamen Toplu Sözleşme görüşmelerine çevrildi. Ertelenen 2020 TİS görüşmelerinde konunun masaya yatırılması bekleniyor.

2020 TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK? TİS ERTELENDİ Mİ?

Belediye bünyesinde çalıştırılan taşeron işçilerinin sözleşme süreleri pandemi nedeniyle 31 Ekim 2020 tarihinde sona erecektir. Kamu kurum ve alt kuruluşlarda çalışan taşeron işçilerin sözleşme sona eriş tarihi ise 2020 Ekim ayına denk geliyor.

Koronavirüs salgını ve diğer etkenler çerçevesinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Mayıs-Haziran-Temmuz aylarında TİS görüşmelerinin yapılmayacağı düzenlendi. Bu kapsamda, Ekim ayında TİS görüşmelerine başlanması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı