Tarih Verildi! Beklenen Kar Yağışı Ne Zaman Geliyor! Uzman İsim'den Kar Müjdesi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tarih Verildi! Beklenen Kar Yağışı Ne Zaman Geliyor! Uzman İsim’den Kar Müjdesi!

GÜNDEM

5 Ocak 2021 Salı 00:24:29

Tarih Verildi! Beklenen Kar Yağışı Ne Zaman Geliyor! Uzman İsim’den Kar Müjdesi!

İstanbul’da yağış bekleniyor! Uzman İsimden önemli açıklamalar! “Cuma günü yeni bir yağışlı sistem geliyor. O gelecek olan sistemler peş peşe geleceği için önümüzdeki hafta biraz kışa hazır olsak iyi olur diye düşünüyorum”

Son Dakika milyonlarca vatandaşın beklediği kar müjdesi geldi. Uzman isimden kar haberi geldi. İstanbul’da barajlar alarm vermeye başlarken, su kısıntısı haberleri gelmeye devam ederken herkesin beklediği müjde geldi.  Prof. Dr. Hüseyin Toros tarafından müjdeli haber duyurusu yapıldı. Toros tarafından yapılan açıklamaya göre;

” Şu anda adım adım ülkemizin kuzey kesiminden bir yağış sistemi girdi. Bu gece İstanbul’a geçiş yapacak” dedi. Beklenen tahminlere göre ay sonuna doğru kar ihtimalinin olduğunu belirten Toros, “Yine ocak ortasına doğru soğuk sistemlerin de geldiğini görüyoruz” açıklamalarında bulundu.

“BOL MİKTAR DA YAĞIŞ BIRAKACAĞI TAHMİN EDİLİYOR”

Müjdeli haberi veren, İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toros tarafından yapılan açıklamaya göre, “Şu anda adım adım ülkemizin kuzey kesiminden bir yağış sistemi girdi. Bu gece İstanbul’a geçiş yapacak. Soğuk havalar da gelirse İstanbul’da hepimizin beklediği kar yağışını da görmüş oluruz. Barajlarda su bekleyenler, evimizde su sıkıntısı olur mu diye düşünenler için güzel bir haber. Çünkü sistemlerin bol miktarda yağış bırakacağı tahmin ediliyor ” ifadeleri kullanıldı.

Bu gece itibari ile  İstanbul’da beklenen yağış geçişinin görüleceği belirtilirken, ayrıca hafta sonu yeniden etki etmesi beklenmektedir.  Bu kapsamda İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toros açıklamalarına devam ederken, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre şu anda adım adım ülkemizin kuzey kesiminden bir yağış sistemi girdi. Bu gece İstanbul’a geçiş yapacak bu sistem” açıklaması yapıldı.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BÖYLE GÜNEŞLİ HAVAYI ZOR GÖRECEĞİZ”

Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toros açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Atmosferik sayısal sonuçlara baktığımız zaman hafta sonu Cuma gününden itibaren yeni bir yağış sistemi geliyor. Bu gelecek sistemler, yani peş peşe gelecek sistemler gözüküyor. Önümüzdeki hafta böyle güneşli havayı zor göreceğiz gibi gözüküyor. Dolayısıyla güneşi bekleyenler için önümüzdeki hafta maalesef sevindirici bir hafta olmayabilir ama barajlarda su bekleyenler, evimizde su sıkıntısı olur mu diye düşünenler için güzel bir haber. Çünkü sistemlerin bol miktarda yağış bırakacağı tahmin ediliyor model sonuçlarına göre” ifadeleri kullanıldı.

Toros tarafından yapılan açıklamalar kapsamında beklenen hava tahminlerine göre ay sonuna kadar, kar ihtimalinin yüksek olduğu açıklamalarında bulunurken, şöyle devam etti;  “Yine ocak ortasına doğru soğuk sistemlerin de geldiğini görüyoruz. Eğer bu soğuk havalar da gelirse İstanbul’da hepimizin beklediği kar yağışını da görmüş oluruz, İstanbul beyaz örtüye bürünmüş olur” açıklamalarında bulundu.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİRAZ KISA HAZIR OLSAK İYİ OLUR”

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toros, “Bu kar yağışları da yer altı suyunu besleme anlamında oldukça büyük önem taşıyor. Şu anda ülkemizin batı kesiminden yağışlı sistemin girdiğini, Meteoroloji Müdürlüğü’nün cep telefonu uygulamasından görebiliyoruz. Oradaki gidişat hızına baktığımız zaman bu gece İstanbul’dan da geçiş yapacak gibi gözüküyor” ifadelerini kullandı.

Hafta sonuna kadar sistem geçişi olduğunu belirten Toros, “Cuma günü yeni bir yağışlı sistem geliyor. O gelecek olan sistemler peş peşe geleceği için önümüzdeki hafta biraz kışa hazır olsak iyi olur diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı