Şubat Ayı İşsizlik Maaşı Ne Zaman Yatacak? İşsizlik Ödeneği Ne Zaman Yatacak? İşte Tarihleri...
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Şubat Ayı İşsizlik Maaşı Ne Zaman Yatacak? İşsizlik Ödeneği Ne Zaman Yatacak? İşte Tarihleri…

GÜNDEM

1 Şubat 2021 Pazartesi 13:43:52

Şubat Ayı İşsizlik Maaşı Ne Zaman Yatacak? İşsizlik Ödeneği Ne Zaman Yatacak? İşte Tarihleri…

Şubat ayı işsizlik ödeneği ve işsizlik maaşı ne zaman yatacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı. Ödemelerin ne zaman yapılacağına dair duyuruda bulundu…

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde Şubat ayının da gelmesi ile yapılacak ödeme tarihlerini duyurdu. Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, her ay aynı zamanlarda yatan işsizlik ödeneği ödemelerinin bu ay ne zaman yatacağına dair tarihleri duyurdu. Peki Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak? Hesaplara ne zaman yatacak?

ŞUBAT AYI İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

İŞKUR tarafından, herhangi bir geliri olmayan ve bir kurumda çalışmayan vatandaşlara, her ay düzenli olarak sağlanmaya devam eden, Şubat ayı işsizlik ödeneği yatacak mı, ne zaman yatacak gibi sorular araştırılmaya devam ediyor. Yeni ayın gelmesi ile de araştırmalar hız kazanarak devam ediyor. Konuyla ilgili olarak merak edilen sorunun cevabı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından yapıldı.

İŞKUR tarafından herhangi bir kurumda çalışmayan ve geliri olmayan vatandaşlara sağlanmakta olan ödenekle ilgili olarak Şubat ayı İşsizlik maaşı için binlerce vatandaşın araştırmaları hız kazandı. Konuya ilişkin açıklamanın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geldi.

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK AÇIKLADI!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, herkesin merakla beklediği, Ocak ayına ilişkin olarak ödemesi yapılacak olan işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Şubat tarihinde vatandaşın hesaplarına yatırılacağını belirtti.

Yapılacak olan ödemelerin, her ay olduğu gibi banka hesaplarına yatırılacağını belirterek, IBAN bilgileri olmayan vatandaşlarında da PTT üzerinden ödeme yapılacağını açıklayarak şu ifadeleri kullandı; “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasında bulundu.

İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINMAKTADIR?

İşsiz kalan vatandaşın, bu kötü süreçte ihtiyaçlarını karşılamak adına, her insanın isteği işsizlik maaşı alabilmektedir. Vatandaşın zor zamanlarında en acil ihtiyaçlarını ve geçimlerini sağlamalarına büyük destek olmaktadır. İşsizlik maaşı hiç değilse yeni iş alana kadar kişilerin hayatlarını idame edebilmelerinde yardımcı olmaktadır.

Fakat İşsizlik maaşı almak sanıldığı kadar kolay alınamamaktadır. Bu kapsamda işsizlik maaşı almanın önemli şartları vardır. Kişilerin işsizlik maaşı almaya uygun olup olmadıkları burada önemli bir unsurdur. İşsizlik ödeneği işsiz kalan her bireye verilmemektedir. İşsizlik maaşı alabilmek için belirli şartları sağlamaktadır.

İşsiz kalan kişilerin, bundan yararlanabilmeleri için, ilk yapmak gereken başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Eğer işsizlik maaşı almak isteniyorsa kişinin uygun bir şekilde işsizlik maaşı başvurusunda bulunması önemlidir. İşsizlik maaşının alınabilmesi için izlenilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

İşsizlik maaşı başvurusu yapmak gerekmektedir.

İşsizlik maaşı başvurusu yaparken bu başvuru için gereken tüm belgelerin olması gerekmektedir.

İşsizlik maaşından yararlanabilmek için kişinin buna uygun olması gerekmektedir.

İşsizlik maaşı başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde, işsizlik maaşını belli bir süre alabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı