Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SSK ve Bağ-Kur emeklileri 276 TL zam alacak!

GÜNDEM

22 Mayıs 2020 Cuma 15:43:23

SSK ve Bağ-Kur emeklileri 276 TL zam alacak!

Emekli ve memurların merak içerisinde bekledikleri zam geliyor! 2020 emekli temmuz zammının ne kadar olacağı pek çok emekli tarafından merak içerisinde araştırılıyor. Yeni maaşlar ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz…

Emekli ve memurların merak içerisinde bekledikleri zam geliyor! 2020 emekli temmuz zammının ne kadar olacağı pek çok emekli tarafından merak içerisinde araştırılıyor. Yeni maaşlar ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz…

SSK ve BAĞKUR emeklileri heyecan içerisinde Temmuz ayında gelecek zamma kavuşmayı bekliyor.  Temmuz ayında birçok emekli ve memur maaşların artış gösterilmesiyle birlikte 13 milyona yakın emekli maaş ödemelerinin ne kadar olacağını araştırıyor. Zam oranları enflasyon oranlarına göre değişkenlik göstermesinin yanı sıra zam miktarları maaş oranlarına göre değişkenlik gösterecek. Ayrıca enflasyon oranları yavaş yavaş netleşmesiyle birlikte zam oranının ne kadar geleceği birçok kişi tarafından araştırılıyor. SSK ve BAĞKUR emeklileri için tahminen 276 TL zam geleceği bildirildi. Ancak bu zam oranı bu süreç içerisinde değişkenlik gösterebilmektedir. Emekli temmuz zam oranları ne kadar olacak? Sorusunun cevabını arayan vatandaşlar detayları haberimizden öğrenme fırsatını elde edebilmektedir.  Emekliler için ek ödemeli yeni maaşlar kuruşu kuruşuna hesaplanmasıyla birlikte detayları sizlere aktaracağız.

EMEKLİ MAAŞINA ZAM ORANI KAÇ OLDU?

Bu süreç içerisinde milyonlarca emeklinin maaşları artmasından dolayı yapılan hesaplar yüzde 4 oranında hesaplanıyor. Ancak enflasyon oranı yüzde 4’ün üzerinde çıkması durumunda ek ödemeler hesaba yansıtılacak. Maaş zamları ilk 6 aylık enflasyon oranlarında artış gösterecek.  SSK ve BAĞKUR emeklilerinin beklentileri her geçen gün artış gösteriyor. TÜFE tarafından yapılan anket sonunca yapılacak zam oranı yüzde 4.41 olarak belirlendi. Bu artış sayesinde 276 TL maaşlarda artışa sebep olacak. Emekli maaşları hakkında gerekli olan son dakika bilgiler her geçen son dakika haberlerin de çıkıyor. Milyonlarca emekli temmuz ayında ne kadar zam geleceğini araştırarak merak içerisinde bekliyor. Temmuz zam oranları enflasyon oranlarının belirginleşmesiyle netlik kazanacak. Yapılacak zam oranı emekliler için hem maaşlarına hem de ek ödemelerinde ki etkilerini sürdürmeye devam edecek.

EN YÜKSEK EMEKLİ MAAŞI 6 BİN 546 TL!

SSK ve BAĞKUR emekli aylığı şuan için en yüksek ödeme 6 bin 28 TL 72 kuruş olarak belirlendi. Ancak beklenen enflasyon zam ile birlikte eğer yüzde 4 oranında zam gelir ise bu durumda 241 TL 15 kuruş ek ödeme sayesinde 6 bin 269 TL 87 kuruş yapma fırsatını elde edecektir. Ayrıca enflasyon zam oranının tahminlere göre 4.41 oranında artış göstermesiyle birlikte net maaş oranı 6 bin 294 TL 59 kuruşa ek ödeme dahil olmak üzere 251 TL 78 kuruş artış gösterecek. Böylelikle emeklinin eline geçecek net maaş tutar 6 bin 546 TL 37 kuruş olacaktır.

EMEKLİ MAAŞINA EK ÖDEMELER YAPILACAK!

Böylelikle Temmuz ayında beklenen zam oranının kesin bir zam oranı belli olmasıyla birlikte maaş oranları netlik kazanacak. Ancak temmuz ayında gelen zam yüzde 4 kesin olması ile birlikte yüzde 4’ün üzerinden enflasyon oranı çıkar ise ek ödeme olarak hesaba yansıtılacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı