Son Dakika Uber Yine Yollarda! Erişim Engeli Kaldırıldı mı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika Uber Yine Yollarda! Erişim Engeli Kaldırıldı mı?

GÜNDEM

13 Ocak 2021 Çarşamba 20:18:34

Son Dakika Uber Yine Yollarda! Erişim Engeli Kaldırıldı mı?

Uber Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Tüm İstanbullulara tekrardan merhaba! #UberYeniden”

Gelen son dakika haberine göre Uber sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada neler yer alıyordu erişim engeli kalktı mı sorular cevap ararken açıklamanın detayları geldi. Geleneksel taksi hizmetine alternatif olarak ortaya çıkan ve ardından erişim engeli gelen Uber erişim engelini dile getiren ilk derece mahkemesi kararının İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırılmasının ardından Uber’den önemli açıklama geldi.

UBER’İN ERİŞİM ENGELİ KALDIRILDI MI?

Uber tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Geleneksel taksi hizmetine alternatif olarak devreye alınan Uber erişim engeli getirilmişti. Getirilen bu erişim engeli ilk derece mahkemesi kararının İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırılması üzerine İstanbul’a geri döndüğünü duyurusunda bulundu.

Uber’e Erişim engeli İstinaf Mahkemesi’nin kararına uygun olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) bağlı olarak faaliyet gösteren Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) tarafından resmen kaldırıldığı açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Uber’in Erişim engelinin kalkması üzerine, Uber Türkiye’de tekrar erişilebilir hale geldiğini ve faaliyetlerine sarı taksiler ile çalışarak devam edeceği duyurusunda bulundu.

“TÜM İSTANBULLULAR TEKRAR MERHABA”!

Uber Türkiye’ye tekrardan geri döndüğünü bu sözlerle duyurdu. Uber Twitter hesabından yaptığı açıklamada üzerinden ise şu ifadeleri kullandı.

“Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullulara tekrardan merhaba! #UberYeniden”

UBER TARAFINDAN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA!

Uber tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi,”Uber, İstanbul’da hizmet vermeye başladığı 2014 yılından itibaren, İstanbullular için popüler bir güvenli ulaşım seçeneği haline gelmiş ve Türkiye’de 4,5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmıştır. Erişim engelinin kalkması ile Uber uygulamasında Uber Taksi hizmeti sunulabilecek. Uber uygulaması İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından halihazırda kullanılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

“İSTİNAF MAHKEMESİ UBER’E ERİŞİM ENGELİNİ KALDIRDI”

İstinaf mahkemesi tarafından alınan karar kapsamında, Uber’e erişim engelini kaldırdı duyurdu ve Uber’in sarı taksiler ile çalışmaya devam etmesine izin verdiği kararını açıkladı.

Uber Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, istinaf mahkemesinin aldığı karar kapsamında Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı bulduğu belirtilmiştir.

Yapılan Açıklamada, “İstinaf mahkemesi, kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek.” ifadelerine yer verildi.

“Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz.” açıklamaları yapıldı.

UBER “HEYCANLIYIZ”

Uber Türkiye’nin Twitter hesabından bugün bir paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı; “Türkiye’de Uber’e gelen erişim engelinin istinaf kararı ile iptal edilmesinden çok mutluyuz. Uygulamamız, sarı taksilerle İstanbullulara hizmet vermeye devam edecek. Türkiye’deki kullanıcılarımızla yeniden buluşacağımız için heyecanlıyız. Birlikte güzel bir geleceğe…” açıklamaları yapıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı