Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitim Kararı 81 İl'e Gönderildi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitim Kararı 81 İl’e Gönderildi!

GÜNDEM

5 Ocak 2021 Salı 21:24:51

Son Güncelleme: 05/01/2021 21:30:37

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitim Kararı 81 İl’e Gönderildi!

Yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 81 ile gönderilen yazıda neler yazıyor?

Milyonlarca öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından heyecanla yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Bununla ilgili olarak araştırmalar yapılıyor ve tüm açıklamalar yakından takip ediliyor. Yüz yüze eğitim ile ilgili sürekli uzmanlardan da açıklamalar gelirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika açıklaması gelmiştir.

Ziya Selçuk uzaktan eğitimle ilgili tüm planlama ve bununla beraber de imkanlarda arttırılarak en iyi seviyelere gelmiştir açıklamasının ardından tüm amaç ve isteklerinin okullarda yüz yüze eğitimi arttırmak olduğuna da vurgu yaptı. Milli Eğitim son dakika kararı ile de bazı illere yönergeler göndererek bazı iller için yüz yüze eğitim kararı alındığını belirtti? 81 il’ e gönderilen yazılarda neler yazıyor işte tüm detaylar…

BAKAN SELÇUK’TAN SON DAKİKA!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştır; “Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması” diyen Bakan Ziya Selçuk “15 Şubat sonrasında güncel verilere dayalı olarak en doğru kararı uygulayacağız” diye sözlerine ekledi.

UZAKTAN EĞİTİM TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK!

“Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması. Ama bu kararı elbette tek başımıza veremeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında Bakanlar Kurululu’nda aldığımız karar gereği okullarda yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021’e kadar ara vermiştik. Çalışma takviminde bir değişikliğe gittik. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak’a kadar devam edecek.” açıklaması yapılmıştır.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarına devam ederken okulların 2. döneme başlama tarihi ile ilgili olarak, “25 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresini ekledik. İkinci dönem 15 Şubat’ta başlayacak. 15 Şubat sonrasında, Sağlık  Bakanlığımız ve Bilim Kurulu ile istişare halinde, güncel verilere dayalı olarak toplum sağlığı, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlığı için en doğru kararı uygulayacağız. Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin yorgunluğunun, çocuklarımızın okul özleminin farkındayız.” ifadeleri kullanıldı.

81 İLE GÖNDERİLDİ! YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYABİLİRLER

Yapılan açıklamaya göre 81 ile gönderilen yazıda, “Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, aynı kanun kapsamında bulunan özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri 4 Ocak 2021’den itibaren İçişleri Bakanlığının 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği vurgulandı. ”

BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden, boş bir spor salonunun fotoğrafını paylaşarak yaptığı yorum şu şekildedir; “Salgın sona erecek, okullarda sosyal mesafesiz eğitime devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bakan Ziya Selçuk yaptığı paylaşımında, korona virüs salgınının sona ereceği ve sosyal mesafe olmadan eğitime devam edileceği görüşüne vurgu yaparak “Salgın sona erecek, okullarda sosyal mesafesiz eğitime devam edeceğiz. Okullar arası voleybol maçları yapacağız ve okullarımızın aylardır boş kalan spor salonlarında ilk servis atışını ben yapacağım. Her sandalyede bir öğrenci olacak. Maç bitiminde ıslık çalacağız. Olur mu?” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı