Son Dakika: Meteoroloji'den İstanbul İçin Uyarı! Sıcaklıklar 20 Derece Birden Düşecek! İşte O Tarih!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Meteoroloji’den İstanbul İçin Uyarı! Sıcaklıklar 20 Derece Birden Düşecek! İşte O Tarih!

GÜNDEM

9 Şubat 2021 Salı 11:06:12

Son Güncelleme: 09/02/2021 11:07:49

Son Dakika: Meteoroloji’den İstanbul İçin Uyarı! Sıcaklıklar 20 Derece Birden Düşecek! İşte O Tarih!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden önemli açıklama geldi! Sıcaklıkların düşeceği ve kara kışın tekrar geleceği bildirildi. Sıcaklıkların 20 derece birden düşeceği belirtildi. Sıcaklıklar ne zaman düşecek?

Meteorolojiden önemli uyarılar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da beklenen kar yağışı herkesi sevindirmişti. Bunun üzerine hava mevsim normalleri üzerine çıktı. Kışın ortasında bahar yaşanmaya başladı. Fakat meteoroloji yoğun kar yağışının tekrar geleceğini ve sıcaklıkların 20 derece birden düşeceği uyarısında bulundu. Meteoroloji özellikle İstanbul için tarih verdi.

METEOROLOJİDEN UYARI KARA KIŞ YENİDEN GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan son verilere göre, uyarılar gelmeye devam ederken, hava durumu tahminlerine göre, kar yeniden geliyor açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Perşembe gecesinden itibaren hava sıcaklıklarının birden düşeceği, hafta sonu İstanbul’da kar yağışının etkili olacağı bildirildi.

Meteorolojiden yapılan son açıklamaya göre şu ifadelere yer verildi;

“Hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6-12 derece üzerinde seyredeceği Cuma günü Kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere hafta sonu da kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin yer yer altına düşeceği tahmin edilmektedir.” açıklaması yapıldı.

Diğer yandan da İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren etkili olan ve çok fazla şiddetini hissettirerek zor anlar yaşatan fırtınanın bugün içerisinde şehri terk etmesi beklenmektedir.

Yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki 7 günde beklenen hava durumu aşağıdaki gibidir;

“Salı Parçalı bulutlu 6-18 derece Çarşamba yağmurlu 4-15 derece Perşembe bulutlu 3-18 derece Cuma yağmurlu 3-15 derece Cumartesi bulutlu 1-7 derece Pazar kar yağışlı 1-3 derece Pazartesi kar yağışlı 1-3 derece”. açıklamaları yapılmıştır.

7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

9 Şubat 2021 Salı Parçalı bulutlu 6-18 derece

10 Şubat 2021 Çarşamba yağmurlu 4-15 derece

11 Şubat 2021 Perşembe bulutlu 3-18 derece

12 Şubat Cuma yağmurlu 3-15 derece

13 Şubat Cumartesi bulutlu 1-7 derece

14 Şubat Pazar kar yağışlı 1-3 derece

15 Şubat Pazartesi kar yağışlı 1-3 derece

20 DERECEYE YAKIN BİR DÜŞÜŞ YAŞANACAK!

Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek tarafından yapılan açıklamaya göre sıcaklıkların düşeceği ve de cumartesi akşam saatlerinde Trakya’dan soğuk hava dalgası geleceği açıklamalarında bulundu, şu şekilde açıkladı;

“20 dereceye yakın bir sıcaklık düşüşü yaşayacağız. Hem sıcaklıklar düşecek hem de kar yağışı görülecek. Önümüzdeki hafta içi de kar yağışları olacak. Modellerde hafta sonu kar görünüyor ancak karla ilgili daha sağlıklı tahmini yarın ya da perşembe günü yapabiliriz. Önümüzdeki hafta kar ve soğuk hava dalgası gelse de şubat ayı ortalamanın üzerinde kalacak gibi görünüyor. Bir haftalık soğuk hava bize kışa geri döndük dedirtemez, aylık ortalamalara bakarak iklimdeki değişikliklere bakarız.” açıklamasında bulundu.

METEOROLOJİDEN PAYLAŞILAN HAFTALIK HAVA TAHMİNİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan 9 Şubat-15 Şubat haftalık hava tahmin raporu;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan raporda, hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği belirtilirken, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına yer yer altına düşeceği tahmin edilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı