Son Dakika: MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımında 4. Faz Başladı! Ziya Selçuk'tan Önemli Açıklamalar!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımında 4. Faz Başladı! Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklamalar!

GÜNDEM

8 Ocak 2021 Cuma 19:44:59

Son Güncelleme: 08/01/2021 19:47:44

Son Dakika: MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımında 4. Faz Başladı! Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklamalar!

Tablet başvurusu yapanlara müjde! Bakan Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Tablet bilgisayar dağıtımında 4. faz başladı. Dağıtımlar ne zaman yapılacak? Ne zaman tamamlanacak? Kimler yararlanabilecek?

MEB’den son dakika önemli açıklama geldi. Korona virüs süreci ile beraber yapılan online eğitim kapsamında tablet kullanımı arttı. Bu kapsamda MEB tarafından ücretsiz tablet dağıtılmaktadır. MEB tarafından tablet başvurusu yapan öğrencileri ilgilendiren önemli açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) 500 bin tablet dağıtımı ile ilgili olarak son dakika açıklamalar geldi. Bakan Ziya Selçuk, ücretsiz olarak dağıtılmakta olan tablet sayısının toplamda 313.500’e ulaştığı açıklamasında bulundu. Bununla ilgili olarakta yeni bir müjde verdi ve 4’üncü fazın başladığı bilgisini paylaştı.

TABLET DAĞITIM SÜRECİNDE 4. FAZ BAŞLADI!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), uzaktan eğitim süreci ile zorunlu ihtiyaç haline gelen internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için tedarik edilen 500 bin adet tablet bilgisayarın dağıtım sürecinde 4’üncü fazın başladığı müjdesini verdi. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada, 4’üncü faz dağıtımlarıyla beraber öğrencilere gönderilmiş olan cihaz sayısının toplam 313 bin 500’e ulaştığı bilgisini de paylaştı.

İLLERE GÖNDERİLİYOR!

Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında, daha önce yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteği ile 150 bin adet tablet bilgisayarın dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Dağıtılan bu tablet bilgisayara ilave olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tablet bilgisayar dağıtımı yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet dağıtımında 4’üncü faz başlamıştır. 4. Faz Tabletler, kontrolleri yapılmalarının ardından illere gönderilmektedir.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 66 bin cihazlık tablet bilgisayar dağıtımın ardından bu fazda 47 bin tablet bilgisayar daha öğrencilerle buluşturulması planlanmıştır. Bu devreye alınan yeni faz ile beraber 500 bin tabletin 313.500 adedi ihtiyaç sahiplerine ulaşmış olacaktır. Tablet bilgisayar dağıtımları haftalık olarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu gönderimlerle beraber ay sonunda 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanmış olacaktır.

10 OCAK PAZAR GÜNÜ TABLETLERİN TÜM İLLERE ULAŞMASI PLANLANIYOR!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, 4’üncü faz dağıtımları bugün başladı. Bu kapsamda da tablet bilgisayarların gönderildiği 26 ilin yöneticisi ile Bakan Ziya Selçuk dijital ortamda toplantı gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, 9 ile cihazların ulaştığını, 17 ile de sevkiyatın devam ettiği açıklamasında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk, 4. faz olarak gönderilen tablet bilgisayarların 10 Ocak Pazar günü tüm illere ulaşmış olmasının planlandığını açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk Öncelikli hedeflerinin ‘Eğitimde Fırsat Adaleti’ olduğunun altını çizerek, planlanmış olan dağıtım stratejisi kapsamında öncelikli gereksinimi olan öğrencilere resmi veriler üzerinden ulaşılmaya devam edildiğini belirtti.

“ERİŞİM PROBLEMİ YAŞAYAN ÇOCUĞUMUZ KALMAYANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İl müdürlerimizin teslim edeceği bu tablet bilgisayarlarda öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti de var. İl yöneticilerimiz tablet bilgisayarları öğrencilere 4.5G GSM sim kartlı olarak teslim edecek. Her hafta yeni cihazlarıyla ders başı yapan öğrencilerimizin sayısı artıyor. Bu hafta 47 bin tablet bilgisayarın dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın eğitime erişimi konusunda bizlere destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Erişim problemi yaşayan çocuğumuz kalmayana kadar bu konuda hep birlikte kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı