Son Dakika: Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı! O Borçlara Erteleme Geliyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı! O Borçlara Erteleme Geliyor!

GÜNDEM

4 Şubat 2021 Perşembe 12:52:32

Son Dakika: Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı! O Borçlara Erteleme Geliyor!

Hangi borçların ödemeleri ertelenmektedir. Erteleme kararı hangi borçları kapsamaktadır? Resmi Gzete’de yayımlanan kararın detayları nelerdir? Kimler bu ertelemeden yararlanabileceklerdir? Ertelemeden yararlanabilme şartları nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli olarak Halkbank tarafından, esnaf ve sanatkarlara kullandırılan krediler için yeni karar devreye alındı. Ödenmesi gereken kredilerin ertelenme kararı alındı. Bu kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık süreçte ödenmesi gerekiyordu fakat bu konuda müjde geldi. Bu borçların ertelenme kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kapsamda belirlenen kurallara uymayan esnaflar erteleme kapsamına dahil olamayacaklardır. Erteleme kapsamından çıkarılacaklardır.

TAKSİTLERDE ERTELEME KARARININ DETAYLARI!

Daha önce Halkbak tarafından esnaf ve sanatkarlara verilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirtilen krediler için karar alınarak Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Belirlenen kapsama göre, Resmi Gazete’de yayımlanan, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021- 30 Haziran 2021 tarihleri arasında 6 aylık dönem içinde ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir açıklaması yapılmıştır.

Yürürlüğe giren kararnameye göre, 1 Ocak 2021- 30 Haziran 2021 sözü edilen, 6 aylık dönemde vadesi dolacak olan ve kararın yürürlüğe girmiş olduğu tarih itibari ile itfa edilemeyen krediler için, başvuru şartı olmadan taksit vadelerinde belirlenen ilgili mevzuata göre faiz tahakkuk ettirilerek taksit vadesinden itibaren kredi itfa tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılarak ertelenecektir kararı alınmıştır.

TESPİT EDİLİRSE ERTELEMEDEN YARARLANAMAYACAKLAR!

Belirlenen karar kapsamında, kredileri ertelenmiş olan esnaf ve sanatkarlar için, devreye alınan erteleme boyunca çalışan sayısını azaltmama, taahhütnamesi alınacaktır. Erteleme süresi boyunca, çalışan sayısında azaltma yapan kişiler, bunların tespit edilmesi ile erteleme kapsamından çıkarılacaklardır.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN KARAR

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı