Son Dakika: İç İşleri Bakanlığı'ndan Açıklama! Hafta İçi, Hafta Sonu Marketler Kaça Kadar Açık! Kaçta Kapanıyor?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: İç İşleri Bakanlığı’ndan Açıklama! Hafta İçi, Hafta Sonu Marketler Kaça Kadar Açık! Kaçta Kapanıyor?

GÜNDEM

5 Şubat 2021 Cuma 14:12:36

Son Güncelleme: 05/02/2021 14:14:43

Son Dakika: İç İşleri Bakanlığı’ndan Açıklama! Hafta İçi, Hafta Sonu Marketler Kaça Kadar Açık! Kaçta Kapanıyor?

İç İşleri Bakanlığı tarafından son dakika gönderilen genelgede neler yer almaktadır? Hafta içi, hafta sonu kısıtlama saatleri nedir? Marketler kaça kadar açık olacaktır? Hafta sonu nereler açık olacak? İşte genelgenin detayları…

Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir Cuma akşamı itibari ile başlayan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında marketler bu hafta da açık mı kaç’a kadar açık, vatandaşlar araştırmalarını yapmaya devam ediyor. Korona virüs için alınan ve düzenlenmeye devam eden tedbirler kapsamında, çalışma saatlerinin düzenlenmesi üzerine hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişti. Peki marketler kaçta açılıyor? Kaçta kapanıyor? İşte detayları…

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR? KAÇTA KAPANIYOR?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi ile beraber tedbirler alınmaya devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında, yapılan yeni düzenlemelerle marketlerin çalışma saatleri değiştirildi. Devreye alınan bu düzenleme ile beraber marketlerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri yeniden düzenlenmiştir. Bu kapsamda kısıtlamalar kapsamında İhtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar marketler hakkında detaylı bilgileri araştırmalarını yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, marketlerin çalışma saatleri ile ilgili olarak yapılan düzenlemede hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermesine karar verilmiştir. Bu durumda belirlenen saatlerin dışında ise marketler kapalı olacağı belirtilmiştir.

Hafta sonunda uygulanmaya devam eden, sokağa çıkma uygulamasından dolayı da marketler saat 10.00’da açılmaktadır. Hafta sonları akşam 17.00 saatine kadar hizmet vermeye devam etmektedirler.

Bu kapsamda, Marketlerin dışında bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler de belirlenen saatler arasında açık olmaktadırlar. Diğer taraftan belirlenen kısıtlama günlerinde tekel bayilerin kapalı olmasından ötürü, adil rekabet sağlanması adına alkol satışı yapılamamaktadır. Bu durumda kısıtlamanın olduğu günlerde, vatandaşlar ikametgahlarına en yakın markete giderek ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerdir.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMA SAATLERİ?

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere genelge gönderilmiştir. Valiliklere gönderilmiş olan son Sokağa Çıkma Kısıtlamaları konulu genelgeye göre, yeni bir karar alınıncaya kadar “hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e” kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı açıklaması yer almıştır. Bu kapsamda kısıtlamalar bu hafta sonu da aynı saatler arasında uygulanacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı