Son Dakika: Herkesi İlgilendiriyor! Sağlık Bakanlığı Dolandırıcılara Karşı Uyardı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Herkesi İlgilendiriyor! Sağlık Bakanlığı Dolandırıcılara Karşı Uyardı!

GÜNDEM

6 Ocak 2021 Çarşamba 13:07:15

Son Dakika: Herkesi İlgilendiriyor! Sağlık Bakanlığı Dolandırıcılara Karşı Uyardı!

Sağlık Bakanlığı uyardı! Bu kişilere dikkat edin! Dolandırıcılar bu sefer de korona virüs aşısını alet ettiler. İşte dolandırıcıların yeni taktiği…

Korona virüs pandemisi ile beraber de dolandırıcılar boş durmuyor. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcı kişilere karşı dikkatli olunması adına Sağlık Bakanlığından uyarı yapıldı. Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yapılan yaptığı açıklamalarda uyarılarda bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekildedir; “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin” duyursu yapıldı. Bu kişiler de bu sefer korona virüs aşısını kullanarak vatandaşı dolandırmaya çalışıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA!

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekildedir; “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin.

COVID-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız!

COVID-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz.”

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı